Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
П'ятниця, 04.12.2020 04:05
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Четверг, 3 октября 2019

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1531,33+0,33%

Вчора індекс Української біржі знизився ще на 0,5% після втрати 1,8% днем раніше. Таким чином індекс УБ підтвердив свій середньостроковий тренд до зниження, який чітко позначився з початку-середини червня поточного року. Чесно кажучи, була надія на стабілізацію індикатору на рівні близько 1535 пунктів. Однак вчора індекс Української біржі опустився нижче лінії короткострокової підтримки і досяг значення 1526 пунктів. Звичайно, писати так про фондовий індекс, значення якого визначається іноді лише котируваннями або зовсім невеликими за обсягом одиночними угодами з акціями раз у три дні може видатись смішним. Проте, все ж поглянути на динаміку фондового індикатору, за яким стоять ціни конкретних акцій конкретних компаній зі своїми індивідуальними історіями, має сенс.

Вчорашня негативна зміна індексу УБ була визначена просадкою цін двох «індексних» акцій: «Укрнафти» (-0,4%) та «Турбоатому» (-2,7%). Загальний обсяг двох ринкових угод з акціями нафтогазової компанії та однієї ринкової угоди з акціями компанії машинобудування на Українській біржі вчора склав 36 тисяч гривень. Інших угод з «індексними» акціями УБ, включаючи адресні угоди та угоди РЕПО, вчора не було.

Вчора значення індексу ПФТС не змінилось. Єдиними акціями з якими вчора на біржі ПФТС пройшла угода були акції Миронівського хлібопродукту, які не входять до індексних кошиків місцевих бірж. Ціна цих паперів по одній угоді з ними вчора склала 250 гривень. Це на 14% вище за ціну на Лондонській фондовій біржі, якщо перерахувати по курсу (10,0 доларів за акцію в порівнянні з 8,8). Обсяг угоди – 125 тисяч гривень.

Що ж п’ять угод з «індексними» акціями на двох українських біржах за чотири останні торгові дні – це вражає. В не дуже доброму сенсі. Та все ж це краще, ніж нічого.

Українські економічні новини.

За підсумками вересня індекс очікувань ділової активності (ІОДА), який Національний банк розраховує з липня 2019 року, зріс на 2,1 базисних пункти до позначки 56,6.

Про це йдеться в повідомленні НБУ.

Зазначається, що значення індексу, як і раніше перевищує нейтральний рівень у 50 пунктів, і сигналізує про збереження оптимістичних очікувань бізнесу.

Новина позитивна з багатьох точок зору, включаючи й фінансовий ринок нашої країни.

Світові ринки акцій.

Вчора світові ринки акцій  продовжили зниження з великими втратами, широкий фондовий індекс США S&P 500 опустився на дуже відчутних 1,8% після зниження на 1,2% днем раніше, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 провалився відразу на 2,7% після позавчорашньої втрати 1,3% від свого річного максимуму, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, закінчив день з мінусом у 0,9%.

На американський ринок акцій та інші фондові ринки вчора продовжив діяти фактор страху перед можливою рецесією. Учасники ринку знову аналізували опубліковані днем раніше негативні дані Інституту Управління поставками (Institute for Supply Management, ISM) в секторі промислового виробництва США. Індекс ISM в секторі в минулому місяці мав значення 47,8%, найменше з 2009 року. Хоча індикатор опускався нижче відмітки у 50% в 2015 та 2016 роках, та тоді зниження по галузям промисловості було більш вузьким. Воно стосувалось більше видобувного сектору. У вересні зниження було набагато більш широким і спостерігалось у переважної більшості галузей.

Промисловість займає відносно невелику частку в економіці США. Фахівці задаються питанням, чи поширилось зниження в промисловості на сектор послуг, який є основним в економіці країни. Вони очікують отримати відповідь на це питання сьогодні, після публікації індексу ISM в непромисловій сфері. Також ринок очікує місячний звіт по праці в США в цю п’ятницю. По ньому теж буде видно стан американської економіки. Дані ADP та Moody’s Analytics вже показали зниження темпів найму працівників компаніями США у вересні. Показник серпня на днях також був суттєво переглянутий в сторону зниження.

На це все накладаються додаткові чинники.

Вчора США планують накласти додаткові мита на товари, які імпортуються з ЄС:. Плани стосуються товарів авіаційної промисловості та сільськогосподарської продукції. Ця дія була здійснена після того, як вчора Світова  організація торгівлі (СОТ) дозволила це зробити США. США виграли в СОТ суперечку стосовно компанії «Airbus», яка отримувала державні субсидії ряду країн. Рішення СОТ ряд фінансових аналітиків назвав найбільш невчасним.

Фінансові ринки уже не очікують швидкого результату від торгівельних переговорів з Китаєм. До того ж у переговорні позиції США в цій суперечці ослабли після того, як демократи в Палаті представників почали розслідування в рамках імпічменту президента США Дональда Трампа.

Всі ці події зараз створюють доволі негативну атмосферу, в якій важко інвестувати в акції, говорять деякі керуючі та керівники компаній з управління активами США.

Є ще й негативні технічні фактори на ринку акцій США, які також впливають на настрої інвесторів.

В США перші компанії, акції яких входять до фондових індексів, вже почали публікувати фінансову звітність за третій квартал 2019 року. Однак, традиційно, «сезон звітності», як його називають офіційно почнеться трохи пізніше публікацією квартальних звітів великих банків США.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси зростають. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індексів, в тому числі і до початку біржових торгів, сьогодні німецький фондовий індекс DAX відразу після офіційного початку торгів мало зміниться. Зранку фондовий індекс MSCI EM, який  слабко знижувався перейшов до зростання додаючи 0,1%.

Таким чином сьогодні зранку зовнішній фон для торгів акціями на українських біржах змішаний, але більше негативний.

Вчора індекс Української біржі знову, як і днем раніше, змінився в ту ж сторону, куди рухались і світові фондові індекси. Як буде сьогодні, скільки буде угод з акціями на українських біржах і чи будуть угоди з акціями на українських біржах цього четверга взагалі, залишається актуальним питанням. Минула п’ятниця та цей понеділок показали, що угод з акціями на біржах ПФТС та УБ взагалі може не бути два торгових дні поспіль.

Повторимо, можливо торги акціями на місцевих біржах пожвавить вихід квартальної звітності місцевих емітентів, акції яких входять до українських фондових індексів, за третій квартал 2019 року. Публікації очікуються в кінці цього чи на початку наступного місяця. А можливо, ціни місцевих акцій почнуть рухатись під впливом зовнішніх ринків. Враховуючи напрям руху, цього не хотілось би. Тим більше, що новини по кредитному рейтингу країни та корпоративним рейтингам українських компаній доволі позитивні, та й українські економічні новини більше позитивні.


сайт "КІНТО"

  тел. (044) 246-73-50Настроение рынка на 3 октября 2019
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду