Авторизация
Ваш логин:
Пароль:
Забыли пароль | Регистрация
Украинская биржа – центр ликвидности рынка акций и производных инструментов в Украине
Регистрация Войти
Суббота, 21.07.2018 06:58
English English Українська Українська
Версия сайта для мобильных устройств Новости в формате RSS Украинская биржа в facebook Украинская биржа в livejournal Украинская биржа в twitter Украинская биржа в linkedin
Частным инвесторам
Торговцам
Эмитентам
Фондовый рынок
Срочный рынок
Рынок Привлечения Капитала
Приватизационные аукционы
Члены биржи
Информация о торгах
Индексы
Техническая поддержка
О бирже
Документы
Новости
Спецпроекты
Подписка на рассылки
Полезные ссылки

Аналитика и новости рынка

Пятница, 14 декабря 2012

Коментар по акції: Харцизький трубний завод

КІНТО
Рекомендация: HRTR, Харцизький трубний завод, аздержать

На часовому інтервалі в один рік акції Харцизького трубного заводу мали низхідну лінію тренду. Річна доходність склала «-35%», тоді як індекс УБ впав майже на 40%.

Тоді як на початку року інвестиції в акції заводу мали перевагу порівняно з інвестиціями в  індекс, то на сьогодні ситуація змінилась. Тоді ми говорили про високу дивідендну доходність, а саме за результатами 2011 року вона склала 0,28 грн. на одну акцію (~24%). Зважаючи на слабке завантаження виробничих потужностей Харцизького заводу починаючи з другого кварталу поточного року, очікувати на високий рівень дивідендних виплат не варто. Так, за результатами першого півріччя завод отримав чистий прибуток близько 234 млн. грн., у другому півріччі цей показник буде як мінімум вдвічі меншим. Тому, і розмір дивідендів буде меншим порівняно з минулорічними показниками. З урахуванням з одного боку перепроданості українського ринку акцій, а з іншого – слабку ліквідність акцій Харцизького трубного заводу, чаша терезів переважує у бік першого.

З останніх новин по емітенту можна відзначити лише щомісячну інформацію по обсягах виробництва труб великого діаметру. Харцизький трубний завод виготовив у листопаді 24,2 тис. тонн сталевих труб, що на 12% та на 59% менше порівняно з жовтнем 2012 та з листопадом 2011-го років відповідно. За 11 міс. 2012 р. завод виготовив 378 тис. тонн труб (-33% р/р). В цілому в трубній підгалузі України випуск труб у період з січня по листопад 2012 року зменшився на 7%, до 1 914 млн. тонн, в тому числі у листопаді вироблено 143 тис. тонн сталевих труб.

Таким чином, ситуація в галузі не змінилась порівняно з місяцями раніше. 2012 рік – не можна назвати роком Харцизького трубного заводу. Середньомісячний обсяг виробництва заводу у 2012 році складає 34 тис. тонн сталевих ТВД, що не є характерним для успішного року Харцизького заводу.

Згідно наших прогнозів фінансових результатів Харцизького трубного заводу на 2012 рік та поточної ринкової ціни отримаємо наступні ринкові мультиплікатори: EV/S = 0,47; EV/EBITDA = 3,6; P/E = 5,1; EV/тонну = $600 на тонну.

Отже, на наш погляд, зараз не час купувати акції емітенту не тільки зі слабкою ліквідністю, а й з гіршими ніж роком раніше виробничо-фінансовими показниками.

·  сайт "КІНТО"

·  тел. (044) 390-57-60

Другие рекомендации по инструменту


Copyright © Украинская биржа, 2008-2018. Все права на информацию и аналитические материалы, размещенные на этом сайте, защищены в соответствии с украинским законодательством.
Услуги интернет-трейдинга предоставляются участниками торгов ПАО "Украинская биржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адрес: 01004, г. Киев, ул. Шелковичная, 42/44, Бизнес-центр "Горизонт", этаж 1
Форумы |  Версия для мобильных устройств |  Новости в RSS |  Схема проезда