Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Вівторок, 21.05.2019 07:56
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Среда, 7 ноября 2018

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1786,65+0,41%

Вчора індекс Української біржі доволі сильно підріс, додавши 1,5%. Важко зрозуміти за рахунок цін яких (якої) акцій це відбулось. Рух індексу УБ, особливо значний, в останні місяці лишався загадкою і буде лишатись такою для всіх, крім працівників біржі, в тому числі і для учасників місцевого фондового ринку. Це буде відбуватись до тих пір, поки Українська біржа не почне публікувати ціни окремих «індексних» акцій, прийняті для їх розрахунку.

Індекс ПФТС цього вівторка зріс ще на 1,1% після безперервного росту останні чотири сесії перед цим. Так що вчорашня торгова сесія, виходить, буде п’ятою торговою сесією зростання цього фондового індикатору поспіль. За ці останні п’ять торгових днів індекс ПФТС додав значимих 5,5%. До речі, в публікації значень індексу ПФТС теж дещо не вистачає реферативних цін, прийнятих для його розрахунку, особливо враховуючи його методику по «трьом останнім точкам». Однак, в даному випадку це менш критично, оскільки публікують ціни акцій на ПФТС: останньої угоди, ціни котирувань та біржові курси окремих акцій, чого в принципі достатньо, якщо не для розуміння величини зміни індексу, то, принаймні для того, щоб зрозуміти що відбувається на тому зовсім крихітному ринку акцій, який він відображає.

Якщо з цих позицій коментувати вчорашній ріст фондового індексу ПФТС, то на перший погляд видається (а так з великою впевненістю можна сказати і є), що він був забезпечений ціновим «стрибком» акцій компанії «Донбасенерго» вчора, та й в понеділок. За цим є певне раціональне підґрунтя. Адже коефіцієнт P/E компанії до «стрибка» складав якихось 1,1 по трейлінговим фінансовим показникам в доларах США, прим цьому прибуток на акцію за 9 місяців 2018 складає формально (без донарахованої амортизації) 22,8 гривень. Це при ціні акції 26-27 гривень, яка була ще донедавна, з урахуванням державної частки 25% в компанії, обіцяло і зараз продовжує обіцяти і при більш високій ціні акцій компанії, дуже солідну дивідендну дохідність за поточний рік. Така вже існуюча система. Компанія з державною часткою може не мати коштів, потребувати їх, але при цьому маючи прибуток платить дивіденди. (Минулого року, так в «Донбасенерго» не було через малийи прибуток внаслідок резервування в першому півріччі під проблемний актив, Старобешівську ТЕС, розташовану на НКТ).

Зміни цін «індексних» паперів українських бірж за результатами торгів акціями цього вівторка на фондовій біржі ПФТС і самі ціни акцій за результатами вчорашніх торгів наведені в Таблиці 1.

Таблиця 1. Результати торгів на ПФТС, акціями, які входять до індексних кошиків Української біржі та біржі ПФТС, ціна останньої угоди, біржовий курс, їх зміни, 06.11.2018

Емітент

Ціна останньої угоди

Біржовий курс

Гривень

зміна

гривень

зміна

Центренерго

17,42

0,1%

17,464

0,3%

Райффайзен Банк Аваль

0,3447

0,6%

0,3446

0,7%

Донбасенерго

35,8

13,7%

-

-

Турбоатом

13,8

0,0%

13,8

0,0%

Вчора обсяг торгів «індексними» акціями українських бірж по безадресним заявкам на фондовій біржі ПФТС дуже сильно підріс в порівнянні з попереднім торговим днем і склав в грошовому вираженні 1 мільйон 311 тисяч гривень. Це рівень суттєво вищий за середньоденний обсяг торгів «індексними» акціями по безадресним заявкам на фондовій біржі ПФТС за останні два місяці.

Крім згаданих в Таблиці 1 угод з «індексними» паперами місцевих бірж на ПФТС, вчора на цій біржі, пройшли дві адресні угоди: одна з акціями «Центренерго» і друга з акціями «Райффайзен Банк Аваль» на загальну суму 493 тисячі гривень, а також дві невеликі за обсягом угоди по безадресним заявкам з акціями двох інвестиційних фондів.

Ціна акцій «Центренерго» по адресній угоді була близькою до ринкової, акцій «Райффайзен Банк Аваль» - на 1,3% нижче ринкової (ціни по безадресним заявкам) і складала 0,34 гривні за папір.

Це все, що стосується вчорашніх торгів акціями на біржі ПФТС.

Українські фінансові новини.

Міністерство фінансів країни вчора провело черговий аукціон по розміщенню облігацій внутрішньої державної позики, ОВДП. До бюджету було залучено всього 1 млрд. 210,35 мільйонів гривень в еквіваленті за офіційним курсом НБУ. З них приблизно половина у твердій валюті, в доларах США (21,5 млн. доларів). Дохідності ОВДП при розміщенні не змінились. Це - 19,0% для гривневих ОВДП з терміном обігу 3 місяці і 18,5% для більш тривалих термінів – до року та 7,5% для «довгих» в українських термінах доларових боргових паперів з погашенням в січні 2020 (дохідність наведена, як її дає Мінфін, без урахування реінвестування).

Світовий банк підтримує запропоновану Мінфіном модель переходу малого та середнього бізнесу з річним доходом до 200 млн. грн. на оподаткування податком на виведений капітал, а не податком на прибуток підприємств. Про це вчора заявила представник СБ в Україні, а про узгодження позицій з цього питання зі світовими фінансовими організаціями також заявило вчора Міністерство фінансів нашої країни. Зміна схеми оподаткування призвана збільшити інвестиції в економіку та усунути схеми виведення прибутків в інші юрисдикції. Хоча, в принципі, для цього є і інші, однак менш дієві, механізми.

Світові фондові ринки.

Вчора фондовий індекс США S&P 500 зріс ще на 0,6% після росту такого ж росту на 0,6% цього понеділка і таким чином продовжив свій рух наверх. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 вчора знизився на ще 0,2%, як і днем раніше, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, практично не змінився.

Вчора громадяни США прямували до виборчих урн. В країні проходили проміжні вибори в Конгрес. На проміжних виборах в США, які проходять в середині строку дії повноважень президента країни, повністю перевибирається нижня палата Конгресу (435 місць) та 35 зі 100 сенаторів.

Наразі остаточні результати виборів ще невідомі, але все йде до того, що Демократична партія поверне собі втрачений в 2010 році контроль над Палатою представників, а республіканці дещо посилять своє положення в Сенаті, відігравши два додаткових місця у демократів. Зараз ймовірність цього оцінюється у більш, ніж 95%. В цілому результати виборчої кампанії були сприятливими для Республіканської партії на фоні острахів виборців перед неконтрольованою імміграцією та деяких інших внутрішніх факторів. Однак, тепер президенту США Дональду Трампу, як і всій Республіканській партії доведеться рахуватись з контролем і імовірною опозицією по багатьом питанням в нижній палаті Конгресу.

Зазвичай, пишуть оглядачі, акції показували хорошу дохідність при «розділеному» Конгресі і президенті республіканці. Проте, зараз ситуація дещо інша, оскільки демократи можуть блокувати чи скоріше сповільнити та зменшити величину бізнес-дружних ініціатив республіканців та американської адміністрації (уряду США).

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські фондові індекси дуже слабко підростають; на європейські торгуються різноспрямовано, але переважна більшість -  в плюсі. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індикаторів, в тому числі і до початку біржових торгів, сьогодні на відкритті торгів німецький фондовий індекс DAX несильно додасть. Зранку фондовий індекс MSCI EM, як і вчора, мало змінюється, підростаючи менш, ніж на 0,1%.

На цьому, практично нейтральному сьогодні зранку, зовнішньому фоні і за відсутності значимих для українського фінансового сектору свіжих новин, можна очікувати слабкої динаміки цін більшості місцевих українських акцій. Однак, як ми бачили вчора, та й протягом кількох останніх торгових днів, свій суттєвий позитивний внесок в хід та результати торгів на ПФТС і зміну місцевих українських фондових індексів можуть внести акції відносно невеликої зараз компанії «Донбасенерго». Це все за рахунок можливої значної дивідендної дохідності цих цінних паперів, перш за все за рахунок їх формально дуже скромної поточної ринкової оцінки та прибуткової роботи компанії.


сайт "КІНТО"

·  тел. (044) 246-73-50

Настроение рынка на 7 ноября 2018
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2019. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду