Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Середа, 05.08.2020 13:40
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Четверг, 12 декабря 2019

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1485,330%

Вчора індекс ПФТС підріс на 0,2%. Ріст відбувся від його більш, ніж річного мінімуму.

Зміна індексу ПФТС вчора вже, можна сказати традиційно, відбулась виключно за рахунок однієї угоди по безадресним заявкам з однією тисячею акцій «Донбасенерго». Минулого дня ціна цих пайових паперів підросла на 2,2%, так само, як і їх біржовий курс, після їх зниження на 2,5% днем раніше та коливань +-5,1-5,5% у два попередні торгові дні.

Крім цієї угоди, вчора на ПФТС також, як і у три попередні торгові дні пройшли: одна угода по безадресним заявкам з акціями банку «Південний» і одна угода по безадресним заявкам з акціями «Індустріалбанку».

Інших угод з акціями на ПФТС цієї середи не було.

Індекс Української біржі вчора підріс на 0,4% після зниження на 0,2% днем раніше. Цей індикатор також перебуває недалеко від свого більш, ніж півторарічного мінімуму.

Індекс Української біржі вчора змінився завдяки угодам з акціями Райффайзен Банк Аваль та «Донбасенерго». З цими паперами минулого дня на УБ було укладено по одній невеликій угоді по безадресним заявкам, В результаті ціна акцій цих двох емітентів на Українській біржі вчора зросла відповідно на 1,4% та 4,2% до 0,3295 та 25,0 гривень за акцію. Загальний обсяг цих двох угод склав трохи більше шести тисяч гривень в грошовому вираженні.

Інших угод з акціями чи значимих цінових рухів пайових паперів по котируванням на Українській біржі вчора не було.

Новини українських емітентів.

Значимих українських новин, які б впливали суттєвим чином на фінансовий сектор країни за вчора та станом на сьогоднішній ранок практично немає.

Єдине, що мабуть варто згадати, так це звернення «Укрнафти» до уряду країни з черговим проханням вирішити проблеми компанії.

«Укрнафта» повідомляє, що в зв’язку з проблемами реалізації нафти на аукціонах компанія змушена була використати схему толінгової (давальницької) переробки нафти на Кремчецькому НПЗ з наступною реалізацією отриманих нафтопродуктів через власну мережу АЗС. Ця схема, зазначається в листі, для компанії є економічно неефективною.

«Укрнафта» просить прем'єр-міністра Олексія Гончарука і міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Олексія Оржеля змінити модель проведення аукціонів з продажу нафти. Повідомляється, що згідно з висновками експертів BRDO стартова ціна української нафти на 600-700 гривень/тонна (з ПДВ) вища, ніж вартість імпортної нафти, що робить українську нафту неконкурентною.

Хорошою новиною тут є те, що імовірно ми зможемо побачити значно більші обсяги реалізації нафти компанією в четвертому кварталі цього року, ніж в минулі три, особливо два останні квартали, коли реалізації по звіту компанії практично не було. Поганою, що показники прибутковості «Укрнафти» хоча й будуть імовірно помітно кращими ніж в минулих кварталах, але не будуть настільки хорошими, як можна було б очікувати за інших умов.

Ну і звичайно, після цього звернення з’являється надія на більш швидке вирішення проблем «Укрнафти».

Світові ринки акцій.

Світові фондові індекси вчора підростали після невеликого зниження за два попередні дні.

Вчора широкий фондовий індекс США S&P 500 зріс на 0,3%, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 додав 0,2%, а  композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, підріс на 0,8%.

Основною подією для фінансових ринків вчора все ж стало закінчення засідання Комітету по відкритим ринкам ФРС США. Комітет абсолютно очікувано залишив базову ставку американського центробанку незмінною, в діапазоні 1,5-1,75%. Також Комітет після оголошення рішення просигналізував, що в наступному році дуже імовірно Федеральна резервна система США не буде цю ставку збільшувати. Відповідним був настрой тексту заяви Комітету опублікований після оголошення рішення. Це в явному вигляді було видно по точковому графіку очікувань наступних змін монетарної політики в США голосуючих членів Комітету, опублікованому також учора.

Новина є позитивною для ринків акцій, в першу чергу США, і негативною для американського долара. Останній зреагував на неї швидким зниженням. Рішення і наміри ФРС також означають ймовірне збереження дохідностей американських державних паперів ще тривалий час на поточному рівні. (Власне саме це, останнє,  негативне для долара США і позитивне для цін акцій.)

Також це рішення і очікування по монетарній політиці ФРС помітно впливають і на дохідність українських боргових інструментів: ОВДП, ОЗДП (державних українських єврооблігацій), на процентні ставки по депозитам в Україні. Вони означають дещо менші дохідності і ставки українських боргових фінансових інструментів і більший попит нерезидентів на ОВДП та ОЗДП. Тож його слід взяти до уваги і українським інвесторам та вкладникам.

Якщо більш конкретно по майбутній політиці ФРС, то наразі середня очікувана ставка на фонди ФРС становить 1,6% у 2019 та 2020 роках, знизившись з вересневої оцінки 1,9%. Вона за останніми очікуваннями зростає до 1,9% у 2021 році порівняно з попередньою оцінкою у 2,1%. Прогноз на 2022 рік також за останні півтора місяці знизився до 2,1% з 2,4%, хоча довгострокова оцінка залишалась незмінною, на рівні 2,5% (що зрозуміло).

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси несильно підростають. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індексів, в тому числі і до початку біржових торгів, сьогодні німецький фондовий індекс DAX відразу після офіційного початку торгів слабко додасть. Зранку фондовий індекс MSCI EM підростає на помітний 1,0%. На річному інтервалі індекс MSCI EM до сьогодні зріс на 10,8%.

Сьогодні громадяни Великої Британії голосують на позачергових парламентських виборах. Це голосування має і політичне значення, і економічну та фінансову складову. Його результат, в тому числі впливає, і на курсову вартість широкого кругу акцій, і на британський фунт.

Учасники ринків акцій зараз також звертають увагу на перебіг торгівельних переговорів між США та Китаєм. Мова йде по обмежену угоду між країнами «фаза один». Наближається дата 15 грудня, неділя, після якої США можуть накласти додаткові мита у 15% ще на широку групу товарів, які імпортуються до цієї країни з Китаю. Загальна вартість цього імпорту близько 160 мільярдів доларів США. Впливова американська газета The Wall Street Journal у вівторок повідомила про те, що США збираються посунути дату можливого введення додаткових увізних мит на китайські товари далі по часу, щоб дати можливість сторонам домовитись. Однак вчора економічний радник президента США Лоуренс (Ларрі) Кудлов повідомив, що дата 15 грудня все ще актуальна.

В США закінчується публікація корпоративної фінансової звітності за третій квартал 2019 року.

Зараз після публікацій фінансової корпоративної звітності формально очікується зниження прибутків індексної акції S&P 500 (зважених по капіталізації компаній прибутків 505 найбільших корпорацій США) рік до року в третьому кварталі 2019 на 0,4% (станом на 06.12.2019). Без енергетичного сектору ріст прибутків складе за очікуваннями 2,2%. Такі дані наводить Refinitiv, посилання, наприклад, https://lipperalpha.refinitiv.com/2019/11/this-week-in-earnings-9/. Станом на кінець дня минулої п’ятниці опублікували звітність 498 компаній з 505 компаній, які входять до індексного кошику S&P 500, або 98,6%. На цьому тижні публікується звітність ще 5 компаній з цієї вибірки.

За даними і Refinitiv коефіцієнт P/Е форвард 12 місяців, де Р поточне значення індексу S&P 500, а Е операційний чистий прибуток індексної акції S&P 500 зараз складає 18,1 (на 06.12.2019). Це немалий коефіцієнт P/Е з історичної ретроспективи. Середнє значення за п’ять років – 16,6, за десять років – 14,9.

Зараз за даними Refinitiv аналітиками очікується зниження прибутків індексної акції S&P 500 рік до року в четвертому кварталі 2019 на 0,2%. Без енергетичного сектору ріст прибутків складе за очікуваннями 2,1%. Враховуючи поведінку аналітиків, звичайну статистику, по факту найбільш імовірним є ріст прибутків акції S&P 500 в четвертому кварталі 2019 на 2-3% в порівнянні з четвертим кварталом 2018. Це небагато, але все ж це ріст.

Сьогодні зранку, зовнішній фон для торгів акціями на українських біржах позитивний.

Публікація квартальної звітності українських емітентів за третій квартал 2019 року виявилась в більшій мірі розчаруванням. Та зниження цін окремих місцевих «індексних» акцій було незначним. Імовірно, причина полягає в тому, що місцеві фондові індикатори вже суттєво знизились за останній рік. Та й фінансова звітність, яка була опублікована, лише підтвердила не позитивну динаміку фінансових показників ряду українських емітентів за попередні два квартали і незначно відрізнялась від звітності другого кварталу поточного року.

Однак, можливо, зараз ситуацію на місцевому фондовому ринку дещо підправить значне зменшення відсоткових ставок в Україні та ціновий ріст на світових фондових ринках, який відбувся, особливо в розвинутих країнах. Хоча останнім часом індекс MSCI EM після невеликого росту рухається в боковому каналі, а фондові індекси розвинутих країн трохи коригувались донизу.

Значною перепоною для позитивного порівняння дохідності інвестицій в місцеві акції з дохідністю боргових інструментів, відсотковими ставками в Україні служить слабка абсолютна довгострокова дохідність інвестицій в місцеві українські акції. Остання є наслідком як малого free-float і слабкої ліквідності, так і в більшій мірі слабких вільних грошових потоків місцевих емітентів. Також  відсутня їх більш-менш прийнятна передбачуваність. Як наслідок, є лише невеликі, також погано передбачувані дивіденди. Це, окрім іншого, суттєво заважає оцінювати місцеві акції. І все це має місце за відсутності росту бізнесу місцевих емітентів акцій та відносно непоганій дохідності українських боргових фінансових інструментів.сайт "КІНТО"

  тел. (044) 246-73-50Настроение рынка на 12 декабря 2019
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду