Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Понеділок, 06.07.2020 08:55
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Четверг, 25 июня 2020

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1346,4-0,87%

Спочатку важливі фінансові новини, яких на сьогодні чимало, а вже потім огляд ситуації на фінансовому ринку України за вчорашній день.

Перелік важливих новин включає:

1.      Результати стрес-тестування українських банків та перспективи подальшого зниження відсоткових ставок в банках України та інші новини коло цього.

2.      Погіршення ситуації з захворюваності на Coviв-19 в Україні і тільки, наприклад в США, найбільша за минулий день кількість випадків та коментарі коло цього.

3.      Пониження прогнозів МВФ по світовій економіці в поточному та наступному роках.

4.      Суттєве зниження вчора фондових індексів США та Європи. До цього аналіз важливих довгострокових факторів, які згадувались оглядачами при аналізі цього зниження. На ці фактори варто звернути увагу через важливі наслідки їх дії в майбутньому.

1

Найбільш важливою новиною на сьогодні для українських учасників фінансового ринку є результати стрес-тестів 26 українських банків Нацбанком України. На них припадає 91% усіх активів банківської системи. Для більшості банків вони показали кращі результати, ніж рік тому. І недаремно міжнародні рейтингові агентства нещодавно підняли рейтинг фінансових установ України за окремими виключеннями. Проте тести НБУ виявили можливу потребу в капіталі для дев'яти банків.

«На них (9 проблемних банків) припадають 30% активів сектора. Серед них два державні банки з часткою 25% активів. Сукупна потреба в капіталі впродовж одного року може становити 10,3 млрд грн», - йдеться у звіті про фінансову стабільність НБУ, оприлюдненому в середу. «Це ті ж установи, які мали негативні результати стрес-тестування і в минулому, однак не вжили достатніх заходів для вирішення накопичених проблем» (Тобто конкретніше мова йде про «Ощадбанк» та «Укрексімбанк» - з державних)

У Національному банку констатують, що банківський сектор успішно пройшов перший етап коронакризи і має підготуватися до негативних середньострокових наслідків.

Результати тестування є дуже важливими с точки зору оцінки надійності як банківської системи України в цілому, так і надійності окремих фінансових установ, співвідношення прибутковості депозитів в окремих банках та їх ризиків.

2

Тут же варто звернути увагу учасників ринку на дуже високу імовірність пониження ставок по банківським депозитам для зниження ставок по кредитам.

От що говорить про це НБУ: «За відсутності нових макроекономічних шоків і подальшого посилення захисту прав кредиторів ставки по кредитах для населення та бізнесу до кінця року стануть найнижчими за всю історію банківського сектору».

При цьому НБУ рекомендує банкам в умовах коронакризи продовжити знижувати депозитні ставки, відслідковувати показники платоспроможності боржників та активізувати роботу з проблемною заборгованістю.

3

Регулятор в звіті також зазначає, що низькі ставки знизять дохідність банків, проте поступово зростатиме частка довгострокових кредитів. (Це важливо для оцінки акцій Райффайзен Банк Аваль)

4

Іншою значимою і однозначно негативною новиною для українських учасників фінансового ринку є рекордне зростання захворюваності на коронавірус в Україні за минулу добу після подібного антирекорду попереднього дня. (До речі в США також вчорашній день був рекордним по кількості нових виявлених захворювань).

Зараз про цю проблему, яка є не тільки в Україні, говориться на міжнародному рівні, в окремих країнах за кордоном. Ключовим посилом тут є наступний. Незважаючи навіть на можливе різке наступне зростання захворюваності на коронавірус, країни не можуть собі дозволити піти ще на один режим самоізоляції. Це бачиться для всіх, як для аналітиків чи уважних оглядачів, так і для політиків, які приймають рішення, як малоймовірний сценарій. Ще один такий похід призвів би до не тільки до неприйнятних економічних втрат, але й до інших дуже негативних наслідків. (Як приклад. Ми маємо помітне падіння трудової дисципліни в ряді випадків в Україні через режим самоізоляції. Є зменшення витрат на персонал в банківському і в цілому фінансовому секторі країни і керівники установ на це йдуть і т.п.). Тому, зараз чимало говориться про те, як уникнути росту захворюваності на нову небезпечну  хворобу і не доступити необхідності уведення режиму самоізоляції. Також дуже багато уваги уділяється медиками-фахівцями з проблеми, політиками, аналітиками, в тому числі і фінансовими, оглядачами до перебігу захворюваності в світі та найбільш проблемних регіонах,  перспективам в цьому сенсі.

5

Міжнародний валютний фонд знизив оцінку зниження світового ВВП в поточному році до 4,9% з 3,0%.

6

Важливою новиною для світових фінансових ринків (і також, але в меншій мірі, українського фінансового ринку) є різке вчорашнє зниження на ринках акцій в світі, яке цілком може продовжитись сьогодні.

Вчора  широкий фондовий індекс США S&P 500 за результатами торгів знизився на 2,6%, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 втратив 2,8%, а от композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, підсів лише на 0,4% і залишився недалеко від рівня свого нового зовсім недавнього  локального піку.

Сьогодні зранку ф’ючерси на фондові індекси США та Європи знижуються на величину близько 1%. Індекс MSCI EM зранку втрачає 0,6% (до початку торгів в Європі).

Це зниження в США та Європі є приводом для детального аналізу його причин в сьогоднішньому огляді. До речі, в цьому відношенні варто взяти до увагу і те, що індекс MSCI EM цього разу «не пішов» сильно за американськими та європейськими фондовими індексами в зниженні. Цього не відбулось ні вчора, ні сьогодні. І це теж має значення для нас. Причини цього також треба аналізувати і про них треба говорити. Адже мова йде при те, де «пересидіти» несприятливий час.

Чи бачиться негативна динаміка фондових індексів Європи та США такою, що матиме в найближчій перспективі серйозне продовження. Малоймовірно. То, чому необхідний детальний аналіз його причин?

Пояснимо. В зв’язку з рядом дуже важливих для українських учасників фінансового ринку в довгостроковій перспективі факторів, які стоять за цим зниженням і не сильним зниженням індексу MSCI EM, факторів, які варто мати на увазі вже зараз. Самі учасники ринку про них часом вже багато говорять. З цими факторами доведеться майже неминуче серйозно мати справу українським учасникам фінансового ринку у певному віддаленому майбутньому. Коріння цих чинників знаходиться в США, в меншій мірі в Європі. Ці дуже важливі чинники проявили себе у вчорашній негативній динаміці на фондових біржах цих регіонів.

В якості причин вчорашнього зниження на фондовому ринку США можна загадати:

1.      Сполучення технічного фактору та чинника дуже високої, особливо як для кризи, поточної оцінки ринків акцій, особливо ринку США.

2.      Чергове погіршення прогнозної оцінки економічного зниження та росту МВФ що вже коментувалось).

3.      Зростання випадків захворювань на коронавірус в США (та ркордне зростання в штатах Каліфорнія та Флорида). Очікування можливої другої хвилі захворювання на Covid-19 (що вже теж коментувалось).

4.      Окремі оглядачі посилаються, як на можливий фактор вчорашнього зниження - суттєве зростання в опитуваннях в президентській гонці в США лідерства бувшого віце-президента Джозефа Байдена. Байдена називають значно гіршим кандидатом для ринку акцій США. В якості першого чи головного об’єктивного чинника цього називають обіцянку Байдена скасувати податкову реформу в США, завдяки якій значно зросли корпоративні прибутки в цій країні.

5.      Погоджуючись з тим, що це негативно позначиться ринку акцій США (і доволі позитивно на державних фінансах країни та фінансовій  стійкості цієї країни в довгостроковій перспективі), можна додати до цього і імовірні інші чинники, які є наслідком особливої, дуже великої уваги, діючого президента США до фондового ринку, а саме:

·        постійний значний його психологічний тиск на ФРС з метою зменшення базової відсоткової ставки в країні, в тому числі з метою сприяння росту ринку акцій,

·        регулярні вербальні інтервенції діючого президента США для підвищення цін акцій на фондових біржах США та зупинення їх зниження, коли таке виникало

·        (суто припущення, можливо неправильне) - не виключено за лаштунками тиск на впливових гравців на ринку, щоб вони 1) «грали на підвищення» на ринку, 2) ні в якому разі не грали на зниження  ринку та 3) блокували дії по «грі на пониження» на ринку акцій. Не виключено також, що крупні гравці на ринку акцій США, симпатики діючого президента, по власній ініціативі, без усякого тиску зі сторони, свідомо вдавались та вдаються до подібних дій.

Слід додатково прокоментувати. Президенти США, принаймні які були працювали в останні десятиріччя до Дональда Трампа, не вдавались до якихось дій на ринку акцій.

Завищені ціни акцій на ринку, ймовірно, в чималій мірі через людську психологію сприяють зростанню економічної активності в розвинутих країнах. Вони діють особливо позитивно в часи кризи підтримуючи настрій публіки.

Водночас, штучне завищення цін акцій на ринку може в довгостроковій перспективі зашкодити репутації фондового ринку, як об’єктивного дзеркала економіки. Також, що важливо, завищені ціни акцій зменшують прибутки не тільки спекулянтів, але й довгострокових інвесторів, що також негативно з різних міркувань. Тобто «у високому ринку» для когось є плюси, для когось мінуси, а для когось сполучення - на короткому проміжку часу плюси, а в довгостроковій перспективі більше мінуси.

Поки баланс інтересів тут незрозумілий.

Потрібно прокоментувати і інший вже згаданий дуже важливий чинник.

Великим стимулюючим фактором для ринку акцій США стала податкова реформа в цій країні. Ставка податку на прибуток корпорацій була різко знижена. Ідея республіканської партії, яка була ініціатором процесу, полягала в прискоренні за рахунок додаткових інвестицій економічного росту країни. За рахунок цього, думалось ідеологам реформи, втрати бюджету через зменшення ставки податку будуть компенсовані у великій мірі більшими надходженнями за рахунок прискорення економічного зростання.

Зараз більшість фахівців вважає, що ця теорія невиправдана, а несподіваний чинник коронавірусу ще більше поглибив проблему дефіциту державного бюджету США. Діючи з найкращих намірів, законодавці прийняли більший ризик. Це виявилось невиправданим з точки зору балансу втрат та вигод, хоча тимчасово нижчий корпоративний прибуток дійсно дещо прискорив економічний ріст. У ФРС вже не раз говорили згадуючи зростання державного боргу США, «що ситуація не є стійкою в довгостроковій перспективі». Зовсім недавно голова ФРС з гіркотою в голосі заявив, що безпосередньо до коронакризи «ми знаходились не там, де мали б бути». «Ситуацію необхідно буде виправити».

Фахівці за лаштунками вважають, що США мають після закінчення кризи, викликаної спалахом захворюваності на корона вірус, підняти ставку податку на корпоративний прибуток, щоб спасти державні фінанси країни. Звичайно, Джозефу Байдену навіть суто психологічно запропонувати законодавцям ліквідувати реформу значно простіше, ніж Дональду Трампу, за якого вона проводилась. Можливо, саме тому, Джозефу Байдену приписують ці наміри.

Вся ця ситуація може з великою ймовірністю може впливати на наступні речі:

·        Сповільнення економічного росту в наступні роки або ж навіть світову економічну кризу,

·        Стагфляцію в США через дії ФРС з метою уникнення фінансової кризи та з метою прискорення економічного росту.

·        Зниження курсу долара США по відношенню до твердих валют та деяких східноєвропейських валют.

·        Зростання ціни золота в доларах США.

·        І інше

Все це має бути враховано українськими учасниками фінансового ринку  при прийняті фінансових рішень в наступних роках.

Український фінансовий ринок.

Значення індексу ПФТС вчора  знову не змінилось.

На біржі ПФТС минулого дня, відбулась одна угода з акціями по безадресним заявкам. Це була угода  з «не індексними» акціями банку «Південний».

Вчора індекс Української біржі підріс на 0,1%.

Минулого дня на Українській біржі було сім угод з акціями двох емітентів:  чотири по безадресним заявкам з акціями Райффазен Банк Аваль, дві – по безадресним заявкам з акціями «Центренерго»  та одна адресна теж з акціями «Центренерго».

Результати торгів по безадресним угодам на УБ цієї середи представлені в Таблиці 1.

Таблиця 1. Ціни акцій, біржовий курс та їх зміни на Українській біржі 24.06.2020

Ціна

Зміна

Біржовий курс

Зміна

Райффайзен Банк Аваль

0,335

+2,3%

0,3296

+2,4%

«Центренерго»

6,40

-1,5%

-

-

Індекс УБ минулого дня змінився за рахунок угод по безадресним заявкам з акціями Райффазен Банк Аваль та акціями «Центренерго», які мали на індекс суттєвий, але різноспрямований вплив, ще раз Таблиця 1.

Також без угод минулого дня на Українській біржі на 1,3% зросли котирування акцій американської компанії Apple до 9834 гривень за акцію.

Ніяких інших угод з акціями, як і інших значимих змін котирувань в сегменті акцій, минулого дня на Українській біржі не було.

Обсяги торгів акціями на УБ вчора склали: по безадресним заявкам - 121 тисяч гривень, адресної – 27 тисяч гривень.

За даними http://ua.cbonds.info/ станом на 24.06.2020 дохідність найбільш «коротких» євробондів України складала 5,57% та 5,43%. Дохідність самих «дальніх» євробондів України на 24.06.2020: з погашенням 1 вересня 2027 була на рівні 6,88%,  1 листопада 2028 року – 7,42%, 25 вересня 2032 року – 7,27%.

За даними http://ua.cbonds.info/ станом на 23.06.2020 дохідність найбільш «коротких» євробондів України складала 5,19% та 5,39%. Дохідність самих «дальніх» євробондів України на 23.06.2020: з погашенням 1 вересня 2027 була на рівні 6,87%,  1 листопада 2028 року – 7,37%, 25 вересня 2032 року – 7,22%.

За даними http://ua.cbonds.info/ станом на 22.06.2020 дохідність найбільш «коротких» євробондів України складала 5,63% та 5,51%. Дохідність самих «дальніх» євробондів України на 22.06.2020: з погашенням 1 вересня 2027 була на рівні 6,84%,  1 листопада 2028 року – 7,33%, 25 вересня 2032 року – 7,18%.

Маємо продовження незначного зростання дохідностей єврооблігацій України, на цей раз по всій кривій. Відповідно є невелике зменшення прибутку інвесторів у єврооблігації України. Загальну картину добре видно на графіку абсолютних прибутків інвестицій в українські єврооблігації, який можна знайти на сайті за посиланням: http://cbonds.ru/indexes/indexdetail/?group_id=323.

Індикативні дохідності ОВДП в гривні станом сьогодні на ранок від одного з банків складають: 07.2020 – 6,0%/7,50%, 08.2020 – 6,0%/7,75%,  11.2020 – 7,0%/8,50%, 02.2021 – 8,50%/10,50%.

Індикативні дохідності ОВДП в гривні станом сьогодні на ранок від іншого банку: 07.2020 – 6,0%/7,50%, 09.2020 – 7,0%/8,0%,  01-02.2021 – 8,0%/10,0%, 03-06.2021 – 8,0%/10,50%, 2022 – 9,0%/11,50%.

Повертаючись до місцевого ринку акцій.

Індекс УБ вчора продовжив коливатись коло своїх локальних максимумів, що до минулого дня дуже добре корелювало з картиною на світових ринках акцій. Якщо цей чинник кореляції спрацює і сьогодні, то фондовий індикатор УБ сьогодні знизиться. Однак, як кажуть в таких випадках, «без гарантій».


сайт "КІНТО"

тел. (044) 246-73-50Настроение рынка на 25 июня 2020
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду