Авторизация
Ваш логин:
Пароль:
Забыли пароль | Регистрация
Украинская биржа – центр ликвидности рынка акций и производных инструментов в Украине
Регистрация Войти
Понедельник, 16.07.2018 00:18
English English Українська Українська
Версия сайта для мобильных устройств Новости в формате RSS Украинская биржа в facebook Украинская биржа в livejournal Украинская биржа в twitter Украинская биржа в linkedin
Частным инвесторам
Торговцам
Эмитентам
Фондовый рынок
Срочный рынок
Рынок Привлечения Капитала
Приватизационные аукционы
Члены биржи
Информация о торгах
Индексы
Техническая поддержка
О бирже
Документы
Новости
Спецпроекты
Подписка на рассылки
Полезные ссылки

Аналитика и новости рынка

Среда, 28 ноября 2012

Коментар по акції: Райффайзен Банк Аваль

КІНТО
Рекомендация: BAVL, Райффайзен Банк Аваль, аздержать

Востаннє ми не рекомендували купувати акції Райффайзен Банку Аваль (РБА), коли у першій половині вересня вони були на рівні 0,085-0,095 грн. за акцію. Хоча загалом акції РБА і виглядають дешевими при мультиплікаторі P/B 0,3, який в 2-3 рази нижчий за мультиплікатор аналогів, слід розуміти, що дешевизна не є єдиною передумовою зростання ціни. Для зростання принаймні потрібно мати ще перспективу покращення фундаментальних показників та ліквідність в акціях.

Щодо фундаментальних перспектив слід зауважити, що банківський сектор залишається у стані делеверіджу, який підштовхується в тому числі економічною рецесією, високими ставками та відсутністю якісних позичальників. У такому середовищі фактично неможливо одночасно нарощувати частку ринку та зберігати прийнятну якість активів. РБА віддає перевагу останньому, через що страждає динаміка активів, доходів та операційного прибутку. Власне, це було чітко видно у фінансових результатах 3 кв. Кредитний портфель РБА за останні 12 місяців зменшився на 8 млрд. грн., або на 18%. Зовнішнє фінансування також поступово скорочується, хоча у 3 кв. відбулося найменше зниження за останній рік. Відсоткові доходи банку знижуються, так як падають активи, які працюють. А враховуючи подорожчання депозитної бази, процентні витрати – навпаки зростають. Таким чином, загальні доходи перебувають під подвійним тиском і падають. Адміністративні витрати тримаються на рівні 800-900 млн. грн. в квартал, і вже не мають особливого потенціалу для падіння (хіба що у випадку скорочення регіональної мережі). Тож, внутрішньо, прибутковість бізнесу повільно, але падає, про що свідчить скорочення операційного прибутку на 23% р/р. Тим не менш, порівняно з операційним прибутком за 3 кв., чистий прибуток все одно виглядає мізерним. Потенційно РБА, проводячи зважену резервну політику, міг би заробляти близько 350-500 млн. грн. в квартал, тобто в 7-10 разів більше ніж зараз.

Щодо ліквідності акцій, історично акції РБА були слаболіквідні. Однак, в умовах значного скорочення акцій в обігу Укрсоцбанку та нещодавня пропозиція викупу у міноритарних акціонерів акцій банку Форум, РБА може перетягнути на себе частину ліквідності цих емітентів. Іншими словами, інвестори, які хочуть мати відносно ліквідну портфельну позицію у банківському секторі зараз фактично можуть це зробити лише через інвестицію у РБА. Можливим підтвердженням думки про перетік ліквідності є те, що акції РБА були одними із двох акцій індексного кошику, обсяги торгів якими в останніх 3 місяці не знизилися (іншою акцією є Донбасенерго). Однак, навіть такий приплив не дозволяє як-небудь відчутно покращити ліквідність акцій.

Підсумовуючи, можна сказати про акції РБА наступне: вони залишаються дешевими, з досить неоднозначною перспективою фінансових показників та слаболіквідними. Тому, раллі у акціях може відбутися лише за умови аналогічного зростання усього ринку. Поки що це не на часі, тож рекомендація тримати залишається в силі. 

·  сайт "КІНТО"

·  тел. (044) 390-57-60

Другие рекомендации по инструменту
8 ноября 2013
Вячеслав Орлюк, руководитель направления по работе с VIP-клиентами Dragon Capital


Copyright © Украинская биржа, 2008-2018. Все права на информацию и аналитические материалы, размещенные на этом сайте, защищены в соответствии с украинским законодательством.
Услуги интернет-трейдинга предоставляются участниками торгов ПАО "Украинская биржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адрес: 01004, г. Киев, ул. Шелковичная, 42/44, Бизнес-центр "Горизонт", этаж 1
Форумы |  Версия для мобильных устройств |  Новости в RSS |  Схема проезда