Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Неділя, 25.08.2019 18:41
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Четверг, 23 мая 2019

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1727,190%

Вчора індекс ПФТС не змінився. Угод з акціями на цій біржі минулого дня вперше за майже рік не було (ні по безадресним заявкам, ні адресних, ні угод РЕПО).

Індекс Української біржі також вчора не змінився.

Минулого дня на Українській біржі були зафіксовані три невеликі за обсягом (і це в нинішніх українських термінах) адресні угоди з акціями «Центренерго», «Донбасенерго»  і  «Турбоатому» - по одній угоді з акціями одного емітента.

Як кажуть в таких випадках: «Пацієнт скоріше мертвий». Це про теперішній місцевий український ринок акцій.

Українські фінансові новини.

На фондовій біржі ПФТС відбулися перші результативні торги казначейськими нотами уряду США.

21 травня було укладено і виконано біржову угоду із продажу 2 460 облігацій Департаменту казначейства США (ISIN: US9128283U26). Вартість біржового контракту становила 6,5 млн гривень.

Це перша біржова угода з облігаціями іноземної держави за всю історію існування організованого ринку цінних паперів України.

Торгівля казначейськими нотами уряду США стала можливою після подання Центральним депозитарієм Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) заяви про допуск цінних паперів іноземного емітента до обігу на території України і прийняття рішення НКЦПФР №155 від 12.03.2019 «Про допуск облігацій іноземної держави до обігу на території України».

Зазначені цінні папери були включені до біржового списку ПФТС 17 травня 2019 року.

Купон по облігаціям - 2,375% (виплата проводиться 2 рази на рік, кожних 6 місяців, дати виплат - 31 липня та 31 січня).

Номінал цінних паперів: 100 доларів; дата випуску: 31.01.2018; дата погашення: 31.01.2023.

Поява нових хороших фінансових інструментів в Україні це добра новина. Особливо це стосується надійних фінансових інструментів. Нагадаємо, що минулого тижня в Україні з’явились в обігу гривневі облігації Міжнародної фінансової корпорації, IFC (МФК), дочірньої структури Світового банку, також дуже надійного емітента.

Інші новини.

Вступив в дію указ Президента України про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України і призначення позачергових виборів до Ради на 21 липня цього року.

В Україні працює місія Міжнародного валютного фонду. Вчора в засобах масової інформації з’являлась суперечлива інформація стосовно подальшої роботи місії Фонду. Була інформація і про дострокове припинення її роботи і повернення днями до Вашингтону, як і спростування цих тверджень, в тому числі начебто і представниками самого МВФ. Іншим твердженням було продовження роботи місії, але пониження її статусу.

Основною причиною називався розпуск Верховної Ради, хоча були посилання додатково і на інші чинники.

Вчора увечері на офіційному сайті Президента України з’явилась інформація про те, що наступного тижня Президент України Володимир Зеленський зустрінеться з представниками місії МВФ. «Президент України Володимир Зеленський проведе зустріч з місією Міжнародного валютного фонду, яка перебуває в Києві. Зустріч відбудеться наступного тижня, як і було заплановано. Наразі представники місії проводять зустрічі з урядовцями», - повний текст повідомлення, розміщеного на сайті глави держави.

Звичайно в зв’язку з достроковим припинення повноважень Верховної Ради і з певними іншими подіями можна очікувати суттєвих складнощів з отриманням Україною чергового траншу МВФ. Це поки не є критичним, але у випадку недосягнення домовленостей з Фондом зараз чи пізніше, незадовго після виборів до Верховної Ради та призначення нового уряду, це з немалою імовірністю помітно негативно вплине на фінансову стабільність в нашій країні вже в цьому році, ближче до його кінця, включаючи і виконання державного бюджету, і курсову стабільність, і відсоткові ставки і, можливо, стабільність роботи банківської системи України.

Світові ринки акцій.

Вчора світові ринки акцій слабко знижувались, широкий фондовий індекс США S&P 500 знизився на 0,3%, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 просів на 0,1%, композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM опустився теж на незначну 0,1%.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси  помітно знижуються. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індексів, в тому числі і до початку біржових торгів, сьогодні на відкритті торгів в Європі німецький фондовий індекс DAX відразу після офіційного початку торгів помітно втратить. Зранку фондовий індекс MSCI EM знижується на 0,7%.

Основним чинником негативної чи не позитивної динаміки на світових фондових ринках називають припинення торгівельних переговорів між США та Китаєм.

Наразі важко щось говорити про місцевий український ринок акцій. Вчора на місцевих біржах взагалі не було ринкових угод з пайовими цінними паперами. Побачимо, як буде сьогодні.

Що стосується зовнішнього фону, то він сьогодні для змін цін місцевих акцій  негативний.

На всяк випадок нагадаємо, що сьогодні (вечір) дата складання переліку акціонерів для виплати дивідендів Райффайзен Банк Аваль за минулий рік по звичайним акціям. Тобто вже сьогодні увечері, чи завтра, чи на днях, коли будуть перші угоди, ціна звичайної акції цього банку має знизитись на суму дивіденду, яка складає 5,79 копійок на акцію.


сайт "КІНТО"

  тел. (044) 246-73-50Настроение рынка на 23 мая 2019
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2019. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду