Авторизация
Ваш логин:
Пароль:
Забыли пароль | Регистрация
Украинская биржа – центр ликвидности рынка акций и производных инструментов в Украине
Регистрация Войти
Воскресенье, 20.10.2019 11:52
English English Українська Українська
Новости в формате RSS Украинская биржа в facebook Украинская биржа в twitter
Частным инвесторам
Торговцам
Эмитентам
Фондовый рынок
Срочный рынок
Члены биржи
Информация о торгах
Индекс
Техническая поддержка
О бирже
Документы
Новости
Спецпроекты
Подписка на рассылки
Полезные ссылки

 Версия для печати

В Украине впервые была запущена торговля фьючерсами на зерно

2 серпня 2017 року. Київ/Миколаїв – "Українська біржа" у співпраці з Державним агентством резерву України запровадила торгівлю поставними ф’ючерсними контрактами на зернові.

Про це в ході прес-конференції повідомив Олег Ткаченко, Голова Правління "Української біржі".

"Ми запропонували ринку нові інструменти – ф’ючерсні контракти з поставкою базового активу. Сьогодні виконано першу угоду, яка завершилася поставкою зерна за договором. До цього часу всі ф’ючерсні контракти, які торгувалися в Україні, були виключно розрахунковими – тобто, без поставки базового активу. Контракти, які почали торгуватися на "Українській біржі", відрізняються тим, що вони закінчуються реальною зміною власника аграрної продукції", – підкреслив Олег Ткаченко.

Типовий договір поставки для біржі було розроблено за участю експертів Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору", а специфікації ф’ючерсних контрактів та нову редакцію Правил торгівлі повністю узгодила Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Ф’ючерсний контракт з поставкою базового активу – це контракт, за яким продавець зобов’язується поставити базовий актив, а покупець зобов’язується оплатити та отримати базовий актив за погодженою ціною та в строки, обумовлені при укладанні контракту. У нашому випадку поставка здійснюється шляхом перереєстрації прав власності на пшеницю, яка зберігається на елеваторі.

"Новий інструмент потрібен ринку, він створює реальні вигоди для всіх його учасників – виробників продукції, трейдерів, фінансових посередників – найголовнішою серед яких є можливість хеджування ризиків. Безумовно, ще потрібно багато зробити, щоб цей спробний камінь став стабільно працюючим інструментом – потрібно змінювати законодавче поле, створювати прозорий ринок з прозорим ціноутворенням. Маю надію, наша співпраця в цьому напрямку продовжуватиметься", – прокоментував Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв.

Ф’ючерсні контракти на пшеницю користуються попитом у світі в аграрних виробників, які з їх допомогою страхуються від коливань цін, або негативних трендів на ринку аграрної продукції. Ф’ючерсні контракти також мають попит з боку трейдерів, які заробляють на коливаннях цін в коротко- та довгостроковій перспективі.

Після того, як будуть відпрацьовані всі технологічні процеси торгівлі поставними ф’ючерсними контрактами на пшеницю, на "Українській біржі" є готовність запустити торгівлю контрактами на ще одну культуру - кукурудзу.

Для реалізації Проекту запуску торгівлі строковими контрактами на зерно "Українська біржа" підписала меморандум про взаємодію з Державним агентством резерву України (Держрезерв). Його елеватори використовуються для зберігання зерна, яке є предметом договорів поставки, що укладаються на виконання ф’ючерсних контрактів.

За словами Голови Держрезерву Вадима Мосійчука, участь в проекті дозволить елеваторам більше завантажити свої потужності. "Державні елеватори, що входять в систему Держрезерву є повноправними учасниками ринку. Вони вже зараз підтверджують наявність у себе необхідної кількості зерна для проведення угод, а також протягом 24 годин готові відвантажити його в будь-яку точку країни. Таким чином, ми підвищимо прибутковість і вартість підприємств. Від цього, в першу чергу, виграє держава, адже мова йде не лише про прибуток, а й довіру до цього нового інструменту в цілому", – підкреслив Мосійчук.

За словами Вадима Мосійчука, на першому етапі Проекту "Української біржі" будуть задіяні елеватори Миколаївської, Дніпропетровської та Кіровоградської областей. Перші торги відбулися з поставкою пшениці на Державному підприємстві "Хлібна база № 76" Державного агентства резерву України, яке розташоване в Миколаївській області.

Торгівля поставними ф’ючерсами на аграрну продукцію сприятиме більш ефективному та справедливому ціноутворенню на агропродукцію та буде запобігати монополізації ринку зернових в окремих областях. Створення нових ринків дасть нові можливості, перш за все, середнім та малим фермерам, у яких немає власних елеваторів.

"Пріоритетом для "Української біржі" є не швидке створення ліквідності, а якісний діалог з учасниками ринку. Це поки що зовсім новий для України біржовий інструмент, який спочатку необхідно "відпрацювати", перед тим як масово пропонувати його всім учасникам аграрного ринку – великим елеваторам, трейдерам, агровиробникам. Необхідно зрозуміти їх потреби, можливості й обмеження. Також для біржі наразі важливо протестувати не стільки біржові торги, скільки особливості обліку, відпрацювати електронний документообіг між кінцевими покупцем та продавцем, вибудувати юридичну та технологічну робочу модель", – підсумовує Член Біржової Ради "Української біржі" Олексій Сухоруков.

 

пшеница, пшеницы, пшеницу, пшеницю, пшениці, пшениця, ціна пшениці, ціну пшениці, аграрного фьючерса, аграрній фьючерс, фьючерс на зерно, фьючерс на цену зерна, цена аграрного фьючерса, цена пшеницы, котировки цен пшеницы, аграрний ф'ючерс, аграрного ф'ючерса,  ціна аграрного ф'ючерса, ціна зерна, дериватив на зерно, хеджування зерна, хеджирование зерна, хеджирование производителей зерна, финансирование производителей зерна, зернотрейдеров, wheat price, blacksea wheat price, wheat futures, agricultural fururesCopyright © Украинская биржа, 2008-2019. Все права на информацию и аналитические материалы, размещенные на этом сайте, защищены в соответствии с украинским законодательством.
Услуги интернет-трейдинга предоставляются участниками торгов АО "Украинская биржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адрес: 01004, г. Киев, ул. Шелковичная, 42/44, Бизнес-центр "Горизонт", этаж 1
Форумы |  Новости в RSS |  Схема проезда