Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Вівторок, 21.05.2019 08:18
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Вторник, 23 октября 2018

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1723,98+0,25%

Вчора індекс Української біржі знизився на 0,7%, індекс ПФТС підріс на незначну 0,1%. Зміни цін «індексних» паперів українських бірж за результатами торгів акціями цього понеділка на фондовій біржі ПФТС і самі ціни акцій за результатами вчорашніх торгів наведені в Таблиці 1.

Таблиця 1. Результати торгів на ПФТС, акції які входять до індексних кошиків Української біржі та біржі ПФТС, ціна останньої угоди, біржовий курс, їх зміни, 22.10.2018

Емітент

Ціна останньої угоди

Біржовий курс

Гривень

зміна

гривень

зміна

Центренерго

17,45

1,1%

17,4131

0,6%

Райффайзен Банк Аваль

0,3345

0,1%

0,3349

0,3%

Укрнафта

114,5

-0,4%

114,5

-0,4%

Вчора обсяг торгів по безадресним заявкам «індексними» акціями Української біржі та біржі ПФТС на фондовій біржі ПФТС склав в грошовому вираженні 485 тисяч гривень. Це суттєво менше за середньоденний обсяг торгів «індексними» паперами цих бірж в останні пару місяців.

Однак, приблизно з таким же обсягом торгів, а точніше на 495 тисячі гривень були зафіксовані цього понеділка адресні угоди з акціями «Центренерго» та «Райффайзен Банк Аваль».

Крім того, також на ПФТС вчора пройшла одна крупна угода по безадресним заявкам з акціями Миронівського хлібопродукту обсягом 1600 акцій – на 532,8 тисячі гривень та одна невелика адресна угода з акціями НАСК «Оранта».

Українські фінансові новини.

Після прес-релізу МВФ про домовленість з урядом України, Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's Global Ratings підтвердило довгострокові і короткострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті на рівні В-/В. Прогноз за рейтингами – «стабільний».

Дія і заява S&P зараз дуже важливі, преш за все, з точки зору розміщення суверенних єврооблігацій України та облігацій державних компаній країни.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch підтвердило рейтинг української приватної «Кернел Груп» на рівні В+. Це рішення йде в зв’язці зі згаданим тільки-но вище повідомленням про рейтингові дії по відношенню до України рейтингового агентства Standard & Poor's.

Посли країн великої сімки в Україні, найбільших розвинутих економік світу, G7, в спільній заяві привітали Україну з новою програмою співробітництва з МВФ та заявили, що ця програма є ключовим кроком для забезпечення економічного зростання нашої країни та її економічної стабільності в майбутньому.

Вчора з’явилась інформація про підготовку до випуску і розміщення державою Україна 10-и річних єврооблігацій в доларах США. Можливо також будуть розміщуватись п’ятирічні суверенні єврооблігації нашої країни. Згідно з інформацією в.о. міністра фінансів України Маркарової невелика українська делегація вже розділилась на дві команди і вилетіла в Лондон та Нью-Йорк для зустрічей з інвесторами. Групу українських переговірників в Лондоні очолив уповноважений з управління державним боргом України Юрій Буца.

Організаторами випуску стануть провідні світові банки BNP Paribas, Citi, Goldman Sachs та J.P. Morgan.

Українські експерти оцінюють можливий обсяг розміщення суверенних єврооблігацій України в 1,5-2 млрд. доларів США. Обсяг розміщення українських суверенів міг був би бути й більшим. Однак можливі відсоткові ставки по новому 10-и річному українському боргу зараз оцінюються на рівні 9-9,2%, що доволі високо, потреби Мінфіну є обмеженими, а за Мінфіном будуть пробувати розміщувати борг і українські державні компанії, вважають українські експерти. Минулого року Україна розмістила «довгий» суверенний борг під 7,375%. Однак, тоді ситуація на світових боргових ринках була набагато більш сприятливою.

Загальний обсяг залучених Україною коштів внаслідок програми stand-by може скласти 8 мільярдів доларів США, вважає відомий економіст, експерт Atlantic Council Андерс Аслунд. З них 2 мільярди – безпосередньо від МВФ, 2 мільярди від ЄС та Світового банку, 2 мільярди – від розміщення суверенних єврооблігацій України та 2 – мільярди від єврооблігацій українських державних компаній. Це дозволить наростити міжнародні резерви НБУ до 25 мільярдів доларів США та пройти Україні 2019 рік без потрясінь і суттєвої девальвації гривні.

Без нової програми МВФ резерви НБУ досягли б критичної відмітки вже весною 2019 року, вважають українські банкіри. Тепер у нашої країни є дуже хороший шанс пройти бурхливий політичний 2019 рік без фінансових потрясінь, суттєвої девальвації гривні і мати хороший шанс на стабільний економічний ріст в наступному році та майбутньому. Хоча, при цьому слід враховувати і можливість певної політичної нестабільності в 2019, і особливо той факт, що пікові виплати по боргу України приходяться на період 2019-2020 та й немалі виплат на рік 2021. В період 2020-2021, і при сприятливому розвиткові подій, Україна ще не матиме стабільного відношення ВВП до боргу, який дозволить легко залучувати кошти нашій державі на ринку. Тож в 2020 та 2021 році країні теж необхідно забезпечити співробітництво з Міжнародним валютним фондом та іншими міжнародними фінансовими організаціями.

НАК «Нафтогаз України» також планує скоро розмістити єврооблігації компанії на суму від 500 мільйонів до 1 мільярду доларів США. Про це вчора заявив керівник компанії Андрій Коболєв. На наступному тижні компанія визначиться з графіком заходів стосовно цього розміщення. НАК «Нафтогаз України» «буде йти після Міністерства фінансів», сказав Коболєв.

А тим часом, ми потихеньку наближаємось до періоду публікації квартальних звітів місцевих українських емітентів за третій квартал 2018 року. Поки станом на сьогоднішній ранок таких публікацій не було. Проте на сайті «Райффайзен Банк Аваль» розміщена оборотно-сальдова відомість банку станом на 1 жовтня 2018, в якій є значення чистого прибутку за 9 місяців 2018 року (природно – це неконсолідована звітність банку). Тому, випереджаючи детальний звіт банку за період, можна порівняти показник чистого прибутку банку за періоди 9 місяців, третій квартал та півроку 2018 року та 2017 року, Таблиця 2.

Таблиця 2. Чистий прибуток «Райффайзен Банк Аваль», за періоди 9 місяців, третій квартал та півроку 2018 року та 2017 року, млн. грн. Зміна.

3 кв.

9 міс.

6 міс.

2017

1 294

4 032

2 738

2018

1 318

4 071

2 752

Зростання у 2018 році

24

39

15

Зростання в 2018 році у %

1,85%

0,96%

0,53%

Як видно з таблиці, прибуток банку рік до року дещо зріс, що непогано враховуючи його аномально високе значення.

Світові ринки акцій.

Вчора широкий фондовий індекс США S&P 500 знизився ще на 0,4%, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 втратив 0,4%, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, зріс на значимі 1,2% на фоні 4% росту фондового індексу Китаю.

Причини зниження. Незважаючи на хороші прибутки американських корпорацій за третій квартал 2018, інвесторів продовжують турбувати сповільнення темпів світового економічного зростання, зростання відсоткових ставок в США та торгівельні відносини США та Китаю. Додають нервозності на фінансових ринках і геополітичні ризики. Фахівці по фондовому ринку США справедливо кажуть, що для того, щоб цей ринок продовжив зростати необхідно, щоб пройшов страх, який зараз присутній серед інвесторів та інших учасників цього ринку. Деякі надіються, що цьому допоможе хороша корпоративна звітність в США за минулий квартал.

Відомий професор школи Вартона Джеремі Сігал вважає, що наступний рік для фондового ринку США буде «пласким», без значних росту чи падіння. Це симптоматично, адже професор Сігал, відомий «бик», який завжди більше ставив на ріст ринку акцій США.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси знижуються і доволі суттєво – трохи більше 1%, що буває досить нечасто. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індикаторів, в тому числі і до початку біржових торгів, сьогодні на відкритті торгів німецький фондовий індекс DAX знизиться більше, ніж на 1%. Зранку фондовий індекс MSCI EM втрачає 1,7%, на фоні відновлення розпродажу азійських акцій, включаючи Китай та Індію.

Є, правда, надія, що по ходу торгів, в другій половині дня фондові ринки Європи та США вирівняються. Та все ж імовірність зниження цих ринків за результатами сьогоднішніх торгів – помітно більша.

На цих значних позитивних українських новинах та суттєво негативному зовнішньому фоні від місцевого українського фондового ринку сьогодні можна очікувати різної динаміки, але, ймовірно, слабкої.

Місцевий крихітний український ринок акцій виявився в останні півроку ізольованим від коливань на зовнішніх ринках в силу своєї дуже низької ліквідності. Останнім часом він зростав всупереч негативній динаміці на ринках акцій країн, які розвиваються, під впливом своїх власних «тем» і купівель місцевих акцій учасниками ринку на цих темах (приватизація «Центренерго», великі дивіденди «Райффайзен Банк Аваль», в меншій мірі – покращення показників «Укрнафти»). Та колись цей внутрішній драйвер цін має вичерпатись і місцеві акції почнуть реагувати і на зовнішній негатив. Важко сказати, коли це саме трапиться. Однак, так чи інакше, зовнішні ринки через певний час матимуть свій вплив і на місцевий український ринок акцій.


сайт "КІНТО"

·  тел. (044) 246-73-50

Настроение рынка на 23 октября 2018
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2019. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду