Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Вівторок, 22.09.2020 20:13
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Среда, 15 мая 2019

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1715,11+0,5%

Вчора індекс ПФТС знизився на незначні 0,05%.

Зміни цін «індексних» паперів українських бірж за результатами вчорашніх торгів акціями на біржі ПФТС і самі ціни «індексних» акцій після завершення торгів минулого дня наведені в Таблиці 1.

Таблиця 1. Результати торгів на ПФТС, акціями, які входять до індексних кошиків Української біржі та біржі ПФТС, ціна останньої угоди, біржовий курс, їх зміни, 14.05.2019

           

Емітент

Ціна останньої угоди

Біржовий курс

Гривень

Зміна

Гривень

Зміна

Райффайзен Банк Аваль

0,3507

-0,1%

0,35

0,1%

Центренерго

12,29

-0,7%

12,325

-1,0%

Укрнафта

160

0,0%

161

0,6%

Обсяг торгів «індексними» акціями українських бірж по безадресним заявкам на біржі ПФТС вчора дещо зменшився в порівнянні з обсягом торгів цього понеділка і склав грошовому вираженні 425 тисяч гривень. Це більше за середньоденній обсяг торгів на ПФТС в цьому сегменті ринку за останній місяць (401 тисяча гривень), але менше за обсяг торгів за останні три місяці (569 тисяч гривень).

Вчора в Україні відбулись чергові первинні аукціони з розміщення ОВДП. За їх результатами до державного бюджету країни залучено 3,96 мільярдів гривень, повідомляє Міністерство фінансів.

Це відносно небагато та значно менше за обсяги залучених коштів на кожному з кількох попередніх аукціонів.

Приблизно 62% коштів (2,46 мільярдів гривень) учора було залучено в гривні, решта – в доларах США.

Після зниження облікової ставки НБУ відсоткові ставки на «короткому» кінці кривої дохідності в гривні теж помітно знизились (десь на 1%).

Відносно невеликі обсяги розміщення можуть пояснюватись меншим набором боргових паперів на вчорашньому аукціоні в порівнянні з попередніми, зниженням відсоткових ставкам по короткостроковим гривневим паперам (інвестори придбали більш дохідні «короткі» папери раніше при вищих відсоткових ставках), очікуваннями інвесторами девальвації гривні до кінця року, певним насиченням попиту.

Монетарний комітет Національного банку знизивши базову відсоткову ставку в Україні констатував, що відстрочка зниження облікової ставки може стати причиною накопичення дисбалансів в економіці.

«Так, зволікання (зниження облікової ставки) буде стимулювати значний приплив короткострокового капіталу і розширення дефіциту поточного рахунку платіжного балансу. Зате початок циклу пом'якшення монетарної політики сприятиме підвищенню привабливості державних цінних паперів з великим терміном», - сказано у підсумках дискусії монетарного комітету НБУ.

Якщо перекласти на більш побутову мову, то купівля нерезидентами та іншими учасниками боргового ринку України «коротких» над дохідних ОВДП в гривні потенційно веде до помітної майбутньої фінансової нестабільності в країні за рахунок можливого раптового відтоку коштів з ринку, що також може дестабілізувати курс національної валюти, створити проблеми з виконанням державного бюджету. Також занадто сильне укріплення гривні внаслідок припливу коштів для купівлі «коротких» дуже дохідних ОВДП занадто посилює курс гривні, що веде до втрати конкурентоздатності української продукції і, відповідно, зменшує експорт товарів з України.

З метою часткової компенсації цих явищ НБУ збільшив викуп твердої валюти з ринку.

Світові ринки акцій вчора переважно відновлювались після зниження.

Вчора широкий фондовий індекс США S&P 500 підріс на 0,8% після свого зниження днем раніше на 2,4%, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 додав 1,0% після втрати цього понеділка 1,3%, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, підсів ще на незначні 0,2%, скоротивши під кінець дня своє вчорашнє ранішнє просідання з мінус 0,7%.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та більшість ф’ючерсів на європейські фондові індекси несильно підростають. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індексів, в тому числі і до початку біржових торгів, сьогодні на відкритті торгів в Європі німецький фондовий індекс DAX відразу після офіційного початку торгів несильно додасть. Зранку фондовий індекс MSCI EM зростає на 0,5%.

Сьогодні світові фондові індекси «постараються» ще трохи відновитись.

Як вже зазначалось в наших попередніх оглядах фінансових ринків, причиною зниження світових фондових індикаторів в останні торгові дні стали взаємні додаткові мита США та Китаю на товари, які країни імпортують одна з одної. Мита були введені після невдачі у торгових переговорах між сторонами. Китай відійшов від раніше досягнутих компромісів по ключовим для США питанням («крадіжка»  - термін США – американської інтелектуальної власності та торгових секретів, «примусова» передача американських технологій китайським компаніям і т.п.).

Планується проведення зустрічі перших осіб США та Китаю на саміті «великої двадцятки» у червні в Японії.

Нагадаємо ще на всяк випадок, що в усіх регіонах світу, включаючи й Україну, продовжується – закінчується публікація корпоративної квартальної звітності за перший квартал 2019 року. Звітність суттєво впливає на рух цін акцій. Фінансові результати ключових місцевих українських емітентів за минулий квартал вже відомі. Вони не дають підстав для суттєвого зростання курсової вартості місцевих українських акцій.

Під впливом сьогоднішньої слабкої позитивної цінової динаміки на світових ринках акцій та за відсутності значимих для місцевого фондового ринку новин можна скоріше очікувати, що ціни місцевих українських акцій сьогодні зміняться незначно.


сайт "КІНТО"

  тел. (044) 246-73-50


Настроение рынка на 15 мая 2019
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду