Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Четвер, 04.06.2020 04:13
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналитика и новости рынка

Пятница, 22 мая 2020

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1298,68-0,83%

Президент України Володимир Зеленський вчора підписав необхідний для співпраці з Міжнародним валютним фондом закон про банки.

МВФ і українська влада дійшли згоди на рівні персоналу (staff level agreement) про нову програму фінансування stand-by (SBA), обсягом близько 5 мільярдів доларів США, щоб допомогти Україні впоратися з пандемією COVID-19, йдеться в повідомленні МВФ у ніч на п'ятницю.

В Китаї почала роботу Всекитайських зборів народних представників, парламенту країни. Це найбільш важлива політична для країни подія року.

В Гонконгу зросло політичне напруження після того, як стало відомо, що законопроект про національну безпеку Гонконгу увійшов до порядку денного сесії Всекитайських зборів народних представників. Закон зменшує суверенітет автономії. В автономії сьогодні прозвучали заклики до виходу на вулиці. В Гонконгу проходить сесія парламенту, присвячена питанню нового закону. Фондовий індекс Гонконгу знизився на 5,5%.

На Всекитайських зборів народних представників було оголошено про те, що Китай цього року не буде встановлювати цілі по ВВП. Експертів та учасників фінансових ринків цікавило питання, якою ж буде ціль Китаю цього року по росту економіки на фоні спалаху захворюваності на Covid 19.

Більше новин після огляду динаміки на українському та світових фінансових ринках.

Український фінансовий ринок.

Індекс ПФТС вчора знову не змінився. Угод з акціями на цій біржі минулого дня не було.

Індекс Української біржі вчора знизився ще на 1,7% після зниження на значимих 2,1% днем раніше. Тепер на графіку індексу УБ позначилась чітка картина розвороту індикатору донизу.

Вчора на Українській біржі відбулось вісім угод з акціями, всі по безадресним заявкам. Чотири з них було з акціями «Центренерго» і чотири - з акціями Миронівського хлібопродукту.

Ціна акцій «Центренерго» на УБ вчора знизилась на 7,7% з 6,5 до рівно 7 гривень за акцію, Миронівського хлібопродукту втратила 15,0% і опустилась до 170 гривень за акцію.

Біржовий курс жодного з пайових паперів на Українській біржі вчора не сформувався.

Загальний обсяг вчорашніх угод на УБ склав 104 тисячі гривень в грошовому вираженні.

Вчора на закриті на Лондонській фондовій біржі ціна акцій Миронівського хлібопродукту склала 5,96 доларів США. Це становить при офіційному курсі гривні до долара США на сьогодні, 22.05.2020, 26,7699 гривень за 1 долар США, 159,55 гривень в еквіваленті. Ціна акцій МХП в Лондоні на 6,1% менше, ніж ціна цих паперів на УБ. Різниця в цінах цих паперів на двох біржах дуже сильно скоротилась. Тривалий час вона складала близько 30%. Близькість цін на різних біржах є набагато більш зрозумілою для учасників фінансових ринків.

Крім цього вчора лише по котируванням на Українській біржі ще на 0,85% зросла ціна акцій американської компанії Apple - до 8570 гривень за акцію.

Ніяких інших угод з акціями, як і значимих змін котирувань в сегменті акцій, вчора на Українській біржі не було.

Офіційний курс гривні до долара США (курс НБУ) на 22 травня встановлено рівні 26,7699 гривень за 1 долар США (+0,1845 гривень). Курс долара США на 21 травня за НБУ становить 26,5854 гривень за 1 долар.

Вчора був другий день ослаблення гривні після її двомісячного укріплення.

Після початкового тижневого сильного руху уверх курсу гривні з кінця березня, гривня з невеликими перервами повільніше і далі укріплювалась по відношенню до долара США та євро. Детальніше - на графіку НБУ, посилання https://bank.gov.ua/markets/exchangerate-chart

За даними http://ua.cbonds.info/ станом на 21.05.2020 дохідність найбільш «коротких» євробондів України складала 7,32% та 6,92%. Дохідність самих «дальніх» євробондів України на 21.05.2020: з погашенням 1 вересня 2027 – 7,72%,  1 листопада 2028 року – 8,40%, 25 вересня 2032 року – 7,70%.

За даними http://ua.cbonds.info/ станом на 20.05.2020 дохідність найбільш «коротких» євробондів України складала 7,12% та 6,97%. Дохідність самих «дальніх» євробондів України на 20.05.2020: з погашенням 1 вересня 2027 – 7,84%,  1 листопада 2028 року – 8,56%, 25 вересня 2032 року – 7,76%.

За даними http://ua.cbonds.info/ станом на 19.05.2020 дохідність найбільш «коротких» євробондів України складала 7,12% та 6,84%. Дохідність самих «дальніх» євробондів України на 19.05.2020: з погашенням 1 вересня 2027 – 7,67%,  1 листопада 2028 року – 8,67%, 25 вересня 2032 року – 7,85%.

Зовсім невелика зміна дохідностей за попередній день. В цілому є продовження зниження дохідностей  і зростання цін євробондів України. Більш чітко це видно на графіку абсолютних прибутків інвестицій в українські єврооблігації, який можна знайти на сайті за посиланням: http://cbonds.ru/indexes/indexdetail/?group_id=323.

Це графік зміни цін по всім випускам плюс дохід від купонів з їх реінвестуванням, включаючи й накоплений, але ще не отриманий дохід. Тобто це те, що отримав би інвестор, який інвестував би пропорційно розмірам випусків, включаючи й дохід, який він незабаром має отримати у вигляді чергових купонів.

Індикативні дохідності ОВДП складають станом на сьогодні на ранок 13,0-13,75%/11,0-11,50% - друга половина 2021 року і 11,0-11,5%/10,0-10,25% - друга половина 2020.

За вчора – невеликий рух. Зниження дохідностей ОВДП за тиждень склало десь в межах 0,5%. Певним чином стимулюючим фактом для зниження послугували результати первинних аукціонів цього вівторка.

Світові фінансові ринки.

Вчора світові фондові індекси несильно знижувались.

Минулого дня широкий фондовий індекс США S&P 500 втратив 0,8% після росту  на 1,7% днем раніше, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 просів на 0,7% після зростання на 1,0% у попередній день, а композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, знизився на 0,2%, після підйому до цього.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси несильно знижуються. Індекс MSCI EM зранку втрачає 1,8%.

Технічний та фундаментальний чинники дуже суттєво обмежують подальший ріст фондових індексів США та Європи. Цей ріст зустрічає сильну лінію спротиву на рівнях трохи вище поточних. З фундаментальної точки зору ця лінія в США знаходиться на рівні лише на 12,5% нижче історичного максимуму, що в час глибокої економічної кризи сприймається багатьма фахівцями і непрофесійними учасниками ринку акцій, як «непорозуміння». Про це вже багато було написано в наших попередніх оглядах.

Цікаво також, що з Європи кошти останнім часом перекидались на ринок акцій США, більш дорогий, в очікуванні набагато більш значного фіскального та монетарного стимулювання економіки цієї країни, ніж в Європі. Це, в тому числі, вело для посилення долара та ослаблення євро.

Новини.

Найбільш важливі новини для учасників українського фінансового ринку, з урахуванням втрати важливості через включення подібних повідомлень по тій же темі в блок новин за попередні дні, виділено жирним шрифтом.

Українські фінансові новини.

Зовнішня ліквідність та зовнішнє фінансування України.

Звичайно, новина про нову програму МВФ для України є домінуючою на сьогодні. До цього Кабінет міністрів на засіданні в середу, 20 березня, затвердив проект Меморандуму про економічну та фінансову політику, а також проект Листа про наміри уряду України і Національного банку до Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Ринок боргових цінних паперів України.

Міністерство фінансів домовляється з Національним банком України і державними банками про облігації внутрішньої держпозики як альтернативу депозитним сертифікатам НБУ, повідомив глава Мінфіну Сергій Марченко. «Питання, чому ми повинні запозичувати вище 11%, якщо у нас річна інфляція 2,1%, мене турбує. Тому наше завдання, зокрема, в дискусії з Нацбанком, створити умови для прибутковості до прийнятних рівнів», - зазначив Марченко в інтерв'ю «НВ». Ця ремарка може означати погані новини для дохідності ОВДП та ставок по депозитам.

Економіка України.

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings прогнозує падіння економіки України в 2020 році на 5,5% з подальшим її відновленням у 2021 році на 5%, в 2022 році на 3%, сказано в дослідженні агентством економік країн Співдружності Незалежних Держав (СНД), Грузії і України.

Підстави для зміни прогнозу зниження реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2020 році на 4,8% поки що відсутні; з приводу прогнозу курсу гривні та інфляції є розбіжності з Національним банком України, повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Стійкість банківського сектору України.

Державний ПриватБанк за підсумками 2020 року планує отримати 17,5 млрд грн чистого прибутку, що в 1,9 раза менше, ніж у 2019 році (32,6 млрд грн), йдеться в річній звітності фінустанови, оприлюдненої на її сайті в четвер. Непогані плани, слід зазначити, в поточній ситуації

Корпоративні новини.

Агрохолдинг «Астарта» за підсумками першого кварталу 2020 року отримав чистий збиток EUR13,3 млн, що у 2,7 рази більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. EBITDA зросла в 1,7 рази - до EUR27,8 млн, виручка у звітному періоді знизилася на 9,8% - до EUR101,3 млн.

Світові фінансові новини.

Вчора були опубліковані дані IHS Markit по індексам менеджерів із закупівель, PMI, Єврозони та Німеччини. Композитний індикатор PMI, , що охоплює виробничий сектор та сектор послуг, Єврозони в травні склав 30,5 порівняно з найнижчим показником за всю історію спостережень квітня 2020 - 13,6. Це значно краще, ніж очікування – 25,0, медіана за опитуваннями економістів згідно з Reuters. Проте показник залишається значно нижче позначки 50, що відокремлює скорочення економіки від її зростання. Новина відносно позитивна, і разом з позитивним показником ZEW кілька днів назад, про що згадувалось в нашому денному огляді призвела до росту курсу євро. Ріст євро почався саме з публікації індексу ZEW. Також до цього слід додати і вплив технічного фактору в тому ж напрямку, перепроданість єдиної валюти.

IHS Markit зазначив, що ВВП Єврозони в другому кварталі цього року, ймовірно, впаде на безпрецедентну величину близько 10% порівняно з першим кварталом (Мається на увазі в квартальному, а не більш звичному для нас річному вимірі). Однак це дещо менше, ніж 11,3%, згідно з опитуванням Reuters минулого тижня.

Індекси PMI Німеччини в травні склали: у сфері виробництва - 36,8 в порівнянні з очікуваним 39,2, послуг - 31,4 порівняно з 26,6 очікуваних. Саме публікація цих суперечливих показників, на думку ряду аналітиків валютного ринку призупинила зростання євро трохи нижче рівня 1,10 по відношенню до долара США.

Сполучені Штати знову «напрягли» і без того ускладнені відносини з Китаєм. У середу американський Сенат прийняв законодавство, яке може обмежувати китайські компанії в лістингу на американських біржах або залученні коштів американських інвесторів, якщо вони не дотримуються регуляторних вимог та стандартів аудиту Вашингтона. Події навколо та в Гонконгу, імовірно, додадуть напруги.

Кількість нових поданих заявок по страхуванню в США на випадок безробіття склала за минулий тиждень 2,44 мільйона, приблизно на рівні очікувань економістів.

Небезпечно ігнорувати ринок, написала в записці розісланій інвесторам Савіта Субраманіян, керівник Керівник по американським акціям та кількісній стратегії, Bank of America Merrill (Банку Америки), одного з найбільших банків США та одного з провідних гравців на ринку акцій країни. При цьому вона мала на увазі, що 1 трильйон доларів США коштів від симулювання економіки США фіскальними та монетарними властями країни можуть знайти свій шлях на ринок акцій Америки. Вона також послалась на вищу дохідність інвестицій американські акції порівняно з інвестиціями в облігаціями в США з 1950 року і поточну дуже низьку дохідність державних облігацій США, близьку до нуля, закликавши клієнтів банку інвестувати в акції. Савіта Субраманіян повідомила, що частка акцій в портфелях клієнтів BofA знизилась на 3 процентні пункти до 57,1%, тоді як частка грошових коштів зросла до майже 14% і висловила думку, що цю ситуацію доцільно клієнтам змінити для свого ж блага.

Ціна на нафту зранку суттєво знижується.

Як бачимо з усього цього, новини для українських учасників фінансових ринків, крім новини стосовно програми з МВФ, не дуже значні. Але вони створюють певний інформаційний фон, разом з більш ранніми та наступними новинами, для прийняття ними виважених обґрунтованих інвестиційних рішень.

І знову до місцевого ринку акцій.

Вчора індекс Української біржі доволі другий день підряд суттєво знизився.  Графічна картина в індикаторі зараз несприятлива, така, що суттєво більше вказує на подальше зниження індексу УБ. Зовнішній фон також є несприятливим. Тож зниження на місцевому ринку акцій бачиться, як більш імовірне. Хоча цього хотілось би уникнути.сайт "КІНТО"

тел. (044) 246-73-50Настроение рынка на 22 мая 2020
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду