Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Четвер, 09.04.2020 07:44
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Ринок заявок
Ринок репо
Угоди репо
Ринок ОВДП
Порядок підключення
Тарифи
Цінні папери
Документи
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

На главную страницу » » »
 версія для друку

Ринок репо

Термін "репо" (від англійського терміна repurchase agreement) означає продаж цінних паперів із зобов'язанням зворотнього викупу, тобто операція репо, по суті, складається із двох угод купівлі-продажу.

На сьогоднішній день угоди репо є найбільш простою можливістю для кредитування коштами під заставу цінних паперів, і так само для кредитування цінними паперами під заставу коштів . Чітко кажучи, репо не є інструментом кредитування, але на практиці за економічним змістом виконує функції розміщення/запозичення коштів або цінних паперів.

При цьому ринок репо практично у всіх країнах не є біржовим - умови всіх угод найчастіше обговорюються й фіксуються по телефону. Виконання зобов'язань по операції репо може відбуватися як з використанням позабіржових систем розрахунків угод, так і на біржі з використанням технології поставки проти платежу з попереднім депонуванням активів. Останній спосіб особливо зручний, якщо гроші або цінні папери, що залучаються необхідні для участі в біржових торгах.

Основні умови угоди репо

Для учасника, що надає в репо кошти  або цінні папери, фінансовим результатом є різниця між сумою першої частини репо й сумою другої частини репо, яка залежить від ставки (rate), вираженої у відсотках річних, а також від строку між виконанням першої частини й другої частини угоди.

У деяких випадках, коли одна сторона угоди має цінні папери й зацікавлена в залученні коштів , а друга сторона зацікавлена в залученні цих цінних паперів і має кошти , сторони можуть домовитися про укладання  угоди репо з нульовою ставкою (zero-rate repo). У такому випадку сума першої й другий частин угоди репо будуть збігатися.

Сторона, що надає свої кошти  або цінні папери, бере на себе ризик невиконання другої частини угоди репо іншою стороною у випадку істотної зміни ринкової ціни паперів, надаваних у репо або одержуваних у якості застави. Тому звичайно цінні папери беруться  в якості застави за ціною нижче поточної ринкової ціни на день укладання угоди репо, а у випадку розміщення цінних паперів їх ціна в першій частині репо береться  трохи вище поточної ринкової ціни. Різниця між вартістю по одному цінному  паперові  по першій частині репо й поточною  ринковою ціною називається поправкою  до ціни (haіrcut).

Угоди репо

Після того, як обидва Учасника торгів домовилися про всі умови угоди репо, вони можуть виконати її через Торговельну систему Української біржі. При цьому Торговельна система допомагає обчислювати суму другої частини угоди репо залежно від зазначених ставки й строку угоди.

Переваги виконання угоди репо через Торговельну систему біржі:

  • Біржа забезпечує виконання принципу "поставка проти платежу";
  • Відразу ж після виконання першої або другої частин угоди обидві сторони можуть використовувати отриманий актив для участі в біржових торгах;
  • Торговельна система допомагає обчислювати суму другої частини угоди репо залежно від ставки й строку угоди;
  • Біржа розглядає обидві частини угоди репо як одну операцію й бере біржовий збір тільки від суми першої частини угоди.
Докладніше про угоди репо дивіться в розділі сайту Ринок репо / Угоди репо

Розклад торгів

Час

Процес

10-00

Відкриття торговельного дня. Відкриття торговельної сесії.

17-15

Закриття торговельної сесії. Закриття торговельного дня.


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду