Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Понеділок, 27.06.2022 08:24
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Понедельник, 20 июня 2022

Щотижневий огляд фондового ринку

Eavex Capital
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1718,50%

Міністерство фінансів продовжує політику фіксації запропонованої дохідності для «військових» ОВПД в діапазоні від 9,5% до 11,5% в залежності від строку обігу. На первинному аукціоні 14 червня було продано ОВДП на загальну суму 5,5 млрд грн, включаючи надходження від валютних облігацій в євро на один рік під 2,5%. Загалом відчувається, що попит на «військові» ОВДП є дуже помірним на фоні того, що банки мають можливість зараз розміщувати вільні кошти в депозитних сертифікатах Нацбанку з дохідністю 23%. Тим не менше, у Мінфіні зазначають, що «військові» ОВДП є частково гуманітарним і частково комерційним інструментом, тому рішення Нацбанку про підвищення облікової ставки до 25% не має впливу на дохідність яку пропонує уряд за «військовими» облігаціями. Представники Мінфіну захищають стратегію максимальної економії коштів державного бюджету, і тому вони виступають проти збільшення вартості обслуговування державного боргу. Таким чином, поки є чіткий сигнал, що Мінфін буде намагатися залишити поточний діапазон дохідності для ОВДП. Окремо представники Мінфіну знову публічно виступили за продовження обслуговування зовнішнього боргу в повному об’ємі, що може стати імпульсом для зростання вартості українських суверенних єврооблігацій на вторинному ринку. Поки котирування українських євробондів різко знижуються. За минулий тиждень ціна для 10-річних бондів впала на 10% до 31 центу за долар номіналу (дохідність до погашення 30,1%). Для бондів з погашенням у 2024 році ціна пішла вниз на 9,6% до 33,9 центів (дохідність 84%). Тим часом, євробонди з погашенням у вересні продовжують торгуватися на досить високому рівні 68 центів, що відображає оптимістичні сподівання, що дані бонди будуть погашені в повному обсязі.      

На ринку акцій минулий тиждень став відвертою грою на пониження після того, як в США центробанк підняв процентні ставки на 75 базисних пунктів до діапазону 1,5% - 1,75%. Даний підйом ставок був більш агресивний, ніж очікувалось. У підсумку американський індекс широкого ринку S&P500 за п’ять торгових сесій втратив 5,8%.

Серед українських акцій, що торгуються на зарубіжних біржах, найбільш значне падіння на 23% спостерігалося по котируванням «Кернел» (PLN 20.52). Акції Enwell Energy (раніше Regal) втратили 7,8% (GBp 26.6), а цінні папери «МХП» подешевшали на 12,8% до 4,10 дол. 

На готівковому валютному ринку обмінний курс долару піднявся приблизно на 1% до 35,60 грн/дол.

новини компаній

- Чистий збиток «МХП» за 1кв2022 становив 122 млн дол. EBITDA впала на 19% до 46 млн дол.

читати докладніше

Інвестиційна компанія «Івекс Капітал»

Операції з цінними паперами

Управління активами

Тел.: (+380 44)590-5454

Україна, м.Київ 01021
Кловський узвіз, 7
БЦ "Carnegie Center"
16 поверх

www.eavex.com.ua

Представлений матеріал був підготовлений на основі даних з відкритих джерел. Перевірка достовірності таких даних нами не проводилася. Оцінки та прогнози, що містяться в публікації є приватною думкою аналітиків стосовно відповідних подій та не є пропозицією для здійснення будь-яких операцій з цінними паперами.

Ліцензія НКЦПФР від 06.10.2015

Настроение рынка на 20 июня 2022
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Щотижневий огляд фондового ринку
Eavex Capital


Copyright © Українська біржа, 2008-2022. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Тропініна, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду