Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Субота, 02.07.2022 13:43
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналитика и новости рынка

Понедельник, 20 июня 2022

Щотижневий огляд фондового ринку

Eavex Capital
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1718,50%

Міністерство фінансів продовжує політику фіксації запропонованої дохідності для «військових» ОВПД в діапазоні від 9,5% до 11,5% в залежності від строку обігу. На первинному аукціоні 14 червня було продано ОВДП на загальну суму 5,5 млрд грн, включаючи надходження від валютних облігацій в євро на один рік під 2,5%. Загалом відчувається, що попит на «військові» ОВДП є дуже помірним на фоні того, що банки мають можливість зараз розміщувати вільні кошти в депозитних сертифікатах Нацбанку з дохідністю 23%. Тим не менше, у Мінфіні зазначають, що «військові» ОВДП є частково гуманітарним і частково комерційним інструментом, тому рішення Нацбанку про підвищення облікової ставки до 25% не має впливу на дохідність яку пропонує уряд за «військовими» облігаціями. Представники Мінфіну захищають стратегію максимальної економії коштів державного бюджету, і тому вони виступають проти збільшення вартості обслуговування державного боргу. Таким чином, поки є чіткий сигнал, що Мінфін буде намагатися залишити поточний діапазон дохідності для ОВДП. Окремо представники Мінфіну знову публічно виступили за продовження обслуговування зовнішнього боргу в повному об’ємі, що може стати імпульсом для зростання вартості українських суверенних єврооблігацій на вторинному ринку. Поки котирування українських євробондів різко знижуються. За минулий тиждень ціна для 10-річних бондів впала на 10% до 31 центу за долар номіналу (дохідність до погашення 30,1%). Для бондів з погашенням у 2024 році ціна пішла вниз на 9,6% до 33,9 центів (дохідність 84%). Тим часом, євробонди з погашенням у вересні продовжують торгуватися на досить високому рівні 68 центів, що відображає оптимістичні сподівання, що дані бонди будуть погашені в повному обсязі.      

На ринку акцій минулий тиждень став відвертою грою на пониження після того, як в США центробанк підняв процентні ставки на 75 базисних пунктів до діапазону 1,5% - 1,75%. Даний підйом ставок був більш агресивний, ніж очікувалось. У підсумку американський індекс широкого ринку S&P500 за п’ять торгових сесій втратив 5,8%.

Серед українських акцій, що торгуються на зарубіжних біржах, найбільш значне падіння на 23% спостерігалося по котируванням «Кернел» (PLN 20.52). Акції Enwell Energy (раніше Regal) втратили 7,8% (GBp 26.6), а цінні папери «МХП» подешевшали на 12,8% до 4,10 дол. 

На готівковому валютному ринку обмінний курс долару піднявся приблизно на 1% до 35,60 грн/дол.

новини компаній

- Чистий збиток «МХП» за 1кв2022 становив 122 млн дол. EBITDA впала на 19% до 46 млн дол.

читати докладніше

Інвестиційна компанія «Івекс Капітал»

Операції з цінними паперами

Управління активами

Тел.: (+380 44)590-5454

Україна, м.Київ 01021
Кловський узвіз, 7
БЦ "Carnegie Center"
16 поверх

www.eavex.com.ua

Представлений матеріал був підготовлений на основі даних з відкритих джерел. Перевірка достовірності таких даних нами не проводилася. Оцінки та прогнози, що містяться в публікації є приватною думкою аналітиків стосовно відповідних подій та не є пропозицією для здійснення будь-яких операцій з цінними паперами.

Ліцензія НКЦПФР від 06.10.2015

Настроение рынка на 20 июня 2022
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Щотижневий огляд фондового ринку
Eavex Capital


Copyright © Українська біржа, 2008-2022. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Тропініна, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду