Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Четвер, 23.05.2019 06:25
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Среда, 15 августа 2018

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1627,89+0,12%

Вчора індекс Української біржі знизився на 0,1% після зовсім невеликого росту попереднього торгового дня. Індекс ПФТС вчора знизився також на 0,1%. Зміна цін «індексних» паперів за результатами вчорашніх торгів акціями на фондовій біржі ПФТС і самі ціни акцій за результатами цього вівторка торгів наведені в Таблиці 1.

 Таблиця 1. Результати торгів на ПФТС, акції які входять до індексних кошиків Української біржі та біржі ПФТС, ціна останньої угоди, біржовий курс, їх зміни, 14.08.2018

Емітент

Ціна останньої угоди

Біржовий курс

гривень

зміна

гривень

зміна

Райффайзен Банк Аваль

0,310

0,0%

0,3072

-0,3%

Центренерго

14,7

-0,2%

14,77

0,7%

Донбасенерго

24,9

-4,0%

24,9

-4,0%

Незважаючи на меншу кількість пайових паперів вчора обсяг торгів по безадресним заявкам з «індексними» акціями Української біржі та біржі ПФТС підріс в порівнянні з обсягом торгів цього понеділка і склав в  грошовому вираженні 408 тисяч гривень (днем раніше 384 тисячі гривень; 477 тисяч гривень в минулу п’ятницю).

 Крім безадресних, вчора на біржі ПФТС пройшло також по одній адресній угоді  з акціями «Центренерго» та «Донбасенерго». Угод з іншими акціями на біржі ПФТС вчора не було.

 Ріст ВВП України в другому кварталі 2018 року прискорився і склав 3,6% по відношенню до другого кварталу 2017 року. Це порівнюється з 3,1% росту в першому кварталі 2018 року. Ріст ВВП квартал до кварталу з урахуванням сезонного фактору в другому кварталі 2018 року склав 0,9%. Такі дані оприлюднила вчора Державна служба статистики. Позитивна новина.

 Світові фондові ринки.

Вчора широкий фондовий індекс США S&P 500 підріс на 0,6% після невеликого зниження попередніх чотирьох торгових днів. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 вчора практично не змінився, незважаючи на те, що європейські фондові індикатори досить непогано додавали на початку торгів, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM знизився на незначну 0,1%. Тим не менш, в останній раз менше значення індексу MSCI EM по завершенню торгового дня бачили 13 місяців назад 13.07.2017.

Цікаво, що вчорашня слабка зміна європейських фондових індексів, включаючи й німецький DAX відбулась незважаючи на хороші економічні дані з Німеччини та Єврозони, які надійшли протягом вчорашнього дня. ВВП Німеччини в другому кварталі 2018 року зріс на 0,5% квартал до кварталу при очікуваннях економістами росту на 0,4%. Ріст в першому кварталі також був переглянутий в сторону збільшення – з 0,3% до 0,4%. Щоправда сезонно згладжений індикатор росту ВВП країни в перерахунку на рік склав в другому кварталі 2018 2,0%, при очікуваннях  росту у 2,1%, а погляд в майбутнє погіршився через торгівельну суперечку з США.

Німецький індекс «відчуттів» ZEW за поточний місяць також вийшов суттєво кращим за очікування, помітно вищим за значення в попередньому місяці, хоча й з негативним значенням і суттєво нижчим за довготривале середнє. Індекс ZEW складається за опитуванням економістів, включаючи й фінансистів корпорацій та банкірів.

 Вчора курс турецької ліри помітно відновився (точніше на 8-10%) після обіцянки центробанку Туреччини надати банкам країни необхідну ліквідність і висловлювань міністра фінансів Туреччини стосовно його бажання переговорити з іноземними інвесторами. Наряду з турецькою лірою знижується і ряд інших валют країн, які розвиваються.

Курс євро вчора і сьогодні зранку, незважаючи на стабілізацію турецької ліри, продовжив зниження по відношенню до долару США, а індекс долара – зростання. Пара євро долар досягнула значення 1,133 найнижчого з початку липня 2017. На жаль це досить неприємна для українців новина, оскільки за цією динамікою стоїть основна причина - чинник «втечі» від ризиків, в першу чергу в країнах, які розвиваються. А значить, по-перше, позичати на зовнішніх та й на внутрішньому ринку державі Україна та українським компаніям буде важче. Доведеться позичати менше і під суттєво більші відсотки. По-друге, це створює певний ажіотажний попит на американську валюту в Україні, що а) зменшує резерви НБУ через необхідні інтервенції на міжбанку, б) шкодить ціновій та фінансовій стабільності в країні. Можна ще більше детально описувати причини цього явища та його наслідки, але це вже предмет більш розширеного огляду.

 В цьому питанні варто покладати надію на приїзд місії МВФ в Україну, яка буде працювати в нашій країні незабаром, з 6-ого по 19-е вересня.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські фондові індекси слабко знижуються; на європейські – мало змінюються і торгуються різнонаправлено, але більше в плюс. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індикаторів, в тому числі і до початку біржових торгів, сьогодні на відкритті торгів європейські фондові індекси, переважно, несильно підростуть. Зранку фондовий індекс MSCI EM знижується на 0,9%.

Таким чином, зовнішній фон для місцевого українського ринку акцій сьогодні спірний. На цьому фоні за відсутності конкретних новин, як стосуються конкретних місцевих емітентів, найбільш імовірним сценарієм торгів на сьогодні видається слабка зміна цін місцевих акцій.·  сайт "КІНТО"

·  тел. (044) 246-73-50

Настроение рынка на 15 августа 2018
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2019. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду