Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Субота, 30.05.2020 18:16
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Пятница, 25 октября 2019

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1533,47+1,21%

Вчора індекс ПФТС не змінився, як і днем раніше. Також, як і днем раніше, ринкових угод з акціями з індексних кошиків українських бірж вчора на ПФТС не було. Єдина угода з акціями «Центренерго» на цій біржі була неринковою, за адресними заявками. Саме тому на індикатор ПФТС вона впливу не мала. Умовна ціна акцій «Центренерго» по цій угоді (угода неринкова тому ціна умовна) склала 9,53 гривень за акцію.

Вчора, як і днем раніше, на ПФТС також відбулась ринкова угода з пайовими паперами «Індустріалбанку». Обсяг цієї угоди був близьким до позавчорашнього і склав він учора трохи менше 25 тисяч гривень в грошовому вираженні.

Індекс Української біржі вчора за результатами торгів також не змінився, хоча протягом дня він втрачав 0,1%. Єдиними «індексними» акціями з якими вчора пройшли угоди були акції Райффайзен банк Аваль. З цими паперами вчора на УБ відбулось три ринкові угоди загальним обсягом 300 тисяч акцій на суму 92,5 тисяч гривень.

Крім цього вчора на УБ в сегменті акцій була зафіксована ще лише одна адресна угода з 500 акціями  Миронівського хлібопродукту на суму 112,5 тисяч гривень. Умовна ціна акцій Миронівського хлібопродукту по цій угоді (угода неринкова тому умовна) склала 225 гривень за папір або 9,0 долара США за акцію в еквіваленті. Це на 5% вище ціни закриття по цим акціям на Лондонські фондовій біржі, що небагато в порівнянні з тою різницею в цінах, яка була раніше.

Інших рухів в сегменті акцій, навіть цінових по котируванням, на Українські біржі вчора не було.

Українські фінансові новини.

Вчора Національний банк України знизив облікову ставку відразу на 1% з 16,5% до 15,5%. Причина цього позитивна. Це зниження інфляції.

Ця новина важлива для інвесторів та громадян України. За цим зниженням, імовірно, піде помітне зниження відсоткових ставок по депозитам в гривні, дещо менше зниження у валюті. Це слід враховувати при прийнятті інвестиційних рішень і, можливо, поспішити з оформленням депозитів чи з купівлею ОВДП.

Також зниження облікової ставки буде сприяти зниженню відсоткових ставок по кредитам, і, як наслідок, зростанню. Обсягів кредитування. Останнє ж сприятиме росту економіки країни.

В поясненні до рішення НБУ повідомив в тому числі наступне.

Основним припущенням поточного макроекономічного прогнозу українського центробанку залишається подальша співпраця з Міжнародним валютним фондом.

Далі прямі цитати.

Поточний прогноз Національного банку передбачає укладання нової програми співпраці з Фондом до кінця 2019 року.  Це дозволить Україні отримувати інше офіційне фінансування, покращувати умови доступу до міжнародних ринків капіталу, а також підтримувати інтерес інвесторів до українських активів.

У результаті, обсяг міжнародних резервів, попри здійснення суттєвих виплат за зовнішнім боргом, у цьому та наступних роках коливатиметься на рівні близько 23-24 млрд дол. США, що достатньо для фінансування майбутнього імпорту впродовж трьох місяців.

Відповідно, ключовими  ризиками для реалізації зазначеного макроекономічного прогнозу, зокрема зниження інфляції до цілі у 2020 році, є відтермінування укладання нової програми співпраці з МВФ та посилення загроз для макрофінансової стабільності, насамперед внаслідок рішень українських судів

Реалізація цих ризиків може погіршити курсові й інфляційні очікування та ускладнити доступ до міжнародних ринків капіталу в умовах необхідності здійснення пікових  боргових виплат, зазначає Нацбанк.

Також актуальними для НБУ залишаються такі ризики:

повне припинення транзиту газу з Росії територією України,

посилення торговельних війн та підвищення турбулентності на глобальних фінансових ринках,

ескалація військового конфлікту та нові торговельні обмеження з боку Росії.

Також Національний банк України підвищив прогноз міжнародних резервів країни на кінець поточного року із 21,7 мільярдів доларів США до 22,9 мільярдів, наступного - з 22,8 мільярдів доларів США до 23,9 мільярдів та зберіг прогноз міжнародних резервів на 2021 рік на рівні 23 мільярди доларів США.

Про це сказано в презентації до вчорашнього брифінгу Голови НБУ Якова Смолія за результатами рішення Монетарного комітету банку по ключовій відсотковій ставці в Україні.

Національний банк очікує надходження траншу МВФ в Україну до кінця поточного року повідомив на брифінгу Голова НБУ Яків Смолій.

Підтримання міжнародних резервів важливо для утримання відносно прийнятного кредитного рейтингу нашої країни. В матеріалах по останнім позитивним рейтинговим діям двох міжнародних рейтингових агентств зазначалось, що рівень міжнародних резервів України є дещо меншим, ніж у інших країн з таким же суверенним рейтингом. При зростанні економіки необхідно, щоб рівень резервів також зростав. Без цього не буде прийнятного суверенного кредитного рейтингу України і позички нашій державі будуть обходитись дорожче. Підтримати резерви і здешевити позики без співпраці України з МВФ важко, практично майже неможливо. Ось чому співпраця України з Фондом є вкрай важливою. Це, звичайно, окрім того, що вона дає поштовх до позитивних реформ в нашій країні.

Українські економічні новини.

В матеріалах презентації до брифінгу глави НБУ також повідомляється, що Національний банк покращив свій прогноз по росту реального ВВП України в 2019 році до 3,5% (з 3,0%). Прогноз на 2020 рік також покращено до 3,5% (з 3,2%), а на 2021 рік до 4,0% з 3,7%.

Це все не дивлячись на скорочення промислового виробництва.

Промислове виробництво в Україні у вересні 2019 року скоротилося порівняно з вереснем 2018 року на 1,1% після зниження на 1,7% у серпні та 0,2% у липні, повідомила вчора Державна служба статистики.

З корекцією на ефект календарних днів промвиробництво у вересні-2019 в порівнянні з вереснем минулого року знизилося на 1,3%, тоді як у серпні - на 1,6%.

Держстат також зазначив, що в порівнянні з попереднім місяцем промислове виробництво у вересні зросло на 1,7%, але з урахуванням сезонного чинника відбулося його скорочення на 0,1%.

Зараз майже в усьому світі має місце або сповільнення темпів росту або зниження промислового виробництва. В наших попередніх оглядах вже було написано про цей негативний тренд. Його відзначав і МВФ в своєму жовтневому огляді. Крім цього в наших оглядах згадувалось і про негативну динаміку промислового виробництва за даними Інституту Управління Поставками в США. Ріст економіки багатьох країн світу зараз має місце завдяки сектору послуг. Завдяки сектору послуг, зокрема торгівлі, росту в сільському господарстві, будівництві, як вже теж згадувалось в цих оглядах, зростає зараз економіка України.

Ще одна економічна новина.

Україна зайняла 64-е місце в рейтингу інвестиційної привабливості Doing business-2020 року, покращивши свою позицію з минулого року на 7 пунктів.

Згідно з даними Світового банку, позитивні зміни мали 6 показників з 10 індикаторів, які враховуються при складанні рейтингу.

Найбільший прогрес був продемонстрований по компоненті «захист міноритарних акціонерів» +27 пунктів і компоненті «отримання дозволу на будівництво» +10 пунктів.

Крім цього, позитивні зрушення відбулися за такими індикаторами рейтингу: підключення до електромереж, міжнародна торгівля, реєстрація майна, доступ до кредитів.

Пряма мова Гончарука: «Підвищення рейтингу України в Doing Business-2020 відразу на 7 позицій - це результат, який говорить сам за себе. Це позитивний сигнал для українських підприємців і «зелене світло» для іноземних інвесторів.

Однак це тільки початок і ми продовжуємо роботу в цьому напрямку: три дні тому заробив Кодекс про банкрутство, кілька тижнів тому - закон про стимулювання інвестиційної діяльності, активізуємо процеси дерегуляції».

Новина хороша, проте з негативної сторони слід врахувати, що Україна опустилася за рік на дві позиції в рейтингу конкурентоспроможності Всесвітнього економічного форуму (WEF), зайнявши лише 85 місце з 141, а також, що, незважаючи на значний прогрес за останні роки, Україна в рейтингу Doing business світового банку суттєво відстає від усіх свої сусідів.

Росія в цьому рейтингу в цьому році зайняла 28-е місце, Польща - 40-е, Білорусь - 49-е, Словаччина - 45-е, Молдова - 48-е, Румунія - 55-е, Угорщина - 52-е.

Сусідні місця з Україною зайняла Індія - 63-е місце,  65-е - Пуерто Ріко.

На 1-му місці Нова Зеландія, на 2-му і 3-му - Сінгапур і Гонконг відповідно.

Світові фондові ринки.

Вчора світові фондові індекси підросли, несильно та, проте на фоні невиразних рухів останніх місяців, все ж помітно, широкий фондовий індекс США S&P 500 підріс ще на 0,2%, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 додав 0,6% і четвертий торговий день поспіль оновив свій річний максимум, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, зріс ще на 0,6% після росту попередніх двох днів на 0,4% та ті ж таки 0,6%.

Наразі індекс S&P 500 має значення лише на 0,5% менше за свій історичний максимум досягнутий 26 липня поточного року.

Як вже не раз писалось в наших оглядах, в цілому в останні місяці світові фондові ринки рухались «нікуди». Вони особливо не зростали та не знижувались і були позбавлені значних фундаментальних драйверів для суттєвого руху в будь-яку сторону. Проте, зараз не виключено, що світові та західні трейдери традиційно скористаються публікацією квартальної корпоративної фінансової звітності щоб «штовхнути» ринки акцій ще трохи уверх.

Суттєвому зростанню світових фондових індикаторів є великі перешкоди. Серед них сповільнення росту світової економіки та не ріст корпоративних прибутків.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси слабко зростають. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індексів, в тому числі і до початку біржових торгів, сьогодні німецький фондовий індекс DAX відразу після офіційного початку торгів майже не зміниться. Зранку фондовий індекс MSCI EM знижується на 0,2%. На річному інтервалі ріст індикатору MSCI EM, який о цій порі минулого року та трохи раніше значно просів, зараз складає 8,6%. Донедавна його річна зміна була негативною.

В усіх регіонах світу продовжується публікація фінансової корпоративної звітності за третій квартал 2019 року.

Нагадаємо, що до початку публікацій згідно з даними Refinitiv очікувалось, що сукупний прибуток компаній, акції яких складають індексний кошик S&P 500, у 3-ому кварталі 2019 зменшився на 2,7% порівняно з прибутком 3-ого кварталу 2018 року. Згідно з даними FactSet зниження прибутків індексної акції S&P 500 склало в минулому кварталі рік до року 4,7%, а за інформацією зібраною S&P Global Market Intelligence – 4,1%. Зведені прибутки індексу «тягнуть» донизу енергетичний сектор (-31,6%) та сектор матеріалів (-20,65%), дані S&P Global Market Intelligence. Без енергетичного сектору прогноз зміни прибутків індексної акції S&P 500 в кварталі рік до року був слабко негативним. Зараз після виходу публікацій ці дані дещо коригувались в кращу сторону.

Враховуючи поведінку аналітиків перед публікацією корпоративної звітності, можна очікувати, що ріст зведеного чистого операційного прибутку (прибутку до списань) американських корпорацій, акції яких входять до індексного кошику S&P 500, в третьому кварталі 2019 буде позитивним і можливо складе 0,5%-1,0%.

На сьогодні, згідно з даними FactSet з більш, ніж 31%, які вже опублікували квартальну фінансову звітність за третій квартал 2019, у 80% корпорацій США чистий операційний прибуток перевищив навмисне занижені перед публікацією звітності оцінки аналітиків.

Сьогодні зранку, зовнішній фон для торгів акціями на українських біржах позитивний. Однак, що це означає для умовного ринку акцій, на якому на біржі день чи навіть два дні підряд може не бути угод з індексними акціями.

Хотілось би, щоб цю останню фразу, яка повторювалась вже не раз в наших оглядах, можна було б викреслити. Та поки зробити цього не можна.

Повторимо вкотре. Місцевий український ринок акцій, видається, позбавлений ідей. Останні два квартали місцеві емітенти мали доволі невиразну звітність зі слабким зниженням прибутків в цілому. Та і на світових ринках акцій також дуже мало ідей і їх слабкий рух в останні місяці, якщо не брати помітних суто торгових коливань, тому свідоцтво. Вкрай малоймовірно, що ситуація на ПФТС та УБ радикально зміниться до виходу фінансової звітності основних місцевих емітентів акцій за третій квартал 2019 року в кінці цього - на початку наступного місяця.


сайт "КІНТО"

  тел. (044) 246-73-50


Настроение рынка на 25 октября 2019
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду