Log in with an existing account
Login:
Password:
Forgot your password? | Register
Ukraine Exchange - The first exchange in Ukraine with direct market access and internet-trading
Register Login
Tuesday, 26.09.2023 15:01
Українська Українська
For Investors
For Brokers
Securities Market
Derivatives Market
Exchange Members
Market Data
Index
Technical Support
About Us
News
E-mail Subscription

Analytics and Market news

Tuesday, 27 March 2012

Коментар по акціях ВАТ «Укртелеком»

КІНТО
Рекомендация: UTLM, Укртелеком, аздержать

Ринок продовжує неактивно торгувати паперами Укртелекому, хіба що з одним суттєвим винятком, який стався 15 березня. Протягом сесії падіння акцій емітента досягало 34% (аж до 25 коп.), при чому обсяг угод на якому відбулося найбільше зниження був мізерним – близько 10 тис. грн. Низька зацікавленість інвесторів в акціях компанії та значна питома вага в індексі робить їх прийнятним інструментом маніпуляції ринком і одночасно підвищує ризиковість вкладень у дану позицію. Проте, як відомо, починаючи з 16 березня, акції Укртелекому разом з іще 4 емітентами були виключені з кошику розрахунку індексу УБ, що буде додатково тиснути на ліквідність паперів підприємства.

Після згаданого зниження, ціни акцій компанії за декілька днів повернулися на попередній рівень, а протягом останньої торгової сесії у понеділок, 26 березня,акції Укртелекому на незначному об’ємі в 64,2 тис. грн. продемонстрували цінове зростання на 3,3%, зупинившись таким чином біля значення 41 коп. за акцію. З початку року спостерігаємо зниження вартості Укртелекому на 8,8%, тоді як втрати індексу УБ склали 5,0%; на інших часових інтервалах в 1, 2 та 6 місяців розходження між індексом та Укртелекомом також мінімальні – до 3 відсоткових пунктів.

Фінансова звітність, яку компанія опублікувала ще у лютому, також не додала особливого оптимізму. Зростаючий тренд прибутку та рекордна EBITDA рентабельність (за останні 18 кварталів) були забезпечені позитивною різницею між іншими операційними доходами та витратами у 285,7 млн. грн., що викликає певні запитання про їх стабільність. У той же час, виручка компанії за 4 квартал знизилася на 1,2%, а валовий прибуток – на 25,9% кв/кв. Укртелеком продовжує оптимізацію своєї витратної частини, що в довгостроковому періоді являє собою серйозний драйвер для зростання акції. Але в даний момент, орієнтуючись на повільність змін, ми продовжуємо рекомендувати тримати папери компанії до появи додаткової інформації відносно продажу мобільного оператора UTEL.


Другие рекомендации по инструменту
17 February 2012
ИФК "АРТ КАПИТАЛ", Андрей Патиота
31 January 2012
Аналитический департамент SORTIS
Коммерсант, № 12 от 31.01.2012


Copyright © Ukrainian Exchange, 2008-2023. All the rights for the information and analytical materials published on this website are protected in compliance with the ukrainian legislation.
Direct Market Access services are provided by the trading participants of the Ukrainian Exchange.
Tel: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Address: Tropinina Street, 7-g, Kyiv, 04107, Ukraine