Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
П'ятниця, 04.07.2025 12:47
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналитика и новости рынка

Четверг, 3 июля 2025

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально

Шведське агентство з міжнародного розвитку (Sida) надає новий пакет допомоги — 135 млн шведських крон (близько 593 млн грн) для зміцнення кіберстійкості України. Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації.

***

За перші 6 місяців 2025 року Міністерство фінансів України залучило до Державного бюджету України зовнішнє фінансування у розмірі 22 млрд доларів США, повідомляє Міністерство фінансів України.

Надавачі бюджетної підтримки у 2025 році:


Рис.1

***

Міністерство фінансів 1 липня 2025 року на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) залучило до державного бюджету 7,2 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.


Рис.2

***

За перші шість місяців 2025 року Уряд України залучив від розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на аукціонах 240 мільярдів гривень в еквіваленті, повідомила пресслужба НБУ із посиланням на Національний Депозитарій.

Протягом січнячервня 2025 року уряд залучив від розміщення ОВДП 194,8 млрд грн, $647,8 млн та €393,8 млн. На погашення за внутрішніми боргами за цей період було спрямовано 190,8 млрд грн, $952,8 млн та €475,7 млн. В першому півріччі виплати за валютними облігаціями перевищили нові залучення в іноземній валюті.

Аукціони з розміщення облігацій, номінованих у доларах США та євро, у червні не проводилися.

Коментар: Малі залучення у валюті на внутрішньому ринку – через велике надходження міжнародної допомоги, яка надається частково авансом на 2026 рік.

***

Міжнародний валютний фонд несуттєво змінив негативний сценарій під час восьмого перегляду програми розширеного фінансування EFF для України, припускає альтернативні більш песимістичні сценарії розвитку подій, проте не змоделював їх в оновленому документі.

У МВФ зазначають, що з урахуванням наявної на даний момент інформації, базовий та песимістичний сценарії продовжують відображати достатній діапазон потенційних результатів, як того вимагає політика надзвичайно високої невизначеності.

В МВФ нагадують, що поточний негативний сценарій припускає завершення війни у ІІ кв.-2026 року. Під час 8-го перегляду додатковий сильний негативний шок в цьому сценарії  був зміщений на ІІІ кв.-2025 року.

Згідно з цим сценарієм, реальний ВВП цьогоріч скоротиться на 1% ( на 1 відсотковий пункт (в.п.) більше, ніж у сьомому перегляді), наступного року дорівнюватиме нулю (на 0,5 в.п. більше, ніж у попередньому перегляді), а у 2027-му – 3,8% (як і попередньому перегляді).

***

Національний банк підвищив офіційний курс гривні до долара США, який він встановлює на 3 липня, на 0,75 коп. до 41,8116 UAH/USD.

Про це йдеться у повідомленні НБУ.

У попередній торговий день НБУ знизив офіційний курс гривні до долара США на 4,03 копUAH/USD.

Офіційні курси гривні до іноземних валют:

Офіційний курс

1 долар США

41,8116

1 євро

49,1328


Рис.3
Рис.4
Рис.5

***

Населення в червні незначно збільшило чисту купівлю доларів та євро в банках. Чиста купівля валюти становила $282,2 млн. порівняно з $248,0 млн. в травні Про це йдеться у повідомленні НБУ.


Рис.6
Рис.7

Інтервенції НБУ помісячно.


Рис.8

***

Кабінет Міністрів України затвердив Середньостроковий план пріоритетних публічних інвестицій держави на 2026−2028 роки з загальною сумою 580 мільярдів гривень.

План охоплює 12 пріоритетних галузей, включаючи транспорт, енергетику, житло, муніципальну інфраструктуру, охорону здоров’я, освіту і науку.

***

Нацкомісія з цінних паперів затвердила попередній перелік клієнтів ТОВ «Фрідом Фінанс Україна», які мають право на повернення своїх активів. До нього увійшли майже 20 тисяч фізичних осіб, понад 700 юридичних осіб і 38 інвестфондів. Про це йдеться у повідомленні НКЦПФР.

Зараз схвалений Перелік проходить узгодження інших компетентних органів. Після погодження всіма зацікавленими сторонами, остаточний перелік буде затверджено Комісією.

***

У червні 2025 року індекс очікувань ділової активності (ІОДА), який Національний банк розраховує щомісяця становив 50,0 порівняно з 50,8 у травні 2025 року та був значно вищий за рівень у червні 2024 року (43,6).

Стійкий споживчий попит, достатня пропозиція товарів, стабільна ситуація з енергопостачанням, міжнародна фінансова підтримка, а також сезонний фактор мали позитивний вплив на оцінки респондентів.

***

У червні 2025 року рівень безробіття в Україні зменшився до 12% — новий найменший показник від початку повномасштабної війни. Проте, проксі-показник рівня бідності — частка опитаних людей, що змушена економити на їжі — у червні 2025 року зріс до 25,2%. Ринок праці залишається стабільним. Про це пише Центр економічної стратегії з посиланням на дані Info Sapiens.

Рис.9
Рис.10

***

НБУ повертає повноцінний нагляд за валютними лімітами та капіталом. Національний банк України скасовує тимчасові послаблення відповідальності за порушення валютних лімітів і пруденційних нормативів, запроваджені після початку повномасштабного вторгнення.

***

Запаси природного газу в українських підземних сховищах газу (ПСГ) 28 червня перевищили 8 млрд куб м, що 19,6%, або на 1,95 млрд куб м менше, ніж на ту ж дату минулого рокуу.

Про це пише видання ExPro.

Цьогорічні запаси залишаються найнижчими як мінімум за останні 11 років.

Однак, обсяги закачування газу істотно вище, ніж минулого року. З початку червня до українських ПСГ закачано 1,25 млрд куб м природного газу, що у 1,8 разів більше, ніж за аналогічний період 2024.

***

Група "Нафтогаз" і польська компанія ORLEN підписали угоду на додаткові 140 млн кубометрів скрапленого природного газу (LNG) зі США, який буде поставлений в Україну.

Про це йдеться в повідомленні групи.

Це вже четвертий контракт, укладений між компаніями у 2025 році. Загалом у межах підготовки до опалювального сезону "Нафтогаз" законтрактував 440 млн куб. м газу в компанії ORLEN.

***

Виробництво та споживання металопрокату в Україні за 5 міс. 2025 році, дані «Укрметалургпром» нижче. Виробництво і експорт чавуну зростають, готового прокату: виробництво знижується, внутрішнє (українське) споживання – суттєво зростає:

Рис.11
Рис.12

***

Фонд державного майна, який визначив ТОВ "Петро Ойл Енд Кемікалс" переможцем аукціону з приватизації державного акціонерного товариства "Будівельна компанія "Укрбуд", відмовився затвердити результати електронного аукціону з продажу об'єкта великої приватизації.

Про це йдеться на сайті Prozorro.Продажі.

У повідомленні сказано, що після отримання службової записки від Департаменту економічної безпеки, компанію "Петро ойл енд кемікалс" грузинського бізнесмена Давида Бежуашвілі, яка запропонувала за "Укрбуд" 805 млн гривень, дискваліфікували через економічні санкції.

Зазначається, що право на приватизацію перейшло до ТОВ "Техно-онлайн", яке запропонувало на гривню менше.

***

Кабінет Міністрів планує збільшити прожитковий мінімум на 8,6% (прогнозовану інфляцію) до 3171 гривені у 2026 році.

Про це йдеться у Бюджетній декларації на 2026-2028 роки.





сайт "КІНТО"

тел. (044) 246-73-50









Настроение рынка на 3 июля 2025
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2025. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Якубенківська, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду