Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Вівторок, 09.08.2022 03:45
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

 версія для друку

Ф'ючерс гривня-долар: початок відродження строкового біржового ринку

 

 

Для негайного розповсюдження

Ф'ючерс гривня-долар: початок відродження строкового біржового ринку

Київ, Україна (9 жовтня 2020 року) – Українська біржа за підтримки Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору" провела експертну дискусію "Ф'ючерс гривня-долар: інструмент заробітку та хеджування ризиків". Учасники дискусії обговорили плани українських регуляторів з розвитку біржових деривативів та плани біржі з формування початкової ліквідності, а також вдосконалення податкового законодавства та запуск нових біржових інструментів.

"Строковий ринок в черговий раз лише на початку шляху. Закон відкрив нові можливості, і попереду ще велика робота з розвитку інфраструктури, зокрема створення повноцінного біржового холдингу", - зазначив член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Дмитро Тарабакін. Також у дискусії взяли участь: Володимир Кузьо, керівник напрямку розвитку небанківського фінансового ринку Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору"; Олексій Лупін, в.о. директора Департаменту відкритих ринків Національного банку України; Олена Коробкова, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України; Олексій Сухоруков, директор з розвитку Української біржі.

В серпні 2020 року, після дворічної перерви, в Україні відновився строковий біржовий ринок – з’явився ф'ючерсний контракт на курс гривні до долара США. Нині ринок перебуває у фазі підключення колишніх та нових учасників. Експерти наголосили, що новий закон України №738-IX усунув низку юридичних ризиків, покращив умови використання деривативів і зробив їх цікавими для більш широкого кола професійних учасників ринку та їхніх клієнтів. Ф'ючерс гривня-долар надасть банкам, торгівцям та кінцевим інвесторам додаткові комерційні можливості, в тому числі дозволить учасникам ринку хеджувати свої валютні позиції. Після ф’ючерса гривня-долар учасники ринку розраховують на появу нових строкових інструментів на зерно, нафту, інші валюти тощо.

Володимир Кузьо, керівник напрямку розвитку небанківського фінансового ринку Проекту USAID "Трансформація фінансового сектору", під час дискусії зазначив: "Ф’ючерс гривня-долар - важливий стартовий інструмент для розбудови строкового ринку, і ми підтримуємо його запуск на біржі. Це сигнал, що ринок може розвиватись та що є попит на строкові інструменти, а біржі готові забезпечувати механізми ринкового хеджування інвесторів та впроваджувати нові можливості для них. Проте також необхідно розбудувати пост-трейд-інфраструктуру, яка забезпечить виконання контрактів та ефективно управлятиме ризиками".

"Строковий ринок - один з ключових елементів повноцінного ринку капіталу, - наголосив голова правління Української біржі Артемій Єршов. - Ф'ючерс гривня-долар органічно доповнює нинішній позабіржовий ринок форвардів і як інструмент управління курсовими ризиками має свої переваги. Завдяки підтримці регуляторів ми розраховуємо до кінця цього року побачити на наших торгах усіх активних гравців валютного ринку".


Про Українську біржу

Українська біржа - провідний організований ринок акцій і строкових контрактів в Україні. Стартувавши у березні 2009 року, біржа з перших місяців стала технологічним лідером фондового ринку України, першою запровадила торги у режимі "ринку заявок", інтернет-трейдинг, угоди репо, інститут центрального контрагента та строковий ринок. Детальніше: http://www.ux.ua

Про USAID

USAID є однією з провідних установ світу у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року. З додатковою інформацією про діяльність USAID можна ознайомитися на веб-сайті http://www.usaid.gov/ukraine або на сторінці у Фейсбук - https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Про Проект USAID "Трансформація фінансового сектору"

Проект USAID "Трансформація фінансового сектору" підтримує реформування фінансового сектору в Україні та надає технічну допомогу за такими напрямами: споживче кредитування; реформування законодавчої та нормативної бази; розширення доступу до фінансів у небанківському фінансовому секторі; розширення застосування електронних фінансів; а також сприяння залученню населення до фінансових ринків та захисту прав споживачів фінансових послуг. Детальніше: http://www.fst-ua.info/ua/ та https://www.facebook.com/FSTProjectCopyright © Українська біржа, 2008-2022. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Тропініна, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду