Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Неділя, 26.01.2020 22:57
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Пятница, 5 июля 2019

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1627,730%

Індекс ПФТС вчора знову не змінився. Вчора на ПФТС пройшли дві ринкові угоди з «індексними» акціями українських бірж на суму 33,6 тисячі гривень. Це були угоди з акціями «Центренерго» по однаковій ціні. В результаті ціна цих акцій вчора на ПФТС не змінилась і склала 11,2 гривні за папір. Також на біржі ПФТС вчора була зафіксована одна адресна угода з акціями «Укрнафти» обсягом 262,5 тисячі гривень в грошовому вираженні по ціні нижче ринкової - 150 гривень за акцію. Природно, що при розрахунку індексу ця угода не була врахована.

Вчора індекс Української біржі не змінився. Ніяких угод з «індексними» акціями українських бірж вчора на УБ не було (ні ринкових, ні адресних, ні РЕПО).

Українські фінансові новини.

На відміну від ринку акцій, на ринку державного боргу України, в тому числі внутрішнього, відбуваються значимі події.

За минулий тиждень нерезиденти знову наростили свій портфель ОВДП, довівши його до еквіваленту 2,2 мільярди доларів США, якщо рахувати по курсу 27,0 гривні за долар, Таблиця 1. За тиждень їх портфель зріс на еквівалент 144 мільйонів доларів США. Це чимало. Природно, що майже увесь інвестиційний портфель нерезидентів в ОВДП - це облігації номіновані в гривні. Державні папери України номіновані в іноземній валюті нерезидентам вигідніше купувати на зовнішньому ринку.

За місяць нерезиденти збільшили свій портфель ОВДП на еквівалент 662 мільйони доларів США.

Загальна сума облігацій в обігу за тиждень зросла на 58 мільйонів доларів США; за місяць зменшилась на 127 мільйони доларів. Це відбулось в основному за рахунок зменшення ОВДП у власності українських банків за рахунок погашень. Вони у значній чи в повній мірі компенсують зростання ОВДП в обігу за рахунок нерезидентів. Банкам необхідна валюта, в тому числі і на погашення власного зовнішнього боргу.

Збільшення ОВДП в обігу за рахунок нерезидентів в цілому позитивне явище. Але це зростання більше певної граничної суми небезпечно для курсової та фінансової стабільності в Україні. Адже при великому чистому погашенні боргових державних паперів за рахунок нерезидентів можуть виникнути певні проблемні питання з виконанням державного бюджету, а обмін гривні на іноземну валюту при погашеннях чи продажах нерезидентів може помітно хитнути курс гривні вниз. Такі явища нерідко спостерігались в інших країнах (Мексика, Туреччина та інші).

Що стосується нового ринку електроенергії.

Вчора трубно-колісний холдинг «Інтерпайп» (Дніпро) на своєму сайті опублікував чи то аналіз, чи то заяву стосовно зміни цін на електроенергію за перші два дні роботи нового ринку електроенергії.

Компанія стверджує, що за 2 дні роботи ринку електроенергії ціна для промислових споживачів зросла на 22% і склала близько 1,93 гривні за кВт-год (посилання http://interpipe.biz/media/newsone/369/1).

«Українська промислова компанія «Інтерпайп» заявляє, що середня ціна торгів на новому ринку електроенергії 1-2 липня 2019 року становила 1,58 гривень за кВт-год, що приблизно відповідає рівню оптово-ринкової ціни (ОРЦ) на електроенергію в червні», - сказано в повідомленні.

Згідно з повідомленням компанії, до вказаної ціни необхідно додати тариф на передачу НЕК «Укренерго», який до 1 липня входив у ціну ОРЦ. Відповідно до постанови НКРЕКУ від 07.06.2019 №954, цей тариф становить 34,74 коп. за кВт-год без ПДВ.

«Таким чином, витрати промспоживачів на електроенергію зросли на 22% з урахуванням тарифу на передачу, і повна ціна електроенергії становила близько 1,93 гривні за кВт-год», - йдеться в повідомленні «Інтерпайпу».

Досі повною мірою не працює ринок довгострокових договорів для всіх учасників енергоринку, додає компанія.

«Зараз процес формування тарифів на енергоринку став безконтрольним. При цьому зростання цін на електроенергію з 1 липня поставило на грань катастрофи економіку великих промислових споживачів. Це призвело до підвищення собівартості і неконкурентоспроможності нашої продукції на зовнішніх ринках, після чого піде скорочення виробництва, зрив запланованих інвестиційних програм, а також неможливість подальшого підвищення зарплат виробничому персоналу. Аналогічний ефект відчує малий і середній бізнес, удар по якому буде ще сильніше, заявив Денис Морозов, директор з економіки та фінансів трубно-колісного холдингу «Інтерпайп».

Однак, можна зробити і зауваження до цієї заяви. Для коректного аналізу ситуації слід враховувати додатково два чинники: традиційне сезонне зростання ціни на електроенергію в середині року, що необхідно для накопичення вугілля для ТЕС для проходження зимового сезону. Що стосується перспективи для сектору електроенергетики слід додати реальну необхідність збільшення тарифу на електроенергію в зв’язку з необхідністю заміни дуже зношеного обладнання потужностей електричної генерації, в меншій мірі потужностей з передачі електроенергії. Дуже тривалий час українські споживачі електроенергії недоплачували компаніям електроенергетики. Слід також врахувати і високі тарифи потужностей відновлювальної енергетики, потужності якої суттєво зростають.

Реальною проблемою для української промисловості є дуже значне субсидування населення за спожиту електроенергію, а також ряду інших категорій споживачів за рахунок промисловості. Проте, повернувшись в минуле, з історичної точки зору (далеко не сьогодення) слід згадати і про період коли українські металурги отримували додатковий прибуток за рахунок сектору електроенергетики. І це робилось абсолютно свідомо та цілеспрямовано.

Що ж стосується власне приватного бізнесу, то «Інтерпайпу» також слід мати на увазі і інтереси тих бізнесменів, які давно вклали кошти в українську електроенергетику і до цих пір від цих інвестицій практично не мали віддачі чи мали дуже малу віддачу (не кажучи вже про державні «Енергоатом» та інші компанії сектору).

Світові фондові ринки.

Вчора в США святкували День незалежності. Зазвичай в день свята в США світові ринки акцій ведуть себе набагато спокійніше, ніж зазвичай. Так було і на цей раз.

Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 минулого дня підріс на 0,1%, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, додав 0,5% після втрати попереднього дня 0,4%.

Індекси STOXX 600 та MSCI EM вчора вийшли на свої нові локальні максимуми, недалекі від недавніх. Для індексу STOXX 600 це є також максимумом цього року і цей максимум близький до локальних максимумів 2017 та 2018 років.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські фондові індекси майже не змінюються; на європейські перейшли до невеликого зниження. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індексів, в тому числі і до початку біржових торгів, сьогодні на відкритті торгів в Європі німецький фондовий індекс DAX відразу після офіційного початку торгів практично не зміниться, можливо дуже слабко просяде. Зранку фондовий індекс MSCI EM втрачає 0,2%.

Сьогодні зовнішній фон для торгів акціями на українських біржах нейтральний, можливо, слабко негативний. Однак, ще раз повторимо тезу, висока денна цінова волатильність місцевих пайових цінних паперів, з точки зору прогнозів зміни їх цін робить набагато більш розумним посилатись при прогнозах цін українських акцій на цінове позиціонування окремих паперів стосовно звичного для них торгового діапазону та їх середньостроковий ціновий тренд. Та це все ніщо порівняно з питанням, чи взагалі ми сьогодні побачимо значимі угоди з акціями на українських біржах.

Таблиця 1. Зміна ОВДП в обігу в цілому та у різних категорій учасників ринку за минулий тиждень, минулий місяць та з початку року, млн. доларів США. Перераховано по курсу 27,0 гривні за долар США.


сайт "КІНТО"

  тел. (044) 246-73-50


Приложения к материалу:
Настроение рынка на 5 июля 2019
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду