Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
П'ятниця, 21.09.2018 03:10
Русский Русский English English
Новости в формате RSS Украинская биржа в facebook Украинская биржа в livejournal Украинская биржа в twitter Украинская биржа в linkedin
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Ринок Залучення Капіталу
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Archive
У форматі RSS
Спецпроекти
Корисні посилання

На главную страницу » » » » Виконання нових ф'ючерсних контрактів "Української біржі"
 версія для друку

Виконання нових ф'ючерсних контрактів "Української біржі"

16 березня 2015 року на "Українській біржі" вперше відбулося виконання ф'ючерсних контрактів на курс долар - гривня, євро - долар і на ціну золота. Підсумки торгів і виконання контрактів, а також перспективи розвитку строкового ринку в Україні експерти та журналісти обговорили на прес-конференції "Валютні ф'ючерсні контакти" Української біржі": перші підсумки та перспективи розвитку".

"Біржа, будучи гарантом виконання зобов'язань на строковому ринку, забезпечила виконання всіх березневих контрактів, - говорить Голова Правління "Української біржі" Олег Ткаченко. - Успішне проведення процедури виконання ф'ючерсних контрактів ще раз підтверджує надійність системи ризик менеджменту, яка використовується біржею та надає впевненість учасникам ринку в ефективності системи гарантій".

В Україні біржові інструменти, орієнтовані на найбільш ліквідні світові активи, такі як золото і валютні пари євро - долар, долар - гривня з'явилися зовсім недавно (січень 2015 року). На думку експертів, це дуже важливий крок у розвитку фондового ринку країни, який сприяє його інтеграції в міжнародну фінансову систему.

"Інвестори в Україні дуже обмежені у виборі якісних і, головне, надійних інструментів вкладення грошових коштів. На противагу цьому, контракти на золото і євро - долар торгуються на біржі з мінімальними спредами і абсолютно прозорі в плані ціноутворення, а "Українська біржа", завдяки вибудуваній системі ризик-менеджменту, виступає гарантом виконання і розрахунків за контрактами, - пояснює Керуючий партнер інвестиційної компанії "Капітал Таймс", маркет-мейкер на строковому ринку "Української біржі" Ерік Найман. - Також з'явився довгоочікуваний ф'ючерс на гривню - долар. Це чи не єдиний варіант, крім покупки готівкового долара, для звичайного українця знизити ризики девальвації гривні. Варто відзначити, що з появою ринку валютних ф'ючерсів відразу з'явилися структуровані продукти: комбінації з куплених валютних ОВДП і проданих валютних ф'ючерсів, що дозволяє інвесторам заробляти від 50% до 100% річних у гривні без ринкових ризиків".

"Валютні ф'ючерси - це багатогранні інструменти. Вони можуть бути цікаві різним учасникам не тільки біржового ринку, а й реального сектора економіки. З одного боку, вони можуть бути інструментом хеджа і цікавить виробників та імпортерів. З іншого боку, валютні інструменти є одними з найбільш популярних серед спекулянтів. Думаю, не знайдеться людини, яка б не чула слово FOREX, і не знає, що воно пов'язане з валютою. На жаль, в нашій країні ці інструменти були недоступні в легальному правовому полі, що призвело до значного розвитку недобросовісних учасників цього ринку. Але тепер, у активних учасників валютного ринку з'явиться доступ до легального, в українському правовому полі, інструменту", - говорить Член Правління "Аструм Інвестиційний Менеджмент" Руслан Магомедов.

Керуючий партнер Інвестиційної групи "УНІВЕР" Олексій Сухоруков розповів про світову практику торгівлі даними інструментами: "Валютними ф'ючерсами торгують 13 з 64 членів Всесвітньої Федерації Бірж (WFE). Ще зовсім недавно абсолютним лідером за обсягами торгівлі цими інструментами були США, але минулого року на перше місце вийшла Бразилія з річним обсягом $ 265 трлн. Цей сегмент також дуже активно торгується в Росії, Кореї, Індії та Мексиці. Нижню сходинку в рейтингу WFE по річному обороту валютних ф'ючерсів займає Туреччина - $ 13 млрд. в 2014 році, - сказав пан Сухоруков. - Україна, звичайно, ще поки дуже далеко до статусу повного члена WFE, але за умови формування відкритого ринку базового активу (в першу чергу гривня - долар) шанс за декілька років обігнати Туреччину у нас є. У лютому оборот валютними ф'ючерсами склав близько $ 1 млн., зростання в 1000 разів - цілком реальний".

 

За більш детальною інформацією звертайтеся до Департаменту комунікацій за телефоном: (044) 495-7474.Copyright © Українська біржа, 2008-2018. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду