Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
0 800 30 80 90 Реєстрація Увійти
Понеділок, 26.02.2018 05:06
Русский Русский English English
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Ринок Залучення Капіталу
Приватизаційні аукціони
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Біржова рада
Менеджмент
Розкриття інформації
Комітети
Торговий календар
Реквізити
Контакти
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

На главную страницу » »
 версія для друку

УКРАЇНСЬКА БІРЖА

Функції фондової біржі полягають у забезпеченні регулярного функціонування організованого ринку цінних паперів і похідних фінансових інструментів.

Раніше біржа виглядала як місце або будинок, де збирались у визначені  години торговці й посередники з метою укладання угод  по цінних паперах або товарах між собою. На сьогоднішній день торги на біржі відбуваються в електронному вигляді, з використанням спеціальних програм.

Біржові торги в Україні беруть свій початок з 1992 року. До початку роботи "Української біржі" в 2009 році, на жодній  з бірж не було системи гарантій виконання угод. Біржі мали вигляд  дошки оголошень або системи обміну повідомленнями. Для приватного інвестора при таких технологіях існували деякі складнощі, пов'язані з додатковими тимчасовими й фінансовими витратами.

Кардинальні зміни відбулися з початком роботи "Української біржі". Зараз приватному інвесторові досить один раз відвідати брокера для оформлення необхідних документів і одержання доступу до торгів, і можна починати  здійснювати угоди, торгуючи через інтернет за допомогою систем інтернет-трейдинга.

У травні 2008 року найбільші учасники українського ринку цінних паперів підписали договір з "Фондовою біржею РТС" про створення в Києві нової біржі у формі відкритого акціонерного товариства. Така форма власності була обрана для забезпечення максимальної прозорості корпоративного керування з найперших  днів.

Основна мета заснування біржі - підвищення конкурентоспроможності фінансового ринку України та створення умов для залучення в економіку країни не тільки іноземного, але й внутрішнього капіталу.

26 березня 2009 року на "Українській біржі" почалися торги цінними паперами. У травні 2010 року почав роботу строковий ринок - торгівля ф'ючерсами. А 2011 рік був ознаменований введенням нового  інструмента на ринок - опціону. Сьогодні для торгів на "Українській біржі" доступні наступні інструменти:

На сьогоднішній день Індекс UX розраховується, базуючись на цінах  5 акцій "блакитних фішок" України - акцій найбільш великих українських компаній, лідерів у своїх галузях.

Слід зазначити, що всі операції, які відбуваються на біржі, суворо  регулюються державою. В Україні функцію регулятора фондового ринку виконує  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. НКЦПФР видає ліцензії й регулює правила взаємодії між усіма учасниками фондового ринку країни. Також комісія здійснює державний контроль що стосується випуску та обігу цінних паперів та деривативів.

"Українська біржа" - центр ліквідності ринку акцій та похідних інструментів в Україні.

  1. 
Отчетность биржи за 2015 год (дата размещения 28.04.2016)  (pdf, 609 Kb)
  2. 
Отчетность биржи за 2014 год  (pdf, 570 Kb)
  3. 
Отчетность биржи за 2013 год  (pdf, 831 Kb)
  4. 
Отчетность биржи за 2012 год  (pdf, 405 Kb)
  5. 
Отчетность биржи за 2011 год  (pdf, 375 Kb)
  6. 
Отчетность биржи за 2010 год  (pdf, 106 Kb)
  7. 
Отчетность биржи за 2009 год  (pdf, 292 Kb)
  8. 
Отчетность биржи за 2008 год  (pdf, 127 Kb)


Copyright © Українська біржа, 2008-2018. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів ПАТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1