Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
П'ятниця, 23.02.2024 04:37
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналитика и новости рынка

Четверг, 26 апреля 2012

Коментар по акціях ПАТ «Дакор Вест»

КІНТО
Рекомендация: DAKOR, Дакор Вест, аздержать

Акції компанії «Дакор Вест» присутні на ринку заявок Української біржі, являючись при цьому  неліквідними. Обсяг торгів цінними паперами Дакору за рік складає близько 680 тис. грн. (без урахування РЕПО), за 6 міс. – 55 тис. грн., а за 3 міс. – 22 тис. грн. З початку 2012 року ціна акцій емітенту знизилась на 6,3%, що є співмірним з аналогічним показником для бенчмарку (-5,8%). Така динаміка акцій «Дакор Вест» пояснюється не лише їх слабкою ліквідністю, але й значним падінням їх ціни у 2011 році – на 85%. Наразі ціна акцій компанії складає 4,9 грн., тоді як історичний максимум складає близько 130 грн. за одну акцію (номінал – 0,25 грн.).

Компанія «Дакор Вест» є акціонером 11-ти сільськогосподарських підприємств. Основними напрямками діяльності цих товариств є цукрове виробництво; вирощування, зберігання та торгівля с/г продукцією; прийом, сушка та зберігання зерна (елеватор, до 30 тис. тонн). Крім того, компанія контролює майже 81 тис. га землі у Західній Україні.

У 2011 році було збільшено посівні площі цукрового буряка до 15,5 тис. га, зібрано 430 тис. тонн буряка, а на цукрових заводах вироблено 69 тис. тонн цукру (+21%, р/р). У минулому році врожайності цукрового буряка завадила засуха, у 2012-му ж навпаки – дощі. Та все ж керівництво компанії планує цього року зібрати близько 500 тис. тонн буряка (+16%, р/р) і досягти виробництва цукру на рівні 80 тис. тонн (+16%, р/р).

У 2011 році агрогосподарства, що знаходяться під контролем «Дакор Вест» зібрали:

  • 41,9 тис. тонн озимої пшениці;
  • 13,8 тис. тонн ярої пшениці;
  • 3,5 тис. тонн озимого ячменю;
  • 2,2 тис. тонн ячменю пивоварного та рядового;
  • 1,8 тис. тонн озимого ріпаку;
  • 9,0 тис. тонн озимого жита;
  • 16,5 тис. тонн інших культур (гречки, сої, кукурудзи, вівса).

В результаті виручка від реалізації всіх видів продукції склала 414 млн. грн., в тому числі від реалізації цукру 269 млн. грн.

Нині негативне ставлення інвесторів до акцій «Дакор Весту» можна пояснити непрозорою структурою власності. Відомо, що на початку 2011 року Олег Бахматюк, статки якого оцінюються американським журналом Forbes у 1,0 млрд. дол., придбав агрохолдинги «Дакор», «Райз» і «Ukrlandfarming». Але консолідованої звітності агрохолдинг поки що не має. Згідно з офіційною звітністю ПАТ «Дакор Вест», як управлінської структури (суб’єкта малого підприємництва), чистий дохід у «формі 2» включає лише доходи від надання в оренду об’єктів нерухомості. Як наслідок, акції підприємства і не привертають увагу гравців на фондовому ринку.

На наш погляд, сільськогосподарські активи у подальшому будуть зростати в ціні, тому й емітент має потенціал у довгостроковій перспективі. Проте наразі ми залишаємо рекомендацію «тримати» акції компанії «Дакор Вест» з огляду на їх слабку ліквідність і допоки незрозумілу майбутню структуру холдингу.Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Тропініна, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду