Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Середа, 22.05.2024 16:48
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Среда, 19 сентября 2012

Коментар по акції: "Райффайзен Банк Аваль"

КІНТО
Рекомендация: BAVL, Райффайзен Банк Аваль, аздержать

З кінця липня акції Райффайзен Банку Аваль (РБА) стабільно торгуються нижче номінальної вартості у 0,10 грн. За останні два місяці у своєму мінімумі ціна падала до 0,087 грн., однак зараз акції коштують близько 0,089 грн.

Важливо те, що на тлі раллі ринку у відповідь на OMT від ЄЦБ та QE3 від ФРС акції РБА суттєво відставали у рості. Це пояснюється як відсутністю цікавих ідей у емітенті, так і загальним негативним відношенням інвесторів до банківського сектору.

Фінансова звітність РБА за 2 кв. особливо не пролила світло на майбутнє покращення прибутковості банку. Банк отримав 457 млн.грн. операційного прибутку та провів відрахування у резерви на 393 млн.грн., отримавши чистий прибуток у розмірі 5,4 млн.грн. Активи банку скоротилися на 3,3 млрд.грн., кредитний портфель – на 1,7 млрд.грн., депозити – на 0,8 млрд.грн. Банк активно повертав кредитні кошти материнської структури, скоротивши борг на 2,8 млрд.грн. за квартал. Таким чином, тенденції у фінансах банку залишаються загалом незмінними протягом 10-го кварталу.

Загальне негативне відношення інвесторів до банків пов’язане передусім зі станом економіки та фінансового сектору. Так, на грошовому ринку триває дефіцит гривневої ліквідності, що штовхає процентні ставки вгору. Деякі банки вже пропонують депозити під 25%, 28%, і навіть 30%. Це звісно вплине на процентну маржу в наступних кварталах, оскільки при стагнації нового кредитування розмістити такі кошти під 30%+ є неможливим. Також чималу роль відіграють девальваційні очікування. Відомо, що знецінення гривні вдарить по фінансах банків, які мають коротку валютну позицію.

Єдиною позитивною новиною за останні місяці стала новина про відміну заборони ІСІ інвестувати в акції банків. Враховуючи, що після введення заборони влітку минулого року акції банків є недопредставленими у фондах, можна було б очікувати підвищеного попиту на них. Однак, як бачимо, поки що цього не трапляється.

РБА ймовірніше за все продовжить коливатися дещо нижче 0,10 грн. в найближчі місяці, тож ми не рекомендуємо вкладатися в акції на даному етапі. Рекомендація тримати залишається в силі.

·  сайт "КІНТО"

·  тел. (044) 390-57-60

Другие рекомендации по инструменту
4 сентября 2020
Федоров Михаил, аналитик ИГ Универ
29 мая 2019
Аналітики ТОВ «Фрідом Фінанс Україна»
8 ноября 2013
Вячеслав Орлюк, руководитель направления по работе с VIP-клиентами Dragon Capital


Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Якубенківська, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду