Log in with an existing account
Login:
Password:
Forgot your password? | Register
Ukraine Exchange - The first exchange in Ukraine with direct market access and internet-trading
Register Login
Tuesday, 16.04.2024 23:25
Українська Українська
For Investors
For Brokers
Securities Market
Derivatives Market
Exchange Members
Market Data
Index
Technical Support
About Us
News
E-mail Subscription

Analytics and Market news

Friday, 1 June 2012

Коментар по акціях ПАТ «Крименерго»

КІНТО
Рекомендация: KREN, Крименерго, аздержать

ПАТ «Крименерго» є одною з трьох компаній галузі обленергетики, акції якої торгуються на ринку заявок Української біржі. Цінні папери сектору нині є неліквідними, але перед приватизацією активність була дещо кращою. Обсяг торгів акціями Крименерго за рік склав 2,7 млн. грн. (без урахування угод РЕПО). Акції емітента є високоволатильними. Ціни акцій KREN втратили 48% вартості за останній рік (індекс УБ – знизився на 58%), при цьому протягом року акції просідали більше, ніж на 70%. Так, на сьогодні біржовий курс акцій Крименерго – 1,4 грн. за одну акцію, що на 57% нижче порівняно з їх ціною приватизації; у листопаді 2011 року котирування були на рівні 0,8 грн., а в мінімумі досягали і 0,5 грн.

Основна задача ПАТ «Крименерго» не відрізняється від інших компаній галузі – компанія здійснює передачу і постачання електричної енергії в АРК. Але в її діяльності немає фактору сезонності, що нехарактерно для підприємств енергетичної галузі. У зимові місяці збільшується частка електроенергії на освітлення та опалення, а в літні – різко зростає електроспоживання в курортній зоні (кондиціонування).

У цьому році було виставлено на приватизаційному конкурсі державний пакет акцій Крименерго у розмірі 45% статутного капіталу. Цілком очікувано, що маючи 12,49% акцій Крименерго, на початку травня DTEK Holdings Limited переміг у конкурсі, придбавши 45% акцій ПАТ «Крименерго» за ціною 256,1 млн. грн. Це означає ціну однієї акції на рівні 3,29 грн. Ціна купівлі була вищою за стартову ціну на 4%. З урахуванням покупки, частка у розмірі 57,49% статутного капіталу Крименерго наразі належить ДТЕК; 25% лишається у державній власності; 10,36% належить Енергетичному стандарту; free float – 7,15%.

У першому кварталі 2012 року ЕК «Крименерго» збільшила чистий дохід на 26%, до 635 млн. грн., порівняно з аналогічним періодом минулого року. При цьому за рахунок зростання інших операційних витрат (з 21 млн. грн. до 573 млн. грн.) компанія отримала збиток від операційної діяльності у розмірі 494 млн. грн., тоді як минулого року мала прибуток у розмірі 36 млн. грн. На наш погляд, це суттєво не відобразилось на ціні акцій, оскільки інвестори мало уваги звертають на фінансову звітність обленерго через державне регулювання галузі. Більше уваги вони приділяють реальним змінам в електроенергетиці. З іншого боку, відчувається, що держава працює у напрямку реформ у галузі, але поки ще надто повільно.

Не додає оптимізму прогнозам по акціям дистрибуторів також і несприятлива ринкова ситуація. Таким чином, два фактори, що необхідні для реалізації існуючого фундаментального потенціалу акцій Крименерго, мають здійснитися, але не в найближчому майбутньому.
Copyright © Ukrainian Exchange, 2008-2024. All the rights for the information and analytical materials published on this website are protected in compliance with the ukrainian legislation.
Direct Market Access services are provided by the trading participants of the Ukrainian Exchange.
Tel: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Address: Tropinina Street, 7-g, Kyiv, 04107, Ukraine