Авторизация
Ваш логин:
Пароль:
Забыли пароль | Регистрация
Украинская биржа – центр ликвидности рынка акций и производных инструментов в Украине
0 800 30 80 90 Регистрация Войти
Понедельник, 25.06.2018 11:13
English English Українська Українська
Версия сайта для мобильных устройств Новости в формате RSS Украинская биржа в facebook Украинская биржа в livejournal Украинская биржа в twitter Украинская биржа в linkedin
Частным инвесторам
Торговцам
Эмитентам
Фондовый рынок
Срочный рынок
Рынок Привлечения Капитала
Приватизационные аукционы
Члены биржи
Информация о торгах
Индексы
Техническая поддержка
О бирже
Документы
Новости
Спецпроекты
Подписка на рассылки
Полезные ссылки

Аналитика и новости рынка

Четверг, 12 октября 2017

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1211,9-0,08%

Вчора індекс Української біржі за результатами торгів підріс на 0,4%, відновившись після невеликого зниження. На початку торгової сесії цієї середи індикатор УБ додавав помітно більше, але дещо здав в другій половині дня. Драйвером вчорашнього зростання індексу став ріст акцій «Центренерго», які вчора додали в ціні відразу 3,8%. Фактором росту стало відсутність кворуму на зборах акціонерів цієї компанії. Всього для участі в зборах зареєструвалось акціонерів та їх представників з відсотком акцій близько 11% від загальної кількості. Держава, основний акціонер, в особі Фонду Держмайна, який і був ініціатором проведення цих зборів, не зареєструвалась та не була присутня. Цей факт, поза всяким сумнівом є дуже позитивним для місцевого ринку акцій, оскільки рішення про перетворення ПАТ «Центренерго» в ПрАТ, яке було винесено на збори, таким чином, щонайменше, відстрочено. Це рішення могло б призвести до початку майже фактичної ліквідації і без того дуже скудного і дуже, дуже малого місцевого ринку акцій. Торги акціями «Центренерго» вчора, наприклад, склали 62% всього обсягу торгів індексними акціями на ринку заявок Української біржі та 37% всіх торгів акціями на ринку заявок біржі, включаючи й акції інвестиційних фондів.

 Вчора три індексних акції Української біржі з п’яти підросли, дві – знизились. По 1,5% вчора втратили акції Райффайзен банк Аваль та «Мотор Січі». Обсяги торгів індексними акціями вчора підросли на 80% в порівнянні з попереднім днем та приблизно на 40% перевищили середньоденні торги ними на ринку заявок Української біржі за останні півроку, рік та два. З не індексних акцій УБ вчора активно торгувались акції «Дніпроенерго».

 Вчора композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, додав 0,4%, оновивши свій п’ятирічний максимум, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 не змінився (є негативний вплив євро, яке укріплюється), а широкий  фондовий індекс США S&P 500 підріс на 0,2% та оновив свій зовсім недавній історичний максимум.

 Сьогодні зранку ф’ючерси на американські фондові індекси слабко знижуються, на європейські мало змінюються – торгуються змішано. Згідно з IG, яка дає котирування індексів до початку біржових торгів, відразу після відкриття європейських фондових бірж, європейські фондові індекси мало зміняться. Індекс MSCI EM зранку додає ще 0,4-0,5%.

 На фондовий ринок мають позитивний вплив зараз перші публікації доволі позитивної звітності корпорацій США за третій квартал 2017 року. В цілому ж низькі відсоткові ставки та прискорення росту світової економіки, нарешті з 2009 року до прийнятних величин, дають можливість грати на підвищення на фондовому ринку США, незважаючи на його дуже високі абсолютні поточні ринкові оцінки (хоча й ще невисокі відносні, при поточних відсоткових ставках). На графіках фондових індексів США за останні п’ять років і останній рік намалювалась картина росту, яка зазвичай передує зниженню – впевнений безперервний сильний ріст майже без корекцій. Це зовсім не означає, що суттєва корекція цього ринку буде найближчим часом. Фондовий ринок США зараз у великій мірі нагадує себе в кінці 90-х. Корекція тоді відбулась з високих рівнів не зразу, і тоді для неї були кращі передумови – доволі непогані відсоткові ставки – більше 6% по 10-и річним державним борговим паперам США (зараз 2,33%). Низькі відсоткові ставки в світі та висока оцінка фондового ринку США створюють гарні передумови для росту випереджаючими темпами фондових ринків країн, які розвиваються, а це, в свою чергу, суттєвим чином сприяє росту місцевого українського ринку акцій. Поточні ринкові оцінки різних фондових ринків країн, які розвиваються – різняться. Є серед них і доволі дорогі ринки (хоча є і відносно дешеві), і ця висока оцінка окремих ринків обмежує темп зростання індексу MSCI EM в цілому.

 На змішаному зовнішньому фоні дещо ускладнено будувати очікування на сьогоднішні торги на Української біржі. В цілому, здається, що ріст на місцевому ринку акцій сьогодні продовжиться, продовжиться поміркованими темпами. Однак, враховуючи можливу дещо негативну динаміку на європейському ринку акцій, можна легко уявити, хоча, як видається, і менш імовірний сценарій слабкого зниження.

·  сайт "КІНТО"

·  тел. (044) 246-73-50

Настроение рынка на 12 октября 2017
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Украинская биржа, 2008-2018. Все права на информацию и аналитические материалы, размещенные на этом сайте, защищены в соответствии с украинским законодательством.
Услуги интернет-трейдинга предоставляются участниками торгов ПАО "Украинская биржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адрес: 01004, г. Киев, ул. Шелковичная, 42/44, Бизнес-центр "Горизонт", этаж 1
Форумы |  Версия для мобильных устройств |  Новости в RSS |  Схема проезда