Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Четвер, 23.05.2019 06:48
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Четверг, 5 июля 2018

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1558,87-2,72%
Вчора індекс Української біржі підріс на 0,4% після зниження днем раніше на приблизно таку ж величину. Слід враховувати, що з 15.06.2018 року, після припинення торгів по безадресним заявкам на Українській біржі, її індекс, індекс УБ, відображає зміну цін «індексних» акцій цієї біржі торговим днем раніше (тобто в даному випадку позавчора, цього вівторка). Індекс ПФТС вчора знизився на значимих 3,5% після свого росту днем раніше на також немалих 2,0%. Імовірно, цим двом рухам індикатор завдячує, в першу чергу, зміні ціни акцій «Райффайзен банк Аваль». Вчора був перший торговий день після дати складання переліку акціонерів для виплати дивідендів акціонерам банку (і дивідендів суттєвих) за результатами 2017 року. Природно акції банку «без дивідендів», які за їх наявності враховані в ціні паперів, є помітно дешевшими. Однак, вчора знизились в ціні з «індексних» акцій українських бірж не тільки вони.

Ціна акцій «Райффайзен банк Аваль» по останній угоді вчора знизилась на 4 копійки, що складає 11,8% від їх ціни днем раніше. (До цього, цього вівторка, ціна акцій банку додала 2 копійки по останній угоді). Біржовий курс акцій банку втратив учора 7,7%. Його зниження цієї середи склало 2,55 копійки. Вчорашнє зниження, і ціни останньої угоди, і біржового курсу акцій РБА, є істотно меншим за величину дивіденду на акцію за результатами 2017 року, 6,9 копійок на акцію, дивіденду, який буде виплачений акціонерам згідно з рішенням Наглядової ради «Райффайзен банк Аваль» протягом місяця. Так що не виключено, що ціна акцій банку знизиться і сьогодні. Хоча, ціну акцій банку підтримують і надзвичайно хороші показники банку за чотири місяці 2018 року, і очікування по великим прибуткам банку за весь поточний рік, і очікувані великі дивіденди за результатами 2018 року. Імовірно, при ціні акції банку по останній угоді на вчора, 0,30 гривні за папір, їх дивідендна дохідність по дивідендам за цей, 2018 рік складає щось близько 24%. Також є, як видно з торгів цього вівторка і торгів вчорашніх, бажання учасників місцевого ринку акцій (і бажання, як видно з перерахованих вище фактів, обґрунтоване) не дати ціні акцій банку опуститись на суму дивіденду.

Вчора також знизилась ціна останньої угоди і біржовий курс «Центренерго», відповідно на 3,1% та 1,6%, та «Донбасенерго» (-2,1% та -0,03% - останній - фактично без зміни). В якості репера для біржового курсу «Донбасенерго»  при розрахунку величини зниження прийнято біржовий курс акцій цієї компанії на Українській біржі 15.06.2015. З цієї дати до вчорашнього дня біржовий курс акцій «Донбасенерго» на біржі ПФТС не фіксувався. За цей період пройшла лише одна угода з акціями цієї компанії електричної генерації на ПФТС, позавчора. Але позаминулого дня біржовий курс на ПФТС по цим акціям так і не був зафіксований.

«Турбоатом» та японська компанія Toshiba вчора підписали меморандум про взаєморозуміння щодо модернізації турбінного обладнання українських АЕС. У вересні, за словами керівника «Турбоатому» Віктора Суботіна, компанії узгодять спільний план дій стосовно їх спільної програми по модернізації українських АЕС.

Вчора на ПФТС торгова активність з акціями залишилась вищою за середню за минулі два тижні.

Вчора сума угод по безадресним заявкам двох ліквідних «індексних» акцій, «Центренерго» та «Райффайзен банк Аваль» склала 422 тис. гривень, що на 20% вище за середній обсяг торгів ними за останні два тижні до позавчорашнього дня, включаючи й цей понеділок. Враховуючи торги ще й акціями «Донбасенерго», загальний обсяг торгів «індексними паперами» ПФТС та УБ на ПФТС вчора склав 445 тис. гривень – десь на 45% нижче в грошовому вираженні, ніж середній обсяг торгів індексними паперами на УБ за останні півроку, рік та два. Проте це на 35% більше, ніж торги «індексними» акціями (фактично лише двома паперами) в перший тиждень після 15.06.2018, дати припинення торгів на УБ.

Торгів акціями інших емітентів ні по безадресним заявкам, ні по адресним заявкам на ПФТС вчора не було.

Світові фондові ринки.

Вчора в США було державне свято, День незалежності США, і фондові біржі цієї країни, природно, не працювали. За таких умов, зазвичай, і торги на інших фондових біржах світу проходять в набагато більш спокійному режимі. Учасники фінансового ринку США задають ритм торгів у світовій торгівлі акціями і трейдери на інших біржах орієнтуються на динаміку зміни фондових індексів цієї країни. Вчора такого орієнтиру не було.

Тому не дивно, що широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600, який практично не змінюючись за кожні два дні, вже ж коливався день від дня уверх та вниз по 0,7-0,8% з вівторка минулого тижня, вчора практично не змінився (його зміна склала суто символічні +0,06%). Композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, цієї середи також не сильно змінився, просівши ще на незначні 0,15%, на таку ж величину, як і днем раніше.

Свіжих значимих новин для світових ринків акцій вчора не було. Поки темою, яку найбільш обговорюють учасники провідних в світі ринків акцій, залишається тема торгівельних відносин США та Китаю. Нагадаємо, санкції США до китайського імпорту на суму імпорту 34 мільярди доларів вступають в дію цієї п’ятниці.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси мало змінюються - слабко підростають. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індикаторів, в тому числі, і до початку біржових торгів, сьогодні на відкритті торгів європейські фондові індекси, зростуть. Зранку фондовий індекс MSCI EM, в протилежність поки до початку торгів в Європі знижується ще на 0,6%, майже впритул наближаючись до свого багатомісячного мінімуму.

Сьогодні зовнішній фонд (в сенсі торгів акціями на зовнішніх ринках і значимих новин для них) для місцевого українського ринку акцій – нейтральний, може, більше позитивний. Свіжих значимих українських новин для місцевого ринку акцій теж немає. На зміну місцевих українських фондових індексів та ціни акцій «Райффайзен Банк Аваль» сьогодні досить імовірно ще буде впливати дата складання переліку акціонерів для виплати дивідендів банку - 03 липня 2018. Сьогодні ціна акцій «Райффайзен Банк Аваль» може продовжити зниження, оскільки вчорашня втрата ціни цих паперів була помітно меншою за річні дивіденди по ним. Ця обставина може також тиснути вниз на індекс ПФТС і, практично поза сумнівом, враховуючи вчорашню динаміку і цін інших акцій на фондовій біржі ПФТС, негативно вплине сьогодні на індекс Української біржі. Однак, в принципі сьогодні можливий і ріст ціни інших «індексних» акцій, що може вирівняти динаміку індексу ПФТС цього четверга, як і те, що акція банку «не відпрацює» повністю виплату дивідендів.

·  сайт "КІНТО"

·  тел. (044) 246-73-50

Настроение рынка на 5 июля 2018
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2019. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду