Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Четвер, 20.06.2019 08:04
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналитика и новости рынка

Пятница, 25 мая 2018

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1641,27-1,29%

Вчора індекс Української біржі за результатами торгів несподівано буквально просто «провалився», втративши дуже значних 5,8%. Всі «індексні» акції УБ, які вчора торгувались, закінчили торги зі значним зниженням. Більше всіх втратили в ціні акції «Центренерго» (-14,5%). Другими за вчорашнім ціновим зниженням були акції «Донбасенерго» (-10,3%), Далі розташувались акції Райффайзен Банк Аваль (-5,4%), «Укрнафти» (-3,3%) та «Турбоатому» (-2,7%). Як кажуть, «лиха доля» цього четверга не оминула жодного індексного емітенту, який зараз торгується на Українській біржі.

 Слід шукати причини. Вчора керівник «Української біржі», Олег Ткаченко, який очолював її всі останні 10 років з часу її заснування, подав у відставку, яка була прийнята. Але це не одна новина. До ПАТ "Московська бвржа ММВБ-РТС" (РФ) вчора держава Україна застосувала санкції і, хоча з 2016 року «Московська біржа»  «вийшла» з капіталу двох українських бірж «Українська біржа» та ПФТС, Національна комісія по цінним паперам і фондовому ринку висловила побоювання, що програмне забезпечення українських бірж все ще залежить від «Московської біржі». Мова йде про "ПЗ Plaza" та "ПЗ Forts". Хоча, біржа ПФТС цю інформацію спростовує і заявляє, що використовує шведське програмне забезпечення X-STREAM.

 Тобто, корені проблеми можуть лежати, і скоріше за все, лежать в площині досить емоційної реакції учасників місцевого ринку акцій на згадані вище події. Можливо, хтось вчора занадто сильно побоювався, що не зможе далі торгувати місцевими українськими акціями.

 Вчора на фоні певної, скажімо так, легкої паніки окремих учасників місцевого фондового ринку, обсяг торгів акціями на Українській біржі суттєво підріс, і не тільки торгів акціями «індексними».

 Вчора обсяг торгів «індексними» акціями на ринку заявок Української біржі зріс в півтора рази, і в грошовому вираженні був майже в три рази вищим за свої середньоденні значення за останні півроку, рік та два. З урахуванням суттєвого росту індексу УБ за останній період у рік та два роки, в еквіваленті кількості акцій, цього четверга обсяг торгів індексними паперами на УБ був приблизно в півтора рази вищим за свої середньоденні значення за останній рік та два. (Хоча це далеко не рекорд по обсягам.) Трохи більше половини цього обсягу вчора забезпечили торги акціями «Центренерго».

 На ринку заявок УБ вчора пройшли торги акціями ще чотирнадцяти! «не індексних» емітентів, частина з них зі значними обсягами із суттєвим зниженням  ціни акцій. Найбільші обсяги торгів вчора були з акціями Миронівського хлібопродукту (-5,5% в ціні акцій).  Другими за ними за обсягами йдуть акції Крюківського вагонобудівного заводу (-8,3% в ціні акції). Досить помітними були вчора торги акціями «Дніпрообленерго», «Одесаобленерго», «Укртелекому», і цим список не обмежується.

 А от обсяги торгів ОВДП на ринку заявок Української біржі вчора були нижчими за середні за останній час. І це не дивно. Адже вся увага трейдерів сконцентрувалась на акціях. Торгували минулого дня на ринку заявок УБ лише двома випусками українських державних облігацій. Значним чи суттєвим був обсяг торгів ОВДП з погашенням 04.07.2018 року.

 Національний банк України вчора залишив облікову ставку на рівні 17% і підтвердив свої попередні очікування стосовно інфляції в Україні: 8,9% на кінець року та 6+-2% на середину 2019. НБУ вважає основним каналом стримування інфляції валютний, в тому числі через набагато вищу дохідність гривневих боргових фінансових інструментів перед валютними. Однак, заявляє НБУ, його прогноз актуальний лише за умов збереження співпраці України з МВФ. Національний банк України підкреслив, важливість продовження цієї співпраці, яку необхідно інтенсифікувати буквально найближчим часом, щоб встигнути до літніх канікул керівників Фонду. Зараз ситуація на світових боргових ринках загострилась, і тому співробітництвом України з Фондом зараз є уже важливим. Верховна Рада вже другий день підряд розглядає в другому читанні Закон про Антикорупційний суд, прийняття якого є однією з умов чергового траншу МВФ.

 Світові ринки акцій.

 Широкий фондовий індекс США S&P 500 вчора знизився на 0,2% від свого локального піку. На початку торгів цей фондовий індекс втрачав близько 0,6%. Вчора широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 втратив близько 0,5%, продовживши рух теж від свого локального максимуму, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM підріс на 0,2% від свого п’ятимісячного мінімуму.

 Вчора основною новиною для світових фінансових ринків стало те, що президент США Дональд Трамп скасував візит в Сінгапур, намічений на 12 червня, для переговорів по ядерній програмі Північної Кореї з лідером цієї країни. При цьому в своєму листі він висловив обурення «злісною» компанією в засобах масової інформації Північної Кореї стосовно США.

 Однак, трохи пізніше Північна Корея висловила готовність для подальших переговорів по цій темі. Це підтвердили керівники і Південної Кореї. Державний секретар США Майкл Помпео здійснив телефонний дзвінок в Північну Корею для прояснення ситуації. Бувший посол США в Південній Кореї при адміністрації Буша молодшого пояснив в інтерв’ю, що, імовірно, причиною зриву візиту стала неготовність сторін до зустрічі на найвищому рівні. Обидві сторони, на його думку, мали завищені очікування по результатам переговорів і їм набагато краще попередньо зустрітись на рівні Міністрів іноземних справ, щоб прояснити ситуацію. При цьому стане зрозумілим в якій мірі сторони готові до компромісу. На думку бувшого посла, може бути так, що Північна Корея вважала, що США можуть зняти економічні санкції без того, щоб Північна Корея припинила свою ядерну програму, в той час, як США вважали, що можуть добитись того, щоб Північна Корея припинила свою ядерну програму практично нічого не давши взамін. Слід згадати, що зараз міністр іноземних справ США, Майкл Помпео, дещо раніше в ранзі керівника ЦРУ, відвідав Північну Корею, і, можливо, навіть два рази. Що відбулось під час тої, чи тих, зустрічей широкій публіці наразі невідомо.

 На фоні значного полегшення цієї політичної ситуації вчора пізно увечері, сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси помітно зростають. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індикаторів, в тому числі, і до початку біржових торгів, сьогодні на відкритті торгів європейські фондові індекси підростуть. Зранку фондовий індекс MSCI EM зростає ще на 0,1%.

 Що стосується місцевого українського ринку акцій, перш за все, в частині успішних торгів на Українській біржі, то тут ситуація зараз не зовсім ясна. Чи мають під собою об’єктивне підґрунтя страхи, що, здається вчора так сильно проявились у учасників ринку? Здається, сама по собі проблема програмного забезпечення чи телекомунікаційного зв’язку, навіть, якщо вона існує в якомусь вигляді, не є такою, яку не можна відносно безболісно вирішити за розумний проміжок часу. І, потім, ніхто ж не позбавляє учасників місцевого фондового ринку акцій. Є, врешті решт альтернативні фондові майданчики. Проте, як кажуть у «страху великі очі». І він може сьогодні також в якійсь мірі продовжитись. Тому місцевим трейдерам варто бути готовими сьогодні до будь-якого сценарію торгів, в тому числі і до позитивного - різкого відновлення цін місцевих українських акцій.·  сайт "КІНТО"

·  тел. (044) 246-73-50

Настроение рынка на 25 мая 2018
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2019. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду