Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Середа, 25.11.2020 15:26
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Пятница, 9 ноября 2018

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1791,23+0,26%

Індекс ПФТС цього четверга додав ще помітні 1,4%, збільшивши свій здобуток за останні сім торгових днів до 7,1%. Зовсім непогано. Хоча, якщо виходити з динаміки цін «індексних» паперів біржі, здається що вчора індекс ПФТС мав би знизитись. Однак, тут діє правило розрахунку індексу ПФТС «по трьом останнім точкам», що при дуже слабкій в останні роки ліквідності ринку і впливає в окремі дні на подібну динаміку цього фондового індикатору з її розходженням з денними змінами «індексних» акцій в цілому.

Зміни цін «індексних» паперів українських бірж за результатами вчорашніх торгів акціями на фондовій біржі ПФТС і самі ціни цих акцій за результатами торгової сесії минулого дня наведені в Таблиці 1.

Таблиця 1. Результати торгів на ПФТС, акціями, які входять до індексних кошиків Української біржі та біржі ПФТС, ціна останньої угоди, біржовий курс, їх зміни, 08.11.2018

Емітент

Ціна останньої угоди

Біржовий курс

Гривень

зміна

гривень

зміна

Центренерго

17,31

-1,1%

17,364

-0,6%

Райффайзен Банк Аваль

0,3433

-0,1%

0,3429

-1,1%

Укрнафта

128,99

0,4%

128,99

0,4%

Донбасенерго

36

0,6%

-

-

Турбоатом

13,8

0,0%

13,8

0,0%

Акції «Донбасенерго» та «Укрнафти» після публікації хороших результатів їх емітентів за третій квартал 2018 вчора, як видно з таблиці дещо додали в ціні та випередили «ринок».

Вчора обсяг торгів «індексними» акціями українських бірж по безадресним заявкам на фондовій біржі ПФТС ще дещо знизився і склав в грошовому вираженні 566 тисяч гривень. Це нижче за середньоденний обсяг торгів «індексними» акціями по безадресним заявкам на фондовій біржі ПФТС в останні три місяці. Що в цій ситуації радує, так це те, що вчора пройшли угоди майже з усіма «індексними» паперами місцевих бірж.

На біржі ПФТС вчора були також зафіксовані ще дві адресні угоди: з акціями «Прикарпаттяобленерго» при ціні акції цього підприємства 2,55 гривень та НАСК «Оранта», зовсім невелика за обсягом угода, при ціні акції 1,04 гривень за папір.

Верховна Рада має намір збільшити ставку рентної плати за користування надрами для видобутку нафти і газового конденсату на 2 процентних пункти з 29% до 31% з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5 км, і з 14% до 16% з покладів на глибині понад 5 км. Закон прийнято вчора в першому читанні. Новина негативна для фінансових показників та ціни акцій «Укрнафти» (і, звичайно, позитивна з точки зору наповнення державного бюджету). Однак, при цьому слід зазначити, що поточна ціна нафти виключно сприятлива для операційних фінансових грошових (підкреслимо) показників компанії «Укрнафта», які наразі є значними (порядку 3 мільярдів гривень операційного грошового потоку в квартал до зміни в обігових, вже з урахуванням оподаткування, конкретніше – близько 3,5 мільярда гривень в третьому кварталі та 2,2-2,3 мільярди в другому кварталі 2018).

Інші значимі українські фінансові новини за вчора та сьогодні зранку відсутні.

Світові фондові ринки.

Вчора фондовий індекс США S&P 500 знизився на 0,25% після дуже значимого росту на 2,1% днем раніше, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 додав ще 0,2%, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, втратив 0,4%.

ФРС США вчора очікувано залишила базову ставку в країні незмінною. Рішення про це було прийнято одноголосно. Рішення по ставкам майже завжди приймається, коли по графіку запланована прес-конференція після засідання Комітету по відкритим ринкам центробанку США, щоб Глава ФРС міг пояснити його рішення стосовно монетарної політики і дати відповіді на питання кореспондентів фінансових видань. Після листопадового засідання прес-конференція не планувалась.

В опублікованій після засідання Комітету заяві ніяк не згадувались такі фактори, як волатильність на фінансовому ринку чи погіршення в секторі нерухомості США.

Зараз очікування стосовно збільшення ФРС базової ставки в грудні ще на 0,25% складають 93%. Однак думки учасників фінансового ринку поки розходяться стосовно того, скільки буде підвищень базової ставки ФРС в наступному році.

Зростання базової ставки в США погіршує умови для позичок Україною на зовнішніх ринках, збільшуючи дохідність єврооблігацій нашої країни.

Цього вівторка МВФ понизив свій прогноз росту економіки Європи в 2018 та 2019 роках на фоні «зовнішньої турбулентності». Прогноз знижено до 2,3% з 2,6% в 2018 році та до 1,9% з 2,2% в 2019. В 2017 році ріст економіки Європи по факту склав 2,8%. Раніше прогнозні показники економічного зростання 2,6% та 2,2% для Європи Фонд називав сильними. В якості факторів для пониження прогнозу МВФ назвав торгівельні суперечки та різке погіршення фінансових умов в світі, що буде обмежувати інвестиції. Зниження прогнозів економічного зростання в Європі в порівнянні з попереднім травневим прогнозом 2018 в принципі було очікуване на фоні зниженні прогнозу МВФ по росту світової економіки в жовтні в порівнянні з квітневим прогнозом Фонду (на 0,2% в 2018 та 2019 роках).

Новина негативна для України, для якої об’єднана Європа є найбільшим торгівельним партнером.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси несильно знижуються. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індикаторів, в тому числі і до початку біржових торгів, сьогодні на відкритті торгів німецький фондовий індекс DAX несильно просяде. Зранку фондовий індекс MSCI EM втрачає чутливі 1,5%.

Повторимо вчорашню тезу. На цьому невиразному зовнішньому фоні і за відсутності значимих для українського фінансового сектору свіжих новин, сьогодні можна очікувати слабкої динаміки цін більшості місцевих українських акцій. При цьому є певна надія на позитивну динаміку цін акції компаній «Донбасенерго» та «Укрнафти» після публікації к останніх числах жовтня відносно хороших фінансових результатів цих компаній за третій квартал 2018. Однак, вчорашня негативна динаміка більших за впливом на місцеві фондові індекси та більш ліквідних акцій «Центренерго» і «Райффайзен Банк Аваль», залишає певні сумніви стосовно змін цін місцевих українських акцій сьогодні в цілому.


сайт "КІНТО"

·  тел. (044) 246-73-50Настроение рынка на 9 ноября 2018
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду