Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Понеділок, 15.07.2019 21:34
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Среда, 23 января 2019

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1710,650%

Вчора індекс ПФТС практично не змінився (+0,01%) після свого росту на 0,4% цього понеділка та росту минулої п'ятниці на 0,1%.

Зміни цін «індексних» паперів українських бірж за результатами вчорашніх торгів «індексними» акціями на фондовій біржі ПФТС і самі ціни цих акцій за результатами торгової сесії минулого дня наведені в Таблиці 1.

Таблиця 1. Результати торгів на ПФТС, акціями, які входять до індексних кошиків Української біржі та біржі ПФТС, ціна останньої угоди, біржовий курс, їх зміни, 22.01.2018


Емітент

Ціна останньої угоди

Біржовий курс

Гривень

зміна

Гривень

Зміна

Центренерго

14,39

-0,1%

14,4400

-0,6%

Райффайзен Банк Аваль

0,348

-0,1%

0,3468

0,0%

Укрнафта

133

3,1%

133

2,6%

Донбасенерго

33,05

0,0%

33,05

0,0%Вчора обсяг торгів «індексними» акціями українських бірж по безадресним заявкам в грошовому вираженні склав 465 тисяч гривень. Це нижче за середньоденний обсяг торгів на ПФТС в цьому сегменті ринку за останні кілька місяців.

Крім цього, минулого дня на ПФТС була зафіксована лише одна адресна угода з акціями «Прикарпаттяобленерго».

Якщо подивитись на ковзний графік обсягів торгів «індексними» акціями українських бірж по безадресним заявкам на ПФТС за останні 20 торгових сесій, то з моменту припинення торгів на Українській біржі 15 червня минулого року до сьогоднішнього дня видно що він зріс з 300 тисяч гривень на початку цього часового проміжку до 1 мільйона в кінці серпня на початку вересня 2018 року. Потім цей обсяг послідовно знижувався і на сьогодні складає 531 тисячу гривень. Обсяг торгів в цьому сегменті ринку стабілізувався з другої декади грудня 2018 і більше не знижується.

Українські фінансові новини.

Вчора відбулись первинні аукціони з продажу облігацій внутрішньої державної позики, ОВДП. За результатами аукціонів до державного бюджету було залучено 13 мільярдів 569 мільйонів гривень, з яких 72%було розміщено в національній валюті. Це є відмінністю від результатів аукціонів, які проводились в другій половині 2018 року. В той час більше частина розміщень припадала на «короткі» валютні папери. Ця зміна є особливо примітною, враховуючи, що отримана вчора державою сума коштів є досить значною.

Як і раніше, попит більше концентрувався на «коротких» паперах зі строком погашення, приблизно через три та шість місяців. На ці папери рипало 53% розміщень в гривні та 59% розміщень у валюті (56% проданих вчора валютних ОВДП мають строк погашення через три місяці). Але все ж варто зазначити, що, на відміну від останніх аукціонів минулого року відносно значна частка розміщень припала на більш «довгі» гривневі папери: зі строком погашення майже рік - приблизно 38% розміщення в гривні та 3% зі строком погашенням два роки. Доларові папери з строком погашення через дев'ять місяців було розміщено на суму 56,265 мільйони доларів США. Це - 41% розміщень у твердій валюті.

Середньозважений рівень дохідності за тримісячними гривневими ОВДП склав 19,48%, шестимісячними – 19,0%, річними - 18,49%, дворічними – 17,54% (це без урахування реінвестування купонів). Ставки за ОВДП в доларах США: 6,5% - на три місяці, 7,23% - дев'ять місяців; в євро – 4,5% та 4,6%.

В цілому доволі позитивний результат аукціонів, якщо брати обсяг залучених коштів, особливо в національній валюті. Що стосується відсоткових ставок, то вони доволі високі, в першу чергу, в гривні. Останнє забезпечує зниження інфляції в Україні та підтримання вищого курсу національної валюти.

Світові фондові ринки

Вчора  світові фондові ринки коригувались донизу, широкий фондовий індекс США S&P 500 знизився на 1,4% після свого росту минулої п'ятниці на 1,3% (понеділок в США був вихідним днем), широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 просів на 0,4%, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, втратив 0,8%.

Негативна корекція проглядалась по технічній картині в індексах, особливо, що стосується фондових індексів США, які доволі впевнено і безперервно зростали останнім часом. Що це було вчора, перший крок до розвороту фондового ринку Америки вниз, чи просто зупинка цього ринку в рості, по технічній картині сказати поки важко. На початку січня, а саме 3.01.2019 фондовий індекс США вже коригувався різко вниз і на більшу величину, ніж учора. Після цього його зростання продовжилось.

Однак, як вже зазначалось в одному з недавніх оглядів, певна частина учасників фондового ринку США скептична стосовно подальшого суттєвого цінового просування акцій корпорацій цієї країни уверх базуючись на фундаментальних чинниках. Це, в першу чергу, висока поточна ринкова оцінка цього ринку, а також слабкий ріст прибутків корпорацій, який очікується протягом цього року, та зростання ризиків. До вчорашнього зниження індекс S&P 500 знаходився менш, ніж на 9% нижче свого історичного максимуму, досягнутого 20 вересня минулого року та майже на рівні піку кінця січня 2018 року. В той же час дехто каже, що ситуація для ринків акцій зараз гірша, ніж о цій порі минулого року.

Нагадаємо, що МВФ в понеділок понизив прогноз економічного зростання світової економіки на наступні два роки на 0,2% та 0,1% до 3,5% та 3,6%, а статистичні органи Китаю опублікували найслабші за останні 28 років дані по росту ВВП країни, 6,6% в 2018. При цьому на цей рік очікується ще менший показник.

Вчора ж каталізатором зниження на фондовому ринку США послугувала інформація по скасування візиту до США високопоставленого чиновника Китаю для проведення торговельних переговорів по проханню американської сторони. Причина - недостатні сильні пропозиції китайської сторони по захисту прав інтелектуальної власності.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські фондові індекси мало змінюються; на європейські фондові індекси - знижуються. Таким чином ліквідується різниця у результатах вчорашніх торгів в Європі та США. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індикаторів, в тому числі і до початку біржових торгів, сьогодні на відкритті торгів в Європі німецький фондовий індекс DAX відразу після офіційного початку торгів просяде. Зранку фондовий індекс MSCI EM втрачає незначні 0,2%.

Що стосується місцевого ринку акцій, то йому, здається, бракує торгових ідей. В цій ситуації, видається, невиразна слабка цінова динаміка на цьому ринку продовжиться і сьогодні.


сайт "КІНТО"

·  тел. (044) 246-73-50


Настроение рынка на 23 января 2019
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2019. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду