Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Понеділок, 19.11.2018 15:25
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Підписка
У форматі RSS
Спецпроекти
Корисні посилання

На главную страницу » » » » Перший день торгів новими строковими контрактами
 версія для друку

Перший день торгів новими строковими контрактами

Сьогодні, 28 січня 2015 року, перший день торгів новими строковими контрактами на "Українській біржі": ф'ючерсами на курс долар США - українська гривня та на ціну однієї тройської унції афінованого золота.

Торги новими інструментами почалися активно, вже через кілька хвилин після відкриття біржової сесії були укладені перші угоди з новими інструментами: першу угоду з контрактом долар - гривня здійснили ФК "Сократ" та клієнт "Універ Капітал", з контрактом на золото - клієнти "Універ Капіталу" та "Майстер Брока".

"Сьогодні - дуже важливий день. На мій погляд, він навіть важливіший, за запуск торгів в 2009 році. Тоді ми практикувалися, щоб зараз дати Україні по-справжньому потрібний продукт не тільки для фахівців фінансової сфери, а й для простих громадян", - упевнений Член правління "Аструм Інвестиційний Менеджмент" Руслан Магомедов.

"У будь-якій нормальній країні є або свій ринок прохідних, що дозволяють страхувати курсові ризики, або ж надається вільний доступ до таких ринків на світових біржах, - пояснює Керуючий партнер Інвестиційної групи УНІВЕР Олексій Сухоруков. - Нам до відкритої фінансової системи поки далеко, тому треба розвивати внутрішній строковий ринок".

"Ми дуже оптимістично оцінюємо запуск нових строкових контрактів на "Українській біржі". Зокрема, ф'ючерс на пару долар - гривня, на наш погляд, буде найбільш популярним контрактом серед всіх учасників ринку", - говорить директор компанії NETTRADER Євген Тяпкин.

Ф'ючерси на долар будуть цікаві і банкам, а з часом і підприємствам реального сектора економіки, причому не тільки імпортерам та експортерам, вважає Олексій Сухоруков. "Наприклад, вартість палива, яка так важлива в сільському господарстві, в Україні більше залежить від курсу долара, ніж від ціни нафти", - говорить експерт.

На думку пана Магомедова, вдалий запуск нових інструментів дозволить залучити на ринок багато нових гравців в лиці іноземних та вітчизняних інвесторів: "Наприклад, раніше, роблячи інвестицію у валюті в еквіваленті 1 млн. грн., зарубіжні інвестори заробляли більше 100% дохідності в гривні, але курсова різниця нівелювала весь цей заробіток. Зараз за допомогою ф'ючерсу долар-гривня вони зможуть страхувати такі ризики. Ця можливість, безумовно, сприятиме притоку інвестицій в нашу країну", - розповідає Руслан Магомедов.

Фахівці також очікують збільшення числа вітчизняних приватних інвесторів: "Що таке курс долар - гривня знає кожен, хто знає, що таке гроші. Тому розповісти про цей інструмент і його переваги буде простіше, ніж про торгівлю акціями, а отже, простіше залучити на ринок", - говорить Руслан Магомедов.

"Згідно зі статистикою "Google trend" українців торік в розділі фінанси найбільше цікавив саме курс гривня - долар, а також його котирування на міжбанку. Можна припустити, що даний інтерес буде продовжуватися і надалі, що обов'язково позитивно позначиться на обсязі торгів цим інструментом на "Українській біржі", - прогнозує Євген Тяпкин.

"Я очікую, що контракти на золото будуть користуватися попитом в першу чергу з боку приватних та інституційних інвесторів", - вважає Олексій Сухоруков. "Золото - це надійний актив, якому всі довіряють", - підтримує колегу Руслан Магомедов.

За підсумками дня було укладено 46 контрактів на суму 855 805 грн. з ф'ючерсами на долар - гривня. Мінімальна ціна ф'ючерсного контракту протягом дня склала 16,50 грн., максимальна - 19,60 грн., ціна закриття сьогоднішнього дня - 19,50 грн. за долар.

З ф'ючерсними контактом на золото було укладено 15 контрактів на суму 308 804 грн. Мінімальна ціна ф'ючерсного контракту протягом дня склала 1 288,5 доларів за тройську унцію, максимальна - 1293,0.

Презентація контрактів

 

За більш детальною інформацією звертайтеся до Департаменту комунікацій за телефоном: (044) 495-74-74.Copyright © Українська біржа, 2008-2018. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду