Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Вівторок, 22.09.2020 04:34
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Среда, 22 мая 2019

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1727,190%

Вчора індекс ПФТС підріс на 0,5%. Небагато, та все ж краще ніж в минулі дні. І це більш сильний рух, ніж у попередніх п’ять чи, навіть, дев’ять торгових днів.

Увесь вчорашній рух індикатору ПФТС, як і днем раніше, був зумовлений рухом ціни однієї акції – «Укрнафти», Таблиця 1. Угод з іншими пайовими цінними паперами на цій біржі цього вівторка, як і днем раніше, не було.

Індекс Української біржі вчора підріс майже на 1,0%. Вчора на цій біржі по безадресним заявкам пройшла одна угода за акціями Райффайзен Банк Аваль (ціна їх зросла на 2,9%) та одна маленька за обсягом угода з акціями «Турбоатому» (+0%). Також на УБ змінились котирування акцій «Укрнафти», зі 160 до 162 гривень за папір (+1,25%) і цей рух додав до росту індексу Української біржі.

На УБ минулого дня мали місце також три угоди РЕПО з акціями Райффайзен Банк Аваль та одна невелика угода по безадресним заявкам з акціями «Центренерго».

Найбільш впливові місцеві трейдери наразі пробують оживити Українську біржу і перемістити торги в сегменті акцій на цей фондовий майданчик.

Таблиця 1. Результати торгів на ПФТС, акціями, які входять до індексних кошиків Української біржі та біржі ПФТС, ціна останньої угоди, біржовий курс, їх зміни, 21.05.2019

Емітент

Ціна останньої угоди

Біржовий курс

Гривень

Зміна

Гривень

Зміна

Укрнафта

168

3,7%

168

3,7%

За відсутності торгів акціями «Центренерго» та Райффайзен Банк Аваль обсяг торгів «індексними» акціями українських бірж по безадресним заявкам на біржі ПФТС вчора  склав в грошовому вираженні 97 тисяч гривень. Це більше, ніж минулого дня на УБ (113 тисяч гривень). Проте це другий найгірший результат по обсягам торгів на ПФТС за останній майже рік. Позавчора за день до цього на ПТФС був мінімальний майже за рік обсяг торгів акціями – 32 тисячі гривень.

Вчора на ПТФС також було зафіксовано три адресні угоди з акціями «Укрнафти» на загальну суму 4,1 мільйони гривень, що немало, як для місцевого ринку акцій та для останнього часу.

Новини українських емітентів.

Нагадаємо, що 23.05.2019, тобто завтра, дата так званої «відсічки» по дивідендам Райффайзен Банк Аваль за 2018 рік по звичайним акціям. Офіційно це називається дата складання переліку акціонерів для виплати дивідендів.

Таке рішення прийняла Наглядова рада банку сьомого травня поточного року.

Дата виплати дивідендів по звичайним акціям Райффайзен Банк Аваль, згідно з рішенням Наглядової ради банку з 14.06.2019 по 01.07.2019 року.

Дивіденд, який припадає на одну просту акцію РБА складає 5,8 копійок на акцію, точніше 5,79 коп..

Після 23.05.2019 та, навіть увечері того дня ціна акції Райффайзен Банк Аваль знизиться приблизно на згадану суму дивіденду.

Якщо вже мова зайшла про дивіденди по найбільш ліквідним місцевим акціям, то варто також згадати рішення Наглядової ради «Центренерго» від 20 травня 2019 року. Рішення Наглядової ради звучить так (перші два пункти, другий частково):

            1. Визначити, що датою складення переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності («Центренерго») у 2018 році, є робочий день, що наступає після спливу десяти робочих днів з моменту прийняття цього рішення.

2. Нарахування та виплату дивідендів здійснити з 14.06.2019 до 03.10.2019…

Таким чином, 10 робочих днів спливає 03 червня 2019 року. Після цієї дати ціна акції «Центренерго» має зменшитись на суму дивіденду на акцію, а саме 0,68 гривні на акцію (округлена величина). Оскільки дивідендна дохідність у випадку «Центренерго» менша за дивідендну дохідність Райффайзен Банк Аваль, то і зниження ціни акцій «Центренерго» буде менш помітним.

Українські фінансові новини.

Вчора  відбулись чергові первинні аукціони Міністерства фінансів України з розміщення ОВДП.

За результатами проведення розміщень облігацій внутрішньої державної позики 21 травня 2019 року, до державного бюджету було залучено 5,050 мільярдів гривень (за офіційним курсом НБУ), повідомляє Мінфін.

Це небагато, проте більше, ніж на аукціонах вівторка минулого тижня - 3,96 мільярди гривень.

Більша частина коштів, а саме, 58,3% була залучена в доларах США, решта – у гривні. Це перші первинні аукціони з розміщенні ОВДП за останні місяці, на яких інвестори віддають перевагу інвестиціям у твердій валюті.

Попит на гривневі ОВДП знову знизився. Від продажу ОВДП в гривні попереднього тижня було отримано 2,46 мільярдів гривень, а учора – лише 2,1 мільярд.

Нагадаємо, що після зменшення облікової ставки НБУ, ставки на первинних аукціонах Міністерства фінансів в гривні зменшились; в більшій мірі на «короткому» кінці кривої дохідності (для паперів з погашеннями три-шість місяців).

Вчора відсоткова ставка дохідності по тримісячним паперам ще трохи зменшились: до 17,89% річних з 18,37% (середньозважена) на аукціоні попереднього тижня.

Також варто зазначити, що останні два тижні значно меншу активність при купівлі державних облігацій України проявляють нерезиденти. За даними НБУ вони збільшили свій портфель ОВДП в кожний з двох останніх тижнів приблизно на 20 мільйонів доларів США в еквіваленті, коли раніше ця сума досягала 100 мільйонів доларів на тиждень.

Активність усіх резидентів в сенсі збільшення свого портфелю ОВДП на минулому тижні майже повністю змістилась в сегмент валютних боргових паперів уряду України. Якщо говорити про активність резидентів, то за останній тиждень вона була помітною у українських банків, за рахунок яких власне в цей період переважно і збільшився обсяг ОВДП в обігу. В набагато меншій мірі в останній тиждень проявилась активність юридичних та фізичних осіб України, Таблиці 2, 3.

Світові ринки.

Вчора світові ринки акцій  трохи відновлювались, широкий фондовий індекс США S&P 500 підріс на 0,85%, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 додав 0,5%, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM  піднявся на незначну 0,1%.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси  слабко знижуються. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індексів, в тому числі і до початку біржових торгів, сьогодні на відкритті торгів в Європі німецький фондовий індекс DAX відразу після офіційного початку торгів незначно просяде. Зранку фондовий індекс MSCI EM майже не змінюється.

Як видно з інформації поданої на початку цього огляду, вчора ціни окремих українських індексних акцій підросли, як і на Українській біржі, так і одного емітента на біржі ПФТС. Чи вплинула на цей рух позитивна вчорашня зміна на світових фондових ринках, чи це були якійсь місцеві або випадкові фактори наразі сказати важко. Рідкість та не системність угод з пайовими цінними паперами України на місцевих фондових біржах не дозволяють робити якісь певні висновки.

Якщо має місце вплив фактору зовнішніх ринків, то сьогодні від місцевого ринку акцій, який зараз існує скоріше в суто символічному вигляді, слід очікувати слабкої динаміки. Якщо інше, то тут необхідно дивитись більше на торгові діапазони по акціям «Центренерго» та Райффайзен Банк Аваль і, можливо, зважати на імовірність виплати значних дивідендів за минулий рік «Укрнафтою» (після призначення позачергових зборів акціонерів з цього питання). Остання обставина може рухати ціну цих акцій уверх, як і ріст ціни на нафту.

Знову нагадаємо, про що раніше вже говорилось в цьому огляді, а саме про вплив на ціни акцій окремих емітентів дати складання переліку акціонерів для виплати дивідендів Райффайзен Банк Аваль і «Центренерго». Знову, це стосується в першу чергу акцій банку через близькість дати «відсічки» та значний розмір дивідендів.

Таблиця 2. Сума та зміна вартості ОВДП в обігу за попередній тиждень, місяць, з початку року, мільйонів гривень.


Таблиця 3. Сума та зміна вартості ОВДП в обігу за попередній тиждень, місяць, з початку року, мільйонів доларів США (перераховано по курсу 27 гривень за долар).


сайт "КІНТО"

  тел. (044) 246-73-50


Приложения к материалу:
Настроение рынка на 22 мая 2019
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду