Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
П'ятниця, 14.08.2020 22:29
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Среда, 15 января 2020

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1515,98+0,47%

Вчора індекс ПФТС знизився ще на 0,4% і знову оновив свій більш, ніж річний мінімум. Це в той час, як фондові індекси США та Європи оновлюють свої історичні максимуми.

Всьому своєму вчорашньому руху, як і наприкінці минулого року, фондовий індикатор ПФТС завдячує негативній зміні ціни акцій «Донбасенерго». Вчора ціна цих паперів втратила 3,4%, їх біржовий курс - 2,4%.

Ціна акцій «Донбасенерго» по трьом останнім угодам на біржі ПФТС вчора знизилась на 2,9%. (Вчора було дві угоди по безадресним заявкам з цими паперами). Саме ця зміна приймається для розрахунку індексу. Враховуючи вагу цих паперів в індексному кошику, близько 14% по трьом останнім угодам з «індексними» акціями, це і призвело до вчорашньої негативної зміни індексу ПФТС на 0,4%.

Дві угоди з акціями «Донбасенерго» були єдиними угодами з пайовими цінними паперами на ПФТС цього вівторка.

Індекс Української біржі вчора зріс на 0,2%. На Рис. 1 в кінці огляду показано порівняльну динаміку індексів УБ та ПФТС.

Своєму вчорашньому руху фондовий індикатор УБ завдячує виключно зростанню ціни акцій Райффайзен Банк Аваль. Ціна цих паперів вчора зросла по котируванням до 0,331 гривні за акцію. Єдина угода з Райффайзен Банк Аваль вчора була адресною і до розрахунку індексу не приймається. Однак характерно, що умовна ціна акцій банку по цій угоді теж склала 0,331 гривню.

Ріст ціни акцій РБА імовірно зумовлений очікуваннями виплати дивідендів банком за минулий рік.

Одна угода по безадресним заявкам з акціями «Центренерго» вчора пройшла без зміни ціни цих паперів, 9 гривень за акцію. Такою ж була умовна ціна цих паперів по ще одній угоді з ними на Українській біржі, адресній.

Вчора на Українській біржі відбулись також угоди: одна - з акціями Миронівського хлібопродукту по безадресним заявкам без зміни ціни цих акцій, п’ять угод з акціями «Укртелекому», чотири по безадресним заявкам та одна адресна. Ціна акцій «Укртелекому» на УБ вчора знизилась на 2,9% до 0,132 гривні за акцію.

Це всі угоди з акціями на Українській біржі за вчорашній день.

Також вчора на Українській біржі по котируванням зросла ціна акцій Крюківського вагонобудівного заводу ще 6,7% до 16 гривень за акцію після значного росту днем раніше.

Учасники ринку закономірно очікують відносно хороших результатів цієї компанії за минулий рік та багато хто з них і виплати дивідендів цією компанією за результатами минулого року. Однак за словами учасників ринку, ці папери нелегко купити.

Українські фінансові новини.

Вчора відбулись чергові аукціони Міністерства фінансів України по розміщенню облігацій внутрішньої державної позики.

За результатами проведення розміщень облігацій внутрішньої державної позики 14 січня 2020 року, до державного бюджету залучено 6,003 мільярди гривень, повідомив Мінфін.

Найбільшу увагу учасників цього ринку привернули облігації з більшими термінами обігу.

Суму 3,215 мільярдів гривень, 53,5% виручених коштів було отримано за папери з датою погашення 22.11.2023 (термін обігу 3,85 років). Ще 1,695 мільярдів гривень (28% залучених коштів) було отримано за дворічні папери з погашенням 5 січня 2022.

Середньозважений рівень дохідності при розміщенні склав 9,88% для чотирирічних паперів, 10,04% для трирічних, 10,18% для річних та 10,73% для паперів з терміном обігу чотири місяці.

Таким чином дохідності ОВДП знизились приблизно на 1% порівняно з дохідністю при розміщеннях в кінці минулого року.

Як довго протримається тренд до зниження дохідності українських державних боргових паперів залишається відкритим питанням.

Світові ринки акцій.

Вчора широкий фондовий індекс США S&P 500 знизився на 0,15% від свого  історичного максимуму, досягнутого днем раніше. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 цього вівторка підріс на 0,4% і оновив свій недавній історичний максимум, досягнутий 20 грудня 2019. Широкий композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, минулого дня майже не змінився і, втративши лише 0,01% (одну соту відсотка) незначно відступив від свого більш, ніж півторарічного локального максимуму, досягнутого днем раніше.

Як бачимо, світові фондові індекси рухаються в напрямку протилежному українським – уверх.

Сьогодні зранку ф’ючерси та американські та європейські фондові індекси незначно знижуються. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індексів, в тому числі і до початку біржових торгів, сьогодні німецький фондовий індекс DAX відразу після офіційного початку торгів несильно знизиться. Індекс MSCI EM зранку втрачає 0,4%.

Вчора розпочалась публікація квартальних звітів найбільших корпорацій США. Після закінчення вчорашніх торгів в США були опубліковані звіти трьох банків з числа найбільших в країні: Citigroup, JP Morgan Chase і Wells Fargo.

Аналітики зараз перед початком публікацій очікують зниження квартальних прибутків американських корпорацій в четвертому кварталі 2019 на 1,7% рік до року. Однак враховуючи навмисне занижені очікування перед публікаціями звітності, дуже імовірно, що кінцевий результат у змінах буде слабко позитивним. Якщо брати досвід попередніх кварталів 2019 року, імовірний результат може знаходитись в діапазоні 0,8-3,2%. Таким він бачиться, якщо додавати різницю між фактичним результатом та прогнозованим безпосередньо перед початком публікацій, Рис. 2 в кінці огляду.

Учасники світових ринків акцій сьогодні очікують підписання торгівельної угоди «фаза один» між США та Китаєм.

Сьогодні зранку зовнішній фон для торгів акціями на українських біржах нейтральний.

Як будуть розвиватись торги на місцевому ринку акцій сьогодні побачимо. Значимих місцевих новин, які б вплинули на ці торги практично немає. Однак, можливо торги на Українській біржі починаючи з минулої п’ятниці і останні угоди з акціями на ПФТС відображають комусь вже відомі, а можливо кимось просто очікувані результати місцевих емітентів за 2019 рік. Якщо це дійсно так, то це не дуже добра новина для місцевого ринку акцій. Хоча є і емітенти, як КВБЗ, які покращили свої минулі результати.Рис.1
Рис.1Рис.2

Рис.2


сайт "КІНТО"

  тел. (044) 246-73-50Настроение рынка на 15 января 2020
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду