Український IR Forum 2012. Час відновлювати довіру інвесторів

Український IR Forum 2012: "Leadership through IR", що відбувся за інформаційної підтримки "Української біржі", це перший масштабний професійний захід у сфері Investor Relations, який відвідали більше ніж 100 учасників ринку.
Форум зібрав представників усіх ключових аудиторій, залучених в investor relations: топ менеджмент українських публічних і пре-IPO компаній, sell-side аналітиків, фінансових журналістів, інвесторів і консультантів для обговорення факторів, що впливають на поточну ринкову оцінку компаній та формування довіри інвесторів.
5 липня в Fairmont Grand Hotel в Києві успішно відбувся Український IR Forum 2012: Leadership through IR. Захід було організовано компанією FinanceTalking CIS і публічною організацією IR Council, ПАКУ. Основна мета форуму - отримати реальне уявлення про сприйняття ринком українських компаній і згенерувати нові ідеї для підвищення ефективності IR. Незважаючи на складну ситуацію на ринку, захід викликав великий інтерес, - форум відвідали 115 осіб, серед яких менеджмент українських публічних і пре-IPO компаній, ключові sell-side аналітики, фінансові ЗМІ, інвестори та інші учасники ринку, в т.ч. фондові біржі, консультанти та інші. Даний інтерес відображає становлення ринку IR та формування професійного IR співтовариства в Україну. Він також може бути відповіддю на критику в міжнародній фінансовій пресі і серед інвесторів якості відносин з інвесторами та культури корпоративного управління в українських компаніях, якій було приділено багато уваги в останні місяці.
Форум складався з 4х сесій, присвячених корпоративному управлінню, оцінці, практичним інструментам IR та відносинам з фінансовими журналістами. Кожна сесія супроводжувалася успішними історіями досвідчених IR практиків і жвавою дискусією.
На думку інвесторів, корпоративне управління залишається ключовим ризиком для українського бізнесу і має бути пріоритетним завданням для менеджменту на найближчі роки. Для інвесторів, що інвестують в українські акції і облігації корпоративне управління - це далеко не просто формальність, а комплекс взаємовідносин власників і менеджменту. "Для того, щоб правильно оцінити його, дуже важливо зустрітися з власниками та менеджментом, і подивитися їм в очі перш, ніж інвестувати в будь-яку українську компанію", - ділиться своїм досвідом Олена Волошина, керівник діяльності IFC в Україну.
Обговорюючи тему формування довіри інвесторів, досвідчені представники публічних компаній підкреслювали важливість відкритого діалогу з інвесторами, особливо в погані часи. Всіх учасників надихнув приклад поведінки компанії Milkiland в кризовій ситуації, коли в 1-й рік після IPO реалізувалися всі основні ризики, описані в проспекті емісії. На компанію один за одним нахлинули зміни в політиці субсидій, підвищення цін на сировину і девальвація рубля, які зробили продукцію компанії менш конкурентоспроможною, на додаток до цього компанія пережила тимчасову заборону на експорт сиру і відставку СЕО. Незважаючи на всі ці обставини, менеджмент зумів зберегти репутацію компанії шляхом відкритої і проактивної комунікації з інвесторами, що призвело до поступового відновлення ціни акцій.
Сергій Євланчик, CEO і мажоритарний акціонер компанії Укрпродукт, звернув увагу учасників на загальнопоширену помилку менеджменту в наданні занадто оптимістичних прогнозів по доходах і прибутку і рекомендував бути більш консервативними в обговоренні майбутніх показників. Ганна Горбенко, керівник FinanceTalking CIS, також зазначила практику деяких українських компаній надавати надто точні значення прогнозних прибутків, які найчастіше призводять до розчарування інвесторів, і запропонувала використовувати діапазон можливих значень для комунікації прогнозних результатів.
Розмірковуючи про роль IR в українських публічних компаніях, Пітер Рассел, VP і член консультативної групи з IR в JPMorgan підкреслив: "Успіх діяльності компанії в області IR визначається, в першу чергу, двома ключовими факторами: високою залученістю в IR менеджменту та його визнанням IR стратегічною корпоративною функцією, а також високим професіоналізмом і статусом IRO в компанії. Українська практика IR розвивається в правильному напрямку. Багато компаній виявляють значний ентузіазм у роботі з інвесторами, IRO все частіше розглядається керівництвом як цінний партнер."
"З різким зростанням кількості каналів комунікацій з інвесторами IR стає все більш складною функцією. Питання лише в тому, які з цих каналів найбільш ефективні", - поділився своєю думкою Том Блеквел, керуючий директор M: Communications Росія.
"Ми дуже раді, що цього року IR Forum успішно досяг своїх основних цілей. Ми змогли надати прекрасні можливості для створення і зміцнення діалогу між усіма учасниками ринку, які, сподіваюся, будуть сприяти поліпшенню якості IR та відновленню довіри інвесторів до українських компаній. Ми плануємо провести наш наступний захід у червні 2013 року і сподіваємося, що зможемо зробити ще більше для поліпшення як розуміння ринку, так і якості фінансових комунікацій компанії."- резюмувала Ганна Горбенко, керівник FinanceTalking CIS.
ПРО ОРГАНІЗАТОРІВ
FinanceTalking Ltd. Компанія надає послуги фінансового навчання в сфері investor relations і корпоративних фінансових комунікацій по всьому світу. FinanceTalking була заснована в 2000р. Головний офіс компанії знаходиться у Великобританії, програми проходять у всіх основних фінансових центах світу, в США вони включені в програму IR навчання NIRI. Серед клієнтів FinanceTalking велика кількість міжнародних публічних компаній, що котируються на різних біржах, а також бізнеси, які тільки планують вихід на біржу. Компанія надає свої послуги понад 50% компаній, що входять FTSE100.
IR Council ПАКУ. ПАКУ - це публічна організація "Професійна асоціація корпоративного управління в Україні". IR Council - Комітет Асоціації в області Investor Relations. Метою діяльності Асоціації є об'єднання професіоналів корпоративного управління для сприяння розвитку і вдосконалення корпоративного управління в Україні, імплементації загальноприйнятих міжнародних стандартів корпоративного управління, підвищення рівня етики корпоративних відносин, ролі та авторитету фахівців з корпоративного управління, а також задоволення, захист прав і законних інтересів членів Асоціації .
ПАРТНЕРИ ФОРУМУ
Генеральний партнер Форуму - компанія PwC Україна; Офіційний партнер - компанія JPMorgan; Партнери: Pro Capital Group, Citigate Dewe Rogerson, M: Communication Group. Медіапартнер - Видавничий дім Companion, PR-партнер - компанія Newsfront PR Agency. Інформаційні партнери: LSE, WSE, Українська біржа, MICEX, IR Magazine Russia & CIS, Ukrainian-British City Club, Thomson Reuters, Rustocks.com і UAPR.Ексклюзивний міжнародний інформаційний партнер - компанія EquityStory AG