Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Четвер, 21.02.2019 05:48
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналитика и новости рынка

Вторник, 13 февраля 2018

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1466,22+1,23%

Вчора індекс Української біржі знову знизився – на цей раз на 0,2%. Рух був протилежним до руху на світових фондових ринках, які відновлювались – зростали. І причина зниження індикатору УБ, - це суттєве зниження ціни однієї індексної акції УБ – «Укрнафти». Вчора цей папір втратив в ціні ще 5,6% після втрати минулої п’ятниці 5,9%. І це - ще й з рекордним обсягом торгів, як для останнього часу, якого давно не було на ринку заявок Української біржі. Так, давненько не було такої низької ціни акцій «Укрнафти» - з травня 2017. З іншої сторони, цього понеділка – був дуже непоганий ріст ціни акцій Райффайзен банк Аваль – 2,1%. Це - після росту ціни цих паперів минулої п’ятниці на 0,4%. Потихеньку, потихеньку, а ціна акцій банку – вже 0,32 грн. Ціни трьох інших індексних акцій Української біржі змінились мало, менш, ніж на 0,6% в абсолютному вираженні.

 Що стосується «Укрнафти». На сайті компанії значиться датована вчорашнім числом об’ява, що 14 лютого об 11.00 відбудеться прес-конференція Голови Правління «Укрнафта», Марка Роллінса. Тема прес-конференції – «Підсумки роботи ПАТ «Укрнафта» в 2017 році, плани та проблемні питання 2018 року». Та видно, хтось не дочекався прес-конференції і «трохи» продав акцій компанії, а хтось їх придбав.

 Обсяги торгів індексними акціями УБ на ринку заявок Української біржі, без перебільшення, колосально виросли в порівнянні з попередніми торговими сесіями і були рекордними за останній час, за виключенням торгових сесій на дати експірації ф’ючерсу на індекс УБ. Вони більш, ніж в 7 разів перевищили вчора свої середньоденні значення за останні півроку, рік та два. Все відбулось в більшій мірі завдяки акціям «Укрнафти», обсяги торгів якими склали в грошовому вираженні 84% обсягів вчорашніх торгів індексними акціями на ринку заявок УБ. Були також торги на ринку заявок УБ з невеликими обсягами не індексними акціями різних емітентів, включаючи акції Авдіївського коксохімічного заводу, «Турбоатому», Миронівського хлібопродукту та інших – всього шість емітентів.

На ринку заявок Української біржі пройшли торги ОВДП з двома термінами погашення: 28.02.2018 (вже традиційно більшими за обсягами) та 23.05.2018, - як і минулої п’ятниці.

 Світові ринки акцій суттєво впливають і на маленький український місцевий фондовий ринок, незважаючи на те, що він в значній мірі захищений поточними низькими ринковими коефіцієнтами емітентів (низькими поточними ринковими оцінками акцій), а також має свої особливості, які залежать від поведінки цін акцій окремих емітентів. Вчора світові фондові ринки підростали.

 Широкий фондовий індекс США S&P 500 зріс за результатами торгів на 1,4%. Це після росту минулої п’ятниці на помітні 1,5% і зниження днем раніше на 3,75%. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 відновився, додавши 1,2% після втрати минулої п’ятниці 1,45%. Композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, підріс на 0,9% після зниження минулої п’ятниці на 1,7%.

Вчора зранку по Східному часу в США дохідність 10-и річних державних паперів перевищила 2,9% і досягла нового чотирирічного максимуму у 2,902%. Однак, це тривало недовго, і за результатами вчорашніх торгів дохідність паперу знизилась до 2,83%. В середу буде опублікований черговий звіт по інфляції в США. Дехто зі стратегів очікує, що цей показник буде нижчим, ніж грудневий і це заспокоїть світові фінансові ринки. Однак, зараз саме інфляція в США, яка на думку переважної більшості економістів, до літа має зрости, як і ріст відсоткових ставок по державним облігаціям США буде, імовірно, тим фактором, який буде стримувати ріст на основних світових фондових ринках і тиснути вниз на ринок боргових паперів розвинутих країн. Фіскальне стимулювання в США має додати як до економічного зростання в цій країні, так і до інфляції в цій країні. Що ж стосується корекції на світових фондових ринках, вона здається вже позаду, хоча зазвичай, як пише Девід Костін, головний стратег по ринку акцій США банку Goldman Sachs, зниження при рості в середньому триває 70 торгових днів, а відновлення займає 88 торгових днів. В 75% випадків негативних корекцій ринок акцій росте через короткий проміжок часу вище, ніж був до того. Та все ж також будемо чекати ще березневого засідання ФРС (9 березня).

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські фондові індекси знижуються; на європейські – торгуються різнонаправлено. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індикаторів до початку біржових торгів, сьогодні на відкритті європейські фондові індекси слабко знизяться. Зранку індекс MSCI EM зростає ще на 0,8%.

Враховуючи певну невизначеність сьогодні на світових ринках акцій, а також дуже різнонаправлену динаміку місцевих індексних акцій вчора, будувати очікування по динаміці на Українській біржі на сьогодні складно. Проте, враховуючи значну корекцію в акціях «Укрнафти» в останні торгові дні, яка при таких обсягах торгів, вчора мала б закінчитись, а також приймаючи до уваги один-два дні росту на світових фондових ринках, можливо, варто більше розраховувати на позитивний результат торгової сесії на УБ сьогодні.

·  сайт "КІНТО"

·  тел. (044) 246-73-50

Настроение рынка на 13 февраля 2018
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2019. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду