Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Неділя, 13.07.2025 21:18
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Інформація для акціонерів та стейкхолдерів
Фондовий ринок
Строковий ринок
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналитика и новости рынка

Пятница, 11 июля 2025

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально

10.07.2025 Міністерство фінансів України залучило до держбюджету 1 млрд євро від Європейського Союзу. Кошти є частиною внеску ЄС у межах ініціативи країн G7 Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA), повідомив Мінфін.

Нагадаємо, що ERA передбачає спрямування Україні 50 млрд доларів США, які будуть забезпечені майбутніми доходами від заморожених активів росії. Внесок ЄС складає 18,1 млрд євро (20 млрд доларів США).

Загалом, у рамках ініціативи ERA, Мінфін вже залучив від Європейського Союзу 8 млрд євро.

***

Конференція з питань відновлення України проходить 10-11 липня у Римі. Це вже четверта подібна конференція.

***

Федеральний канцлер Фрідріх Мерц заявив, що Німеччина пропонує уряду США викупити її системи протиповітряної оборони Patriot для України, повідомляє NTV.

***

Президент України Володимир Зеленський повідомив про домовленості з Норвегією та Німеччиною про постачання трьох систем протиповітряної оборони і очікування готовності виробника і відповідного обсягу ракет до цих систем.

"Німеччина готова оплатити – у мене є з ними домовленості – дві системи. Норвегія готова оплатити – у мене є двосторонні домовленості з прем'єром – одну систему, - сказав він на брифінгу в Римі в четвер.

***

Україна й Великобританія підписали довгострокову угоду з компанією Thales, у межах якої Лондон постачатиме Україні 5 тис. ракет для ППО протягом 19 років. Про це інформує сайт уряду Британії 10 липня.

Загальна вартість домовленостей – £2,5 млрд ($3,2 млрд).

***

Президент США Дональд Трамп анонсував нову угоду між США, НАТО та Україною для постачання Києву американської зброї. За словами республіканця, Вашингтон продаватиме зброю альянсу, а той розподілятиме її далі для ЗСУ.

«Ми плануємо відправляти комплекси Patriot до НАТО, а потім НАТО їх розподілятиме», сказав він.

***

На полях Конференції з питань відновлення України в Римі Міністр фінансів України Сергій Марченко підписав Кредитну угоду про залучення позики під гарантію Агентства експортного фінансування Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії (UKEF), повідомляє Міністерство фінансів УКраїни.

Кредит обсягом майже 1,7 млрд фунтів стерлінгів (близько 2,3 млрд доларів США) буде спрямовано на фінансування пріоритетного проєкту “Розвиток спроможностей протиповітряної оборони”, який реалізується Міністерством оборони України. Кошти буде спрямовано на фінансування закупівлі у Великій Британії оборонних матеріалів та інших товарів і послуг у сфері оборони.

Строк погашення складає 19 років, пільговий період - 6,5 років.

***

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 10 липня оголосила про новий пакет допомоги ЄС на 2,3 млрд євро на підтримку зусиль України з відновлення та відбудови. Новий пакет угод, підписаних у рамках Ukraine Investment Framework, включає 1,8 млрд євро у вигляді кредитних гарантій та 580 млн у вигляді грантів. Очікується, що це дозволить залучити до 10 млрд євро інвестицій в Україну.

***

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн на пленарній сесії Конференції з відновлення України в Римі (URC2025) оголосила про початок роботи Європейського флагманського фонду реконструкції України для відбудови підприємств та житла.

***

Європейський союз відкриває програму гарантій та грантів на EUR3 млрд, що дозволить додатково залучити EUR10 млрд на реконструкцію та відбудову України, заявляє президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

У свою чергу прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні також повідомила, що "на цій конференції ми домовилися про обладнання на суму понад 10 мільярдів євро".

***

Фон дер Ляєн анонсувала запуск найбільшого фонду приватних інвестицій в Україні — нового Європейського флагманського фонду для відбудови України (European Flagship Fund for the Reconstruction of Ukraine).

Цей фонд підтримується Європейською комісією (через Європейський інвестиційний банк), Францією, Німеччиною, Італією та Польщею в рамках підходу «Team Europe».

З початковим капіталом у 220 млн євро, Фонд має на меті мобілізувати 500 млн євро до 2026 року. Подальше залучення коштів передбачається зі покращенням умов безпеки.

***

Збільшення інвестицій ЄС у майбутнє України. Угоди 10.07.2025 включають:

·         Підтримку малого та середнього бізнесу: 500 млн євро у вигляді гарантій та грантів для допомоги малому бізнесу України.

·         Мобілізацію стратегічних інвестицій: 600 млн євро для великомасштабних проєктів приватного сектору в ключових галузях, таких як енергетика, транспорт та виробництво.

·         Відбудову міст та громад: 520 млн євро для муніципальної інфраструктури в постраждалих від війни районах.

·         Енергетичну безпеку та зелений перехід: 265 млн євро для стабілізації енергосистеми України, відновлення потужностей з відновлюваної енергетики та покращення енергоефективності.

·         Критичну інфраструктуру: 310 млн євро на ремонт та відбудову критичної інфраструктури, включно з житлом, лікарнями та медичними закладами.

Із запуском цих нових інвестиційних програм, загальні зобов'язання ЄС у рамках Ukraine Investment Framework наразі становлять 5,7 млрд євро, що, як очікується, залучить понад 18 млрд євро інвестицій.

ЄС, Німеччина, Польща, Італія та Франція через свої банки розвитку внесуть перший капітал, який послужить основою для подальшого залучення приватних партнерів.

Передбачається, що у фонд зможуть інвестувати всі країни-члени ЄС, міжнародні партнери, інституційні інвестори, українські фонди та приватні інвестори.

Розглядаються такі моделі інвестування:

Передбачається, що керуюча компанія Європейського флагманського фонду для відновлення України буде обрано на основі конкурсу період з липня до жовтня 2025 року.

***

Група Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) та Європейська комісія оголосили про новий пакет фінансування ЄС в EUR600 млн на Конференції з відновлення України (URC2025) в Римі.

Більшість фінансування здійснюється у формі позик ЄІБ, які підкріплені гарантіями ЄС. Пакет включає фінансування критично важливої енергетичної та транспортної інфраструктури, підтримку відновлення малих та середніх підприємств України та приватного сектору.

"Укргідроенерго", зокрема, отримує кредит ЄІБ у розмірі EUR120 млн на реконструкцію трьох стратегічних гідроелектростанцій – Канівської, Кременчуцької та Дніпровської – та задовольнить нагальні потреби на інших об'єктах енергетичної системи України.

Частина пакету, що стосується централізованого теплопостачання, включає два кредити ЄІБ на загальну суму EUR100 млн. Кредити по EUR50 млн кожен надано українським банкам Укргазбанк та Ощадбанк, які спрямують фінансування муніципалітетам.

Агентство відновлення отримає кредиту ЄІБ у розмірі EUR134 млн на ремонт мостів та доріг, включаючи автомагістраль М06, що з'єднує Київ з угорським кордоном.

І це не все.

***

Європейський інвестиційний банк оголосив про розширення грантових програм для зміцнення енергетичної стійкості громад загальним бюджетом біля EUR40 млн. в ході "Конференції з відновлення України" Конференції з відновлення України (URC2025) в Римі у четвер.

***

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп оголосив про надання Україні EUR300 млн фінансової підтримки для відновлення та економіки під час Міжнародної конференції з відновлення України (URC-2025) у четвер, повідомляється на сайті уряду Нідерландів.

Ці кошти є частиною тих, які уряд вже виділив на невійськову підтримку України у 2025 та 2026 роках, яка становить EUR252 млн/рік, що в сумі сягає EUR500 млн.

Як будуть витрачені перші EUR200 млн, вже оголошено. Тепер також визначено призначення решти коштів.

***

Україна та Нідерланди підписали Меморандум про надання додаткового фінансування у розмірі EUR30 млн в межах програми Ukraine Partnership Facility (UPF), підписання відбулось у Римі під час Міжнародної конференції з відновлення України (URC-2025), повідомляє відділ зв'язків з громадськістю та засобами масової інформації міністерства економіки України.

***

Програма розвитку ООН (ПРООН) та уряд Норвегії започаткували масштабну ініціативу на суму $200 млн, спрямовану на відновлення та модернізацію енергетичного сектору України, який зазнав значних руйнувань унаслідок війни. Про стратегічне партнерство оголосили у четвер, 10 липня, під час Конференції з відновлення України у Римі, повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.

***

Віцепрем’єр-міністр з відновлення — міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба та віцепрем’єр-міністр — міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні підписали грантову угоду на 32,5 млн євро безповоротної допомоги на відновлення культурної спадщини Одеської області.

***

Міністерство економіки України, Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), міністр закордонних справ Норвегії, Європейська Комісія та Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) підписали п’ятисторонню заяву про наміри щодо нового етапу програми підтримки економічного розвитку України Step in 2 EU.

Як повідомило Мінекономіки, ініціатива передбачає додаткове фінансування у розмірі EUR25 млн. Таким чином, загальний обсяг програми збільшиться до EUR41,5 млн.

***

Президент України Володимир Зеленський повідомив про підготовку близько 200 угод до Конференції з відновлення України, яка проходить в Римі 10-11 липня (URC2025) на загальну суму в EUR10 млрд.

***

Наступного тижня Європейська комісія представить свої пропозиції щодо довгострокової підтримки України в межах наступного багаторічного бюджету Євросоюзу, починаючи з 2028 року. Про це в коментарі телеканалу FREEДOM заявив єврокомісар з питань економіки Валдіс Домбровскіс.

***

В умовах, коли 64% бюджетних коштів спрямовується на оборону, Україні необхідна підтримка партнерів для відновлення вже зараз, заявив Міністр фінансів України Сергій Марченко на панельній дискусії на Конференції з питань відновлення України в Римі, Італія.

Учасниками обговорення були Міністр фінансів Канади Франсуа-Філіп Шампань, Єврокомісар з питань економіки Валдіс Домбровскіс, Керівна директорка Світового банку з питань операційної діяльності Анна Б’єрде, Президентка ЄІБ Надя Кальвіньо, Президентка Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо, Голова Банку розвитку Ради Європи Карло Монтічеллі. Міністр фінансів США Скотт Бессент звернувся до учасників конференції в онлайн форматі.

***

Відбудова та модернізація України буде коштувати $1 трлн на період у 14 років, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Наша концепція передбачає створення двох фондів в розмірі $1 трлн. Перший — це "Фонд Україна" на $540 млрд, адже саме стільки за оцінкою Світового банку коштуватиме відбудова України. Цей фонд формуватиметься за рахунок конфіскованих російських активів, а також спеціального податку на експорт російської сировини. Другий фонд — це Європейський структурний фонд на підтримку України обсягом $460 млрд. Це буде платформою для інвестицій європейського приватного сектору в українське виробництво", - написав Шмигаль в телеграм-каналі по результатам онлайн-виступу на засіданні Української платформи донорів міністерського рівня в межах Конференції з відновлення України (URC2025) у Римі (Італія).

***

Створений за ініціативою президента США Дональда Трампа Американсько-Український інвестиційний фонд відновлення є ключем до відкриття багатого майбутнього України, заявив міністр фінансів США Скотт Бессент на Конференції з відновлення України URC2025 в Римі та висловив сподівання, що міжнародні фінансові організації (МФО) співпрацюватимуть з фондом.

***

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надасть державному Ощадбанку (Київ) кредитну лінію на EUR50 млн для фінансування проєктів у сфері централізованого теплопостачання та енергоефективності.

***

Начальник Київської МВА заявив про запуск системи перехоплення дронів, на що віділять 260 млн грн.

Він зазначив, що це масштабний проєкт "Чисте небо", який передбачає захист повітряного простору за допомогою вітчизняних дронів-перехоплювачів.

***

Міністерство фінансів України анонсує проведення розміщень державних облігацій через ЕТС (Bloomberg), які відбудуться 15 липня 2025 року за наступними показниками:

Номер розміщення

-

-

-

-

Код облігації

Дорозміщення

UA4000235865

 Військові облігації

Дорозміщення

UA4000236228

Дорозміщення

UA4000235782

Первинне розміщення

-

Термін обігу (дн.)

427

602

1 232

1 414

Кількість виставлених облігацій, (шт.)

5 000 000

5 000 000

5 000 000

10 000 000

Дата розміщення

15.07.2025

15.07.2025

15.07.2025

15.07.2025

Дата оплати за придбані облігації

16.07.2025

16.07.2025

16.07.2025

16.07.2025

Дата погашення

16.09.2026

10.03.2027

29.11.2028

30.05.2029

Дати сплати відсотків

17.09.2025

18.03.2026

16.09.2026

10.09.2025

11.03.2026

09.09.2026

10.03.2027

03.12.2025

03.06.2026

02.12.2026

02.06.2027

01.12.2027

31.05.2028

29.11.2028

03.12.2025

03.06.2026

02.12.2026

02.06.2027

01.12.2027

31.05.2028

29.11.2028

30.05.2029

Результати попередніх аукціонів 08.07.2025

Код облігації

Дорозміщення

UA4000235865

 Військові облігації

Дорозміщення

UA4000236228

Дорозміщення

UA4000235782

Дорозміщення

UA4000235576

(Ном. в ін.вал. євро)

Військові облігації

Кількість виставлених облігацій (шт.)

5 000 000

5 000 000

5 000 000

200 000

Термін обігу (дн.)

434

609

1 239

358

Дата погашення

16.09.2026

10.03.2027

29.11.2028

02.07.2026

Обсяг поданих заявок
(за номінальною вартістю)

1 702 290 000

1 416 900 000

7 241 696 000

168 920 000

Обсяг задоволених заявок
(за номінальною вартістю)

1 702 290 000

1 416 900 000

5 000 000 000

168 920 000

Кількість виставлених заявок (шт.)

20

10

29

46

Кількість задоволених заявок (шт.)

20

10

29

46

Середньозважений рівень дохідності (%)

16,35%

17,10%

17,80%

3,24%

Розрахована

Дохідність до погашення

17,080%

17,897%

18,661%

3,268%

Залучено коштів до Державного бюджету від продажу облігацій

1 786 654 168,38

1 494 993 252,18

5 082 732 073,84

168 892 469,48

Результати попередніх аукціонів 01.07.2025

Код облігації

Дорозміщення

UA4000235865

 Військові облігації

Первинне розміщення

UA4000236228

Дорозміщення

UA4000235782

Кількість виставлених облігацій (шт.)

5 000 000

5 000 000

5 000 000

Термін обігу (дн.)

441

616

1 246

Дата погашення

16.09.2026

10.03.2027

29.11.2028

Кількість виставлених заявок (шт.)

25

10

12

Кількість задоволених заявок (шт.)

25

10

12

Середньозважений рівень дохідності (%)

16,35%

17,10%

17,80%

Розрахована

Дохідність до погашення

17,081%

17,898%

18,6615%

Залучено коштів до Державного бюджету від продажу облігацій

952 480 845,21

1 145 026 607,68

5 066 027 507,03

Результати попередніх аукціонів 24.06.2025

Код облігації

Дорозміщення

UA4000235865

 Військові облігації

Дорозміщення

UA4000234413

Дорозміщення

UA4000235782

Кількість виставлених облігацій (шт.)

5 000 000

5 000 000

5 000 000

Термін обігу (дн.)

448

567

1 253

Дата погашення

16.09.2026

13.01.2027

29.11.2028

Кількість виставлених заявок (шт.)

44

15

28

Кількість задоволених заявок (шт.)

44

15

28

Середньозважений рівень дохідності (%)

16,35%

17,10%

17,80%

Розрахована

Дохідність до погашення

17,081%

17,897%

18,6605%

Залучено коштів до Державного бюджету від продажу облігацій

3 360 485 283,68

2 447 834 472,09

1 201 744 454,84

Результати попередніх аукціонів 17.06.2025

Код облігації

Дорозміщення

UA4000235865

 Військові облігації

Дорозміщення

UA4000234413

Дорозміщення

UA4000235782

Кількість виставлених облігацій, (шт.)

5 000 000

5 000 000

5 000 000

Термін обігу (дн.)

455

574

1 260

Дата погашення

16.09.2026

13.01.2027

29.11.2028

Кількість виставлених заявок (шт.)

32

11

18

Кількість задоволених заявок (шт.)

32

11

18

Середньозважений рівень дохідності (%)

16,35%

17,10%

17,80%

Розрахована

Дохідність до погашення

17,081%

17,8970%

18,6595%

Залучено коштів до Державного бюджету від продажу облігацій

2 872 173 304,58

1 820 579 804,97

697 894 551,46


Рис.1
Рис.2


Рис.3

***

Національний банк знизив офіційний курс гривні до долара США, який він встановлює на 11-13 липня, на 4,87 коп. до 41,8232 UAH/USD.

Про це йдеться у повідомленні НБУ.

У попередній торговий день НБУ підвищив офіційний курс гривні до долара США на 7,17 копUAH/USD.

Офіційні курси гривні до іноземних валют:

Офіційний курс

1 долар США

41,8232

1 євро

48,9750

Рис.4
Рис.5

***

Інфляція в Україні знижується повільніше, ніж очікувалося, прокоментував Національний банк України дані, опубліковані Державною службою статистики.

У червні 2025 року інфляція в Україні знизилася до 14,3% у річному вимірі, порівняно з 15,9% у травні. Однак, щомісячний приріст цін склав 0,8%. Про це свідчать, які.

Відхилення від прогнозу зумовлювалося насамперед суттєвішим подорожчанням сирих продовольчих товарів в останні місяці на тлі скорочення їх пропозиції через весняні заморозки. Водночас фундаментальний інфляційний тиск був дещо слабшим, ніж прогнозувалося.

***

НАЕК "Енергоатом" та Westinghouse на полях URC-2025 у Римі фіналізували домовленості про виробництво в Україні ядерного палива за технологією американської компанії, повідомив глава "Енергоатома" Петро Котін.

***

ПАТ "Центренерго" на полях URC-2025 домовилось про співпрацю зі шведським державним фондом Swedfund у формуванні енергоміксу, який включатиме energy storage, газову генерацію, СЕС, повідомив генеральний директор енергокомпанії Євгеній Гаркавий.

***

Компанія "Нова пошта " у Молдові за перше півріччя 2025 року доставила 4,6 млн посилок, що на 305,2%  більше ніж за аналогічний період у 2024 році, а обсяг сплачених податків в бюджет Молдови склав 26,5 мільйонів леїв , тобто 55,7 млн грн.

***

Україна після запровадження квот на поставки пшениці в Європейський Союз має знайти нові ринки збуту для 3,2 млн тонн, повідомив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов.

"3 млн тонн завдяки таким великим імпортерам, які є в світі, упевнений, що Україна знайде можливість кому поставити зерно. Попит на пшеницю є завжди", - запевнив він.

Горбачьов нагадав, що світовий обсяг торгівлі зерном у цілому ставить близько 250 млн тонн.

***

Зернотрейдери в 2024-2025 маркетинговому році (липень-червень) не експортували з України обумовлені меморандумом, який укладається Міністерством аграрної політики та продовольства та іншими учасниками зернового ринку, 16,2 млн тонн зерна, повідомив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов.

Причиною менших, ніж очікувалось, поставок зерна на зовнішні ринки, Горбачьов назвав бажання аграріїв дочекатися періоду високих цін і продати зерно по максимальним цінам. Проте їх очікування не виправдалися.

***

В маркетинговому сезоні 2024/2025, який закінчився 30 червня 2025 року, Україна експортувала 46,7 млн тонн зернових та олійних, що значно нижче попереднього сезону — 57,5 млн тонн. Про це повідомляє Українська зернова асоціація.


Рис.6

***

Президент США Дональд Трамп оголосив про 35% мита на імпорт з Канади з 1 серпня та попередив про підвищення мит у разі запровадження заходів у відповідь з боку Оттави.

Трамп назвав наркотик фентаніл причиною запровадження тарифів, водночас скаржачись на відповідні мита Оттави.

За даними Митної та прикордонної служби США, протягом 2024 року на північному кордоні країни було вилучено загалом 43 фунти наркотиків, а ще 58 фунтів було конфісковано з початку року.

«Якщо Канада співпрацюватиме зі мною, щоб зупинити потік фентанілу, ми, можливо, розглянемо можливість внесення змін до цього листа», написав Дональд Трамп.

Прем'єр-міністр Канади Марк Карні у своїй відповіді заявив: «Канада досягла життєво важливого прогресу у зупиненні поширення фентанілу в Північній Америці».

***

Головне питання для ЕС зараз полягає в тому, з якою ставкою зіткнеться Європейський Союз після тижнів переговорів щодо рамкової торговельної угоди. Президент Дональд Трамп вчора ввечері заявив, що ЄС отримає листа з викладенням своїх тарифів сьогодні.

Ці очікування сприяли зниженню фондових індексів Європи в першій половині дня і зниженню курсу євро.


Рис.7
Рис.8




сайт "КІНТО"

тел. (044) 246-73-50











Настроение рынка на 11 июля 2025
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2025. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Якубенківська, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду