Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Середа, 19.12.2018 12:28
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Пятница, 10 ноября 2017

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1269,82+0,82%

Вчора індекс Української біржі слабко знизився, втративши -0,1%. Це досить непоганий результат на фоні вчорашнього помітного, як для останнього часу, зниження західних фондових ринків. Скоріше за все, вчорашній відносно непоганий результат на місцевому ринку акцій – невелике зниження індексу УБ цього четверга є результатом зіткнення на УБ вчора двох протилежних факторів: позитивної технічної картини відновлення локального фондового ринку України після його негативної корекції, яка вже відбулась (за тривалим ростом місцевого ринку акцій), та вчорашнього негативного зовнішнього фону на світових фондових ринках.

 Рух в різних індексних акціях Української біржі вчора був досить різнонаправлений і доволі суттєвий. Два індексні папери вчора підросли в ціні, два – знизились. Акції «Донбасенерго» вчора не торгувались. По-правді кажучи, і в попередні кілька днів торги цими паперами можна назвати суто символічними – менше тисячі, чи півтисячі, гривень в день на ринку заявок УБ.

 Найбільше за результатами вчорашніх торгів з індексних паперів знизились в ціні акції Райффайзен банк Аваль (-1,9%), зросли в ціні на закритті акції «Мотор Січі» (+0,95%).

 Під час вчорашніх торгів десь трохи раніше 13-ої години з’явилась новина, що ЄБРР допускає викуп Райффайзен Банком Аваль міноритарних пакетів акцій. Про це повідомила директор з управління ЄБРР Оляна Гордієнко під час «круглого столу» на тему «Публічність акціонерних товариств: новий зміст, нові перспективи». Вона висловилась в тому ключі, що «Райффайзен Банк Аваль був дуже радий затвердженням процедури squeeze-out і, як і всі інші банки, може її застосувати».

 У прес-службі ЄБРР підтвердили, що Райффайзен Банк Аваль може скористатися передбаченою законом України від 23 березня 2017 (набув чинності 4 червня 2017) опцією примусового викупу акцій. Як відомо першим такою процедурою на місцевому ринку акцій зовсім недавно скористався ПАТ «ДТЕК Західенерго».

 Ціна акцій Райффайзен Банк Аваль в ході торгів спочатку слабко відреагувала на новину, проте ближче до закінчення торгів почала втрачати помітно більше. Мабуть, хтось не захотів зв’язуватись з тяганиною процедури примусового викупу, і вирішив продати належні йому акції трохи раніше.

 Цікаво, що ніхто насправді не сповіщав про таку негайну дію, як squeeze-out, Райффайзен Банк Аваль. Говорилось про таку можливість в принципі, про що практично всі учасники ринку і так знали.

 Поточна ціна акцій Райффайзен Банк Аваль стабільна вже протягом тривалого проміжку часу, і в принципі зараз доволі непогана, з урахуванням як позитиву -  надзвичайно великих прибутків банку, просто таки аномальних для таких активів банку (на фоні дуже дешевого фондування і великих кредитних ставок в Україні), так і супутніх двох негативних чинників, які знижують ціну,: 1) високих ризиків інвестування в Україні, і 2) зовсім невеликого free-float акцій цього банку. Тому, доцільності у вчорашній продажі акцій банку було не так вже й багато.

 Хоча, при цьому варто особливо зазначити, що squeeze-out Райффайзен Банк Аваль нанесе досить помітний удар і по так вкрай малому, зовсім скудному, просто крихітному, місцевому ринку акцій.

 Останнім часом системно зростає ціна акцій «Мотор Січі». Вчорашній ріст цих акцій був відносно невеликим, але дещо допоміг індексу УБ. Проте, якщо взяти останні два тижні, то акції машинобудівної компанії додали досить суттєво: 6,6% по біржовому курсу; за три останні тижні – на 8,9% по біржовому курсу. Причина такого росту ціни акцій «Мотор Січі», крім, звичайно дуже низьких коефіцієнтів по прибуткам цієї компанії, якось не приходить в голову.

 Обсяги торгів індексними акціями на ринку заявок Української біржі вчора були на рівні чотирьох попередніх торгових днів, і  помітно меншими за свої середньоденні за останні півроку, рік та два. До цього три торгові сесії підряд після публікацій квартальної звітності місцевих емітентів, коли індекс Української біржі помітно зростав, обсяги торгів індексними паперами УБ на ринку заявок більш, ніж в два рази, перевищували свої середньоденні за останній період.

 Вчора практично всі торги акціями на ринку заявок УБ сконцентрувались в індексних паперах біржі. Було зовсім трохи торгів акціями «Дніпроенерго», «Турбоатому» та «Укртелекому», та ще трохи акціями інвестиційних фондів, переважно індексних.

 Вчора, як вже згадувалось, світові фондові індекси знижувались. Найбільше втратив цього четверга широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600  - мінус 1,1%, досягши рівня доволі сильної середньострокової підтримки. Зниженню цього індикатору вчора «допомогло» локальне укріплення євро. Композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, вчора знизився менш, ніж на суто символічну 0,1%. Індекс в останні пару днів слабо рухається коло свого свіжого п’ятирічного максимуму, поки лише трохи вищого за теж недавній, попередній. Широкий, основний індекс фондовий індекс США, S&P 500, вчора знизився на 0,4%від свого історичного максимуму.

 Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси мало змінюються, переважно слабко знижуючись. Згідно з IG, яка дає котирування індексів до початку біржових торгів, відразу після відкриття європейських фондових бірж європейські фондові індекси дуже мало зміняться, що не дивно, враховуючи, що індикатор STOXX 600 зараз знаходиться коло рівня підтримки. Індекс MSCI EM, сьогодні зранку втрачає суто незначну 0,1%.

 Якщо говорити про причини вчорашнього зниження західних індексів, то, відкидаючи роздуми західних оглядачів про можливу затримку з прийняттям нового податкового законодавства в США, їх насправді дві: 1) технічна – індикатори вже дуже тривалий час майже безперервно зростали і тут необхідна (давно вже назріла) перерва, 2) фундаментальна -  основний фондовий індекс США S&P 500 вже перевищив більшість (далеко не всі) ще недавніх значень цільових стратегів цього індикатору по ринкам, і досяг рівня, від якого на наступному 10-и річному проміжку часу йому лишиться дуже скромна дохідність. В попередніх оглядах наводились і 1) цільові значення по індексу S&P 500 на 2017 та 2018 роки 1 2) розрахунки можливої дохідності індикатору S&P 500 в наступні 10 років. Ці обидві обставини не означають, що індекс S&P 500 ще помітно не зросте. Скоріше за все факт помітного росту буде мати місце. Просто американські трейдери тимчасово «притримали коней», щоб не «зайти занадто швидко, занадто далеко». Скоріше за все, вже незабаром, ми ще побачимо значення американських фондових індексів помітно вище поточних відміток.

 На цьому спірному зовнішньому фоні варто очікувати сьогодні слабкої динаміки і на місцевому ринку акцій. Результат для індексу УБ може бути, як в одну, так і в іншу сторону.

·  сайт "КІНТО"

·  тел. (044) 246-73-50

Настроение рынка на 10 ноября 2017
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2018. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду