Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Четвер, 23.05.2019 06:43
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Среда, 18 апреля 2018

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1808,68+0,88%

Вчора індекс Української біржі після чотирьох торгових сесій росту, знизився на 0,8%. Це природно, що фондовий індикатор УБ робить паузи. Така природа фондових ринків, що, навіть при середньостроковому рості, вони роблять невеликі перерви, і день чи два або й три знижуються. До речі, все вчорашнє зниження прийшлось на самий кінець торгів.

З точки зору зміни цін окремих акцій, які входять до індексного кошику Української біржі, вчора видався яскравий день. Цього вівторка зросли в ціні п’ять «індексних» акцій УБ з шести (в розрахунок результату індексу увійшли лише чотири плюси). І тільки акції «Укрнафти», які втратили за день сильних 7,7%, минулого дня були з цієї вибірки цінних паперів «в червоному».  До того ж, обсяг торгів цим папером вчора на ринку заявок Української біржі був дуже великим, як для останнього часу. Причому, якихось несподіваних негативних новин по емітенту «Укрнафта» вчора не було. Хоча, це, як вважати. Можливо, комусь останній прес-реліз компанії від 12.04.2018 про рішення апеляційного суду стосовно продовження дії 11 ліцензій на видобуток компанією видався непереконливим. Рішення суду ще не означає його автоматичне виконання. Але, можуть бути і інші чинники такої вчорашньої активності в пайових паперах «Укрнафти».

З іншої сторони, ціна «індексних» акцій «Донбасенерго» вчора зросла на також сильних 5,4%, Райффайзен банк Аваль - на суттєвих 2,1% (суттєвих, враховуючи рівень їх поточної ціни), а «Мотор Січі» - на 1,6%. Рівні цін Райффайзен банк Аваль - 0,37 гривень за акцію, «Центренерго» - 21,5 гривень за акцію, «Мотор Січі» - 5400 гривень за одну акцію, багатьом здавались немислимими не тільки рік назад, а ще на цього початку року.

Обсяги торгів індексними акціями Української біржі на ринку заявок УБ, вчора дуже різко зросли, і в грошовому вираженні більш, ніж в п’ять разів перевищили свої середньоденні значення за останні півроку, рік та два. Звичайно, обсяги торгів в порівнянні були дещо меншими, якщо їх брати їх з корекцією на значний ріст індексу УБ (тобто в еквіваленті кількості акцій). 74% цих вчорашніх обсягів були забезпечені торгами акціями «Укрнафти». Проте, обсяги торгів таким популярним на цьому ринку індексним папером, як «Центренерго», вчора були незвично малі.

Вчора на ринку заявок УБ пройшли торги акціями дев’яти «не індексних» емітентів. Незвичайно великий обсяг торгів, як для цього, та ще й не індексного» паперу», пройшов з акціями Авдіївського коксохімічного заводу з ростом їх ціни на 4,6% до 11,5 гривень за акцію. Так, вчора на УБ видався незвичайний торговий день.

Обсяги торгів ОВДП на ринку заявок Української біржі вчора були малими. Торгували минулого дня двома випусками ОВДП; знову з найбільшим обсягом «знаменитими» своєю популярністю на цьому ринку державними паперами з погашенням 11.07.2018.

Світові ринки акцій. Про них згадується в цьому огляді тому, що вони мали і, як правило, мають значний вплив на місцевий український ринок акцій, принаймні на ціни індексних паперів Української біржі та акцій Миронівського хлібопродукту, і ще, можливо, Крюківського вагонзаводу. Поки, однак, останніми місяцями світові ринки акцій, здається, безпосередньо мало впливають на місцевий український фондовий ринок. Однак, по великому рахунку, це не зовсім вірно, чи просто не вірно, адже висока поточна оцінка окремих фондових ринків «підганяє уверх» і місцевий український ринок акцій, а за умови зниження на світових фондових ринках, і цінам місцевих емітентів було б набагато важче зростати.

Вчора широкий фондовий індекс США S&P 500 зріс ще на 1,1%, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 додав 0,8%, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI піднявся на 0,1%.

Вчора, як кажуть учасники американського ринку акцій, основним драйвером росту на цьому ринку, а за ним на світових ринках акцій, були корпоративні прибутки за перший квартал 2018 року в США. Лідирував в індексі S&P 500 вчора багатьом українцям відомий Netflix, акції якого після публікації звітності за перший квартал 2018 зросли на 9,2%.

Міжнародний валютний фонд вчора опублікував свій черговий звіт з економічними прогнозами на поточний на наступний рік. Звіт включає всі регіони та окремі (не всі) країни. МВФ робить це раз на півроку: в квітні та жовтні з певними точковими переглядами по окремим показникам, чи окремим регіонам, чи країнам кілька разів на рік. В останнє точковий перегляд датований січнем 2018. Вже доступна і повна база даних МВФ по всім країнам з прогнозами на наступні п’ять років. Її можна знайти на сайті Фонду і «скачати» за бажання. Вона включає і дані по Україні.

В цілому погляд МВФ на світову економіку в 2018 та в 2019 досить оптимістичний з прискоренням її росту до 3,9%. Прискорення росту світової економіки дуже позитивно для України, оскільки прискорює і її економічне зростання через збільшення попиту на продукцію країни. Також це позитивно для цін акцій, оскільки зниження фондових ринків відбувається майже завжди за умови рецесії.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські фондові індекси підростають; на європейські - майже всі підростають. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індикаторів до початку біржових торгів, сьогодні на відкритті європейські фондові індекси, переважно, несильно зростуть. Хоча, окремі і знизяться. Зранку індекс MSCI EM додає 0,3-0,4%.

Сьогодні зовнішній фон для місцевого ринку акцій - позитивний. Та й настрой учасників місцевого ринку акцій, принаймні до останнього часу, був на ріст на УБ. Враховуючи вчорашню негативну корекцію індексу Української біржі, сьогодні можна очікувати з пересторогою росту місцевого фондового індикатору. Адже негативна корекція вже начебто пройшла. Пересторога виникає з того, що зниження індексу УБ вчора відбулось завдяки значній просадці лише однієї «індексної» акції, хоча внесок в негативний результат внесли дві. Та і нерідко буває, що зниження на Українській біржі триває два чи три дні. Тому, дещо більше ставлячи на ріст місцевим трейдерам сьогодні все ж треба бути обачними.


·  сайт "КІНТО"

·  тел. (044) 246-73-50

Настроение рынка на 18 апреля 2018
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2019. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду