Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
П'ятниця, 19.04.2024 07:17
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналитика и новости рынка

Пятница, 18 мая 2012

Коментар по акціях АТ «Райффайзен Банк Аваль»

КІНТО
Рекомендация: BAVL, Райффайзен Банк Аваль, аздержать

Після досить стабільного квітня, ціна акції Райффайзен Банку Аваль (РБА) обвалилася на 17,5% у травні. Падіння не стало наслідком якихось пов’язаних із компанією факторів, оскільки ринок у цей час знизився на 20%. Акції РБА просто йшли слідом за ринком, навіть дещо відстаючи від нього на падінні.

Результати РБА за 1кв2012 не стали несподіваними, оскільки банк у черговий раз показав фактично нульовий прибуток. Формально, фінансовий результат склав 11 млн. грн., на 9 млн. грн. більше, ніж у 1кв2011. Разом з тим, слід відзначити деякі тенденції у фінансах банку.

1. РБА почав активно списувати безнадійні кредити з балансу за рахунок резервів. Про це свідчить скорочення валового кредитного портфелю та резервів при додатній величині витрат на резервування. За  оцінками у 1 кв. РБА списав близько 2850 млн. грн. безнадійної заборгованості, тоді як за весь 2011 рік списання становили 2286 млн. грн. У результаті списання відношення резервів до кредитного портфелю знизилося до 25,7% – на 4,5 в.п. нижче, ніж пікові 30,2% у 3кв2011. У майбутньому списання поганих кредитів дозволить банку вивільнити частину резервів і покращити співвідношення регулятивного капіталу до активів (зараз норматив Н2 складає 16,5%). Більш важливим є те, що списання активів може сигналізувати про початок поступового зниження банком резервування під погані борги, показуючи більші прибутки. Однак, за підсумками 1 кварталу, поки що це лише припущення.

2. Цікаво, що, не дивлячись на скорочення активів банку на 7,5% р/р, доходи зросли на 5% р/р. Це стало можливим за рахунок зростання процентної маржі з 7,8% від активів у 1кв2011 до 8,7% від активів у 1кв2012. Така процентна маржа означає, що банк дешево залучає кошти вкладників і дорого їх розміщує. Цей рівень маржі є дуже високим і навряд чи стійким у довгостроковій перспективі.

3. Депозитна база банку майже не змінилася протягом 1 кв. у порівнянні з минулим роком, в той час як РБА активно скорочував залежність від зовнішнього фінансування. Так, недепозитні фінансові зобов’язання знизилися на 1 млрд. грн. кв/кв та на
4 млрд. грн. р/р. Основна частина цих зобов’язань – борг перед материнською структурою (12,3 млрд. грн. на кінець 2011 року, або 75% від недепозитних коштів). Середні процентні виплати у 2011 році за материнським боргом склали 5,8%, або 834 млн. грн. (37% загальних процентних витрат банку). Таким чином, з однієї сторони, зниження материнських коштів сигналізує про продовження делеверіджингу в банку, а з іншої – про зростання вартості фінансування в майбутньому (оскільки материнські гроші – дешевий ресурс).

З точки зору оцінки, акції РБА торгуються з мультиплікатором 0,5 P/B, порівняно з 1,1 по аналогам. На перший погляд, це передбачає щонайменш 100-відсотковий потенціал зростання, однак більш детальне вивчення вказує на те, що дисконт є справедливим з огляду на відсутність прибутковості. У аналогів середній ROE становить 15%. Таким чином, реалізація потенціалу можлива лише тоді, коли РБА почне показувати зростання прибутковості. Досягнення ж рівня ROE у 15%, згідно наших консервативних прогнозів, можливе лише у 2014 році. Відповідно, наша рекомендація «тримати» залишається в силі.


Другие рекомендации по инструменту
4 сентября 2020
Федоров Михаил, аналитик ИГ Универ
29 мая 2019
Аналітики ТОВ «Фрідом Фінанс Україна»
8 ноября 2013
Вячеслав Орлюк, руководитель направления по работе с VIP-клиентами Dragon Capital


Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Тропініна, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду