Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Понеділок, 29.04.2024 15:50
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Підписка
У форматі RSS
Спецпроекти
Корисні посилання

На главную страницу »
 версія для друку

Виконання нових ф'ючерсних контрактів "Української біржі"

16 березня 2015 року на "Українській біржі" вперше відбулося виконання ф'ючерсних контрактів на курс долар - гривня, євро - долар і на ціну золота. Підсумки торгів і виконання контрактів, а також перспективи розвитку строкового ринку в Україні експерти та журналісти обговорили на прес-конференції "Валютні ф'ючерсні контакти" Української біржі": перші підсумки та перспективи розвитку".

"Біржа, будучи гарантом виконання зобов'язань на строковому ринку, забезпечила виконання всіх березневих контрактів, - говорить Голова Правління "Української біржі" Олег Ткаченко. - Успішне проведення процедури виконання ф'ючерсних контрактів ще раз підтверджує надійність системи ризик менеджменту, яка використовується біржею та надає впевненість учасникам ринку в ефективності системи гарантій".

В Україні біржові інструменти, орієнтовані на найбільш ліквідні світові активи, такі як золото і валютні пари євро - долар, долар - гривня з'явилися зовсім недавно (січень 2015 року). На думку експертів, це дуже важливий крок у розвитку фондового ринку країни, який сприяє його інтеграції в міжнародну фінансову систему.

"Інвестори в Україні дуже обмежені у виборі якісних і, головне, надійних інструментів вкладення грошових коштів. На противагу цьому, контракти на золото і євро - долар торгуються на біржі з мінімальними спредами і абсолютно прозорі в плані ціноутворення, а "Українська біржа", завдяки вибудуваній системі ризик-менеджменту, виступає гарантом виконання і розрахунків за контрактами, - пояснює Керуючий партнер інвестиційної компанії "Капітал Таймс", маркет-мейкер на строковому ринку "Української біржі" Ерік Найман. - Також з'явився довгоочікуваний ф'ючерс на гривню - долар. Це чи не єдиний варіант, крім покупки готівкового долара, для звичайного українця знизити ризики девальвації гривні. Варто відзначити, що з появою ринку валютних ф'ючерсів відразу з'явилися структуровані продукти: комбінації з куплених валютних ОВДП і проданих валютних ф'ючерсів, що дозволяє інвесторам заробляти від 50% до 100% річних у гривні без ринкових ризиків".

"Валютні ф'ючерси - це багатогранні інструменти. Вони можуть бути цікаві різним учасникам не тільки біржового ринку, а й реального сектора економіки. З одного боку, вони можуть бути інструментом хеджа і цікавить виробників та імпортерів. З іншого боку, валютні інструменти є одними з найбільш популярних серед спекулянтів. Думаю, не знайдеться людини, яка б не чула слово FOREX, і не знає, що воно пов'язане з валютою. На жаль, в нашій країні ці інструменти були недоступні в легальному правовому полі, що призвело до значного розвитку недобросовісних учасників цього ринку. Але тепер, у активних учасників валютного ринку з'явиться доступ до легального, в українському правовому полі, інструменту", - говорить Член Правління "Аструм Інвестиційний Менеджмент" Руслан Магомедов.

Керуючий партнер Інвестиційної групи "УНІВЕР" Олексій Сухоруков розповів про світову практику торгівлі даними інструментами: "Валютними ф'ючерсами торгують 13 з 64 членів Всесвітньої Федерації Бірж (WFE). Ще зовсім недавно абсолютним лідером за обсягами торгівлі цими інструментами були США, але минулого року на перше місце вийшла Бразилія з річним обсягом $ 265 трлн. Цей сегмент також дуже активно торгується в Росії, Кореї, Індії та Мексиці. Нижню сходинку в рейтингу WFE по річному обороту валютних ф'ючерсів займає Туреччина - $ 13 млрд. в 2014 році, - сказав пан Сухоруков. - Україна, звичайно, ще поки дуже далеко до статусу повного члена WFE, але за умови формування відкритого ринку базового активу (в першу чергу гривня - долар) шанс за декілька років обігнати Туреччину у нас є. У лютому оборот валютними ф'ючерсами склав близько $ 1 млн., зростання в 1000 разів - цілком реальний".

 

За більш детальною інформацією звертайтеся до Департаменту комунікацій за телефоном: (044) 495-7474.

Головні новини
26.03.15 До торгів допущений новий учасник
26.03.15 Аукціон Фонду державного майна України
24.03.15 Зниження гарантійного забезпечення на строковому ринку
24.03.15 До торгів допущений новий учасник
19.03.15 Аукціон Фонду державного майна України
17.03.15 Виконання нових ф'ючерсних контрактів "Української біржі"
17.03.15 Виконання строкових контрактів
16.03.15 Річні Загальні збори акціонерів ПАТ "Українська біржа"
12.03.15 Аукціон Фонду державного майна України
Показать все


Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Тропініна, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду