Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
П'ятниця, 04.12.2020 04:34
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Понедельник, 7 октября 2019

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1535,41+0,6%

Минулої п’ятниці індекс Української біржі знизився на 0,3% після росту на ті ж 0,3% днем раніше. Цій своїй зміні індикатор завдячує виключно зниженню ціни акцій «Укрнафти», так само, як своєму зростанню днем раніше індикатор УБ також завдячує виключно росту ціни акцій «Укрнафти». Ціна цих паперів знизилась минулої п’ятниці на 1,3%.

Як і днем раніше, ринкова угода з акціями нафтогазової компанії була минулої п’ятниці єдиною угодою з «індексними» акціями УБ на Українській біржі. Обсяг цієї угоди мізерний - 50 акцій або 7,4 тисячі гривень в грошовому вираженні.

Минулої п’ятниці індекс ПФТС не змінився. Угод з акціями того дня на цій біржі не було.

Як видно з усього викладеного вище та в кількох попередніх наших денних оглядах, все ця історія з місцевим ринком акцій стає доволі нудною.

Новини українських емітентів.

Interpipe Holdings за підсумками реструктуризації випустить облігації на 309,19 мільйонів доларів США і додатково 3,086 тис. інструментів (юнітів) відновлення вартості, виплати по яких прив`язані до EBITDA і грошового потоку «Інтерпайпу» в найближчі 10 років.

Термін погашення нових облігацій - 31 грудня 2024 року, відсоткова ставка за ними збережена без змін - 10,25% річних. Передбачається, що за кожні 1000 доларів основної суми існуючих облігацій їх власник отримає папір вартістю 410,53 доларів. В результаті загальна сума випущених нових облігацій для власників раніше випущених оцінювалася в 82 мільйонів 105 тисяч доларів США на дату набрання чинності угоди про реструктуризацію. Однак новими облігаціями оформлені також зобов`язання і перед іншими кредиторами компанії, які беруть участь в реструктуризації.

Новина давно очікувана і позитивна. Компанія Interpipe, так само, як і її дочірні компанії, ніяк не могла справитись з обслуговуванням та виплатою давно простроченого боргу.

Нагадаємо, що акції дочок Interpipe, заводу «Інтерпайп НТЗ» та «Інтерпайп НМТЗ»  формально котируються на біржі ПФТС.

Українські економічні новини.

Дохід від реалізації промислової продукції українських підприємств за 8 місяців 2019 зріс на 4,7% порівняно з доходом за аналогічний період минулого року до 1685,104 млрд грн, повідомила Державна служба статистики минулої п’ятниці. (Рік назад ріст був 18,7%). Проте з урахуванням індексу цін, індекс обороту промислової продукції в серпні 2019 порівняно з серпнем 2018 року склав лише 100,4% (ріст на 0,4%), повідомив Держстат того ж дня.

Індекс промислової продукції за перші 8 місяців 2019 року до попереднього року склав 100,1% (ріст 0,1%). В минулому році цей показник був на рівні 102,7% (ріст на 2,7% до показника 8 місяців 2017 року).

Таким чином, як бачимо промисловість в Україні стагнує. Ріст ВВП в Україні має місце завдяки росту в будівельному секторі (індекс 120% за перші 8 місяців 2019), роздрібній торгівлі (індекс 109,9%) та сільському господарстві (індекс 104,4%).

Номінальна заробітна плата в країні за період зросла на 19,4%, реальна – на 9,5%.

Ці зведені дані були опубліковані Держстатом також у минулу п’ятницю.

Світові ринки акцій  

В минулу п’ятницю світові ринки акцій після виходу непоганого звіту по праці в США підростали. Більше за інші додав ринок акцій США.

Того дня широкий фондовий індекс США S&P 500 зріс на 1,4%, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 додав 0,7%, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, закінчив останній робочий день минулого тижня з добавкою у 0,4%.

Минулої п’ятниці був опублікований черговий місячний звіт по праці в США. Його виходу чекали з більшим нетерпінням, враховуючи не дуже гарні новини від Інституту Управління поставками (Institute for Supply Management, ISM).

Основними моментами звіту були.

Дещо менший, ніж очікувалось ріст числа робочих місць в країні у вересні.

Суттєвий перегляд в сторону збільшення росту числа робочих місць в США за попередні два місяці.

За рахунок цього зниження офіційного рівня безробіття до 50-и річного мінімуму у 3,5%. З урахуванням тих, хто розчарувався в пошуках роботи  більш широкий показник склав 6,9%, що є найнижчим рівнем за останні 19 років. Він близький до свого історичного мінімуму у 6,8%. Частка економічно активного населення залишилась незмінною на рівні 63,2%.

При цьому погодинна оплата праці в США у вересні майже не зросла в порівнянні з попереднім місяцем, що призвело до її зниження в річному вимірі до невеликих 2,9%.

Звіт по праці є одним із ключових для Федеральної резервної системи з точки зору прийняття рішення по ставкам ФРС.

Звіт вийшов «рівним». З однієї сторони він показав відносну силу американської економіки і максимальне наближення до рівня повної зайнятості. З іншої, це наближення поки не створило інфляційний тиск. Інфляція в країні залишається нижче цільового рівня центробанку США.

Таким чином після виходу не дуже гарних даних в США по індексам ISM в промисловості та сфері послуг шанси на зниження ФРС базової ставки на засіданні, яке пройде 29-30 жовтня дещо зросли. В цілому звіт по праці виявився позитивним для фондового ринку: економіка США все ще зростала, інфляція в цій країні (кількість робочих місць та вартість праці - опосередковані дані) все ще лишається невисокою.

Нагадаємо, що до цього були опубліковані дані Інституту Управління поставками (Institute for Supply Management, ISM) в секторі промислового виробництва та в секторі послуг.  Вони показали зниження в промисловому секторі країни та сповільнення темпів росту в непромисловому секторі США.

В США перші компанії, акції яких входять до фондових індексів, вже почали публікувати фінансову звітність за третій квартал 2019 року. Однак, традиційно, «сезон звітності», як його називають, «офіційно» почнеться трохи пізніше публікацією квартальних звітів великих банків США.

Згідно з даними Refinitiv по компаніям з індексу S&P 500 («Сукупні оцінки та перегляди», див. Рис. 1):

Очікується, що прибуток компаній, які складають індексний кошик індексу S&P 500 у 3-ому кварталі 2019 зменшиться на 2,7% порівняно з прибутком 3-ого кварталу 2018 року. Без урахування енергетичного сектору, оцінка зміни прибутку становить -0,8%.

З 21 компанії S&P 500, які вже опублікували дані на сьогодні за 3-ій квартал 2019, 90,5% повідомили про прибутки вище очікувань аналітиків. Це порівнюється із середньостроковим середнім рівнем 65% та попереднім середнім показником за чотири квартали 74%.

Оцінка приросту доходу в третьому кварталі 2019 на річній основі додатна - 3,6%. Виключаючи енергетичний сектор, оцінка приросту доходів становить 4,6%.

57,1% з 21 компаній, які вже опублікували звітність, повідомили про дохід у третьому кварталі 2019 вище очікувань аналітиків. Це порівнюється з середньостроковим середнім рівнем 60% та попереднім середнім показником за чотири квартали - 59%.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси знижуються. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індексів, в тому числі і до початку біржових торгів, сьогодні німецький фондовий індекс DAX відразу після офіційного початку торгів майже не зміниться. Зранку фондовий індекс MSCI EM, також майже не змінюється.

Таким чином сьогодні зранку зовнішній фон для торгів акціями на українських біржах нейтральний - змішаний.


Минулої п’ятниці активність на місцевому українському ринку акцій була дуже слабка. Того дня індекс Української біржі на відміну від трьох попередніх днів змінився в напрямку протилежному до напрямку руху світових фондових індикаторів. Так що надія на продовження більш активних торгів акціями в Україні та зростання кореляції зі світовими фондовими індексами, яка почала зароджуватись, була поставлена під сумнів. Як буде сьогодні побачимо.

Рисунок 1. Індекс S&P 500. Зміна Доходу, чистого прибутку та «операційного» чистого прибутку (до списань та зарахувань), факт, прогноз за зведеними Refinitiv даними аналітиків.


Рис.1

сайт "КІНТО"

  тел. (044) 246-73-50


Настроение рынка на 7 октября 2019
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналитический обзор рынка
Eavex Capital


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду