Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Понеділок, 16.12.2019 15:15
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

 версія для друку

В Україні вперше запущено торги поставними ф’ючерсними контрактами на зернові

2 серпня 2017 року. Київ/Миколаїв – "Українська біржа" у співпраці з Державним агентством резерву України запровадила торгівлю поставними ф’ючерсними контрактами на зернові.

Про це в ході прес-конференції повідомив Олег Ткаченко, Голова Правління "Української біржі".

"Ми запропонували ринку нові інструменти – ф’ючерсні контракти з поставкою базового активу. Сьогодні виконано першу угоду, яка завершилася поставкою зерна за договором. До цього часу всі ф’ючерсні контракти, які торгувалися в Україні, були виключно розрахунковими – тобто, без поставки базового активу. Контракти, які почали торгуватися на "Українській біржі", відрізняються тим, що вони закінчуються реальною зміною власника аграрної продукції", – підкреслив Олег Ткаченко.

Типовий договір поставки для біржі було розроблено за участю експертів Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору", а специфікації ф’ючерсних контрактів та нову редакцію Правил торгівлі повністю узгодила Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Ф’ючерсний контракт з поставкою базового активу – це контракт, за яким продавець зобов’язується поставити базовий актив, а покупець зобов’язується оплатити та отримати базовий актив за погодженою ціною та в строки, обумовлені при укладанні контракту. У нашому випадку поставка здійснюється шляхом перереєстрації прав власності на пшеницю, яка зберігається на елеваторі.

"Новий інструмент потрібен ринку, він створює реальні вигоди для всіх його учасників – виробників продукції, трейдерів, фінансових посередників – найголовнішою серед яких є можливість хеджування ризиків. Безумовно, ще потрібно багато зробити, щоб цей спробний камінь став стабільно працюючим інструментом – потрібно змінювати законодавче поле, створювати прозорий ринок з прозорим ціноутворенням. Маю надію, наша співпраця в цьому напрямку продовжуватиметься", – прокоментував Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв.

Ф’ючерсні контракти на пшеницю користуються попитом у світі в аграрних виробників, які з їх допомогою страхуються від коливань цін, або негативних трендів на ринку аграрної продукції. Ф’ючерсні контракти також мають попит з боку трейдерів, які заробляють на коливаннях цін в коротко- та довгостроковій перспективі.

Після того, як будуть відпрацьовані всі технологічні процеси торгівлі поставними ф’ючерсними контрактами на пшеницю, на "Українській біржі" є готовність запустити торгівлю контрактами на ще одну культуру - кукурудзу.

Для реалізації Проекту запуску торгівлі строковими контрактами на зерно "Українська біржа" підписала меморандум про взаємодію з Державним агентством резерву України (Держрезерв). Його елеватори використовуються для зберігання зерна, яке є предметом договорів поставки, що укладаються на виконання ф’ючерсних контрактів.

За словами Голови Держрезерву Вадима Мосійчука, участь в проекті дозволить елеваторам більше завантажити свої потужності. "Державні елеватори, що входять в систему Держрезерву є повноправними учасниками ринку. Вони вже зараз підтверджують наявність у себе необхідної кількості зерна для проведення угод, а також протягом 24 годин готові відвантажити його в будь-яку точку країни. Таким чином, ми підвищимо прибутковість і вартість підприємств. Від цього, в першу чергу, виграє держава, адже мова йде не лише про прибуток, а й довіру до цього нового інструменту в цілому", – підкреслив Мосійчук.

За словами Вадима Мосійчука, на першому етапі Проекту "Української біржі" будуть задіяні елеватори Миколаївської, Дніпропетровської та Кіровоградської областей. Перші торги відбулися з поставкою пшениці на Державному підприємстві "Хлібна база № 76" Державного агентства резерву України, яке розташоване в Миколаївській області.

Торгівля поставними ф’ючерсами на аграрну продукцію сприятиме більш ефективному та справедливому ціноутворенню на агропродукцію та буде запобігати монополізації ринку зернових в окремих областях. Створення нових ринків дасть нові можливості, перш за все, середнім та малим фермерам, у яких немає власних елеваторів.

"Пріоритетом для "Української біржі" є не швидке створення ліквідності, а якісний діалог з учасниками ринку. Це поки що зовсім новий для України біржовий інструмент, який спочатку необхідно "відпрацювати", перед тим як масово пропонувати його всім учасникам аграрного ринку – великим елеваторам, трейдерам, агровиробникам. Необхідно зрозуміти їх потреби, можливості й обмеження. Також для біржі наразі важливо протестувати не стільки біржові торги, скільки особливості обліку, відпрацювати електронний документообіг між кінцевими покупцем та продавцем, вибудувати юридичну та технологічну робочу модель", – підсумовує Член Біржової Ради "Української біржі" Олексій Сухоруков.

 

 Copyright © Українська біржа, 2008-2019. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду