Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Середа, 05.08.2020 13:15
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Четверг, 19 декабря 2019

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1514,52+0,97%

Вчора індекс ПФТС знизився на 0,2% і оновив свій більш, ніж річний мінімум.

Вже по добрій традиції зміна індикатору ПФТС минулого дня відбулась виключно за рахунок однієї угоди по безадресним заявкам з однією тисячею акцій «Донбасенерго». Вчора ціна акцій «Донбасенерго» знизилась на 2,2%, так само, як і їх біржовий курс. Днем раніше ціна цих паперів підросла рівно на ті ж самі 2,2%. Усереднена по трьом останнім угодам ціна акцій «Донбасенерго» вчора знизилась на 1,6%. (Днем раніше підросла на 0,7%.)

Крім цієї угоди, вчора на ПФТС також традиційно пройшла одна угода по безадресним заявкам з акціями банку «Південний».

Інших угод з акціями на ПФТС минулого дня не було.

Індекс Української біржі вчора, як і попереднього дня, не змінився. Єдина вчорашня угода з «індексними» паперами УБ на Українській біржі, була угода по безадресним заявкам з акціями Райффайзен Банк Аваль. Вона пройшла без зміни ціни цих паперів, 0,3295 гривні за акцію. Обсяг цієї угоди склав 20 тисяч паперів або 6,95 тисяч гривень в грошовому вираженні.

Також на цій біржі цієї середи була укладена одна угода по безадресним заявкам з акціями американської компанії Apple. Обсяг цієї угоди склав одну акцію або приблизно 7,2 тисячі гривень. Ріст ціни акції Apple по цій угоді – 2,7%.

Ніяких інших угод чи значимих змін котирувань на Українській біржі в сегменті акцій цієї середи не було.

Українські фінансові новини.

Кабінет Міністрів України доручив Міністерству фінансів залучити додатково до кінця року 10 мільярдів гривень шляхом розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) для фінансування державного бюджету-2020 в січні наступного року.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу, повідомляють інформаційні агенції.

Заголовок вчорашнього повідомлення Міністерства фінансів України: «Міністерство фінансів: Виплати по захищених статтях відбуваються за графіком»

З тексту повідомлення:

«Міністерство фінансів проводить виважену фіскальну політику і вживає заходів для дотримання маяків по розміру дефіциту сектору загального державного управління.

Казначейство вчасно і в повному обсязі фінансує захищені статті видатків (зарплата, пенсії, всі соціальні платежі), а також проводить фінансування всіх зареєстрованих за 11 місяців зобов’язань, на які відкрито асигнування.

Решта платежів, які були зареєстровані вже в грудні, будуть проведені після аналізу їх пріоритетності разом з розпорядниками бюджетних коштів з огляду на невиконання доходів Державного бюджету протягом 11 місяців 2019 року внаслідок міцнішого, ніж враховано в Державному бюджеті, обмінного курсу гривні, повільнішого зростання імпорту та падіння виробництва тютюнових виробів».

Таким чином у учасників боргового ринку України з’являються додаткові інвестиційні можливості. Та проте, враховуючи поточний низький рівень дохідності ОВДП, навряд чи можна розраховувати на занадто високі дохідності державних запозичень України в кінці цього року. Можливо, однак, ці дохідності все ж дещо підростуть.

Голова правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявив, що ймовірність підписання до січня 2020 нового договору з компанією «Газпром» (Росія) на транзит російського газу до Європи через територію України близька до нуля.

Про це він заявив під час зустрічі «Фінальний відлік до анбандлінга» 18 грудня.

«Мені здається, що зараз можна говорити, що вірогідність підписання транзитного контракту до 1 січня 2020 року, вона ще якась є, але дуже і дуже маленька. В математиці така концепція - безперервно наближається до нуля з кожною хвилиною. Якщо цього не буде , то у нового оператора, у наглядової ради МГУ (ТОВ «Магістральні газопроводи України») буде чудова можливість пройти випробування стрес-тестом», - сказав Коболєв.

З позицій фінансового ринку України ця новина означає з високою імовірністю припинення транзиту газу через України на певний час з 1 січня 2020 року. Це означає тимчасове менше надходження валюти в країну і певний тиск на гривню. Однак цей тиск буде не радикальним.

Нагадаємо, що два попередні тижня Нацбанк збільшив обсяги купівлі валюти з ринку до суми 430-440 мільйонів на тиждень (22 мільярди в перерахунку на рік). Тож НБУ достатньо буде просто припинити викуповувати такі великі обсяги з ринку для підтримання курсової стабільності.

Що стосується стабільності поставок газу, то поточних запасів газу вистачає для проходження без проблем опалювального сезону 2019/2020.

Наступний раунд тристоронніх переговорів по газу Україна-Росія-ЄС відбудеться в Берліні сьогодні.

І ще одне повідомлення по темі.

НАК «Нафтогаз України» через анбандлінг втратить 13 мільярдів гривень прибутку, але залишиться прибутковим. «Нафтогаз України» втратить доходи від міжнародного транзиту газу через Україну. Проте цей сценарій був базовим при розрахунку міжнародними рейтинговими агентствами фінансових показників цієї компанії. НАК «Нафтогаз України» є крупним позичальником на міжнародних ринках капіталу. Тож його фінансова стабільність важлива для України.

Світові ринки акцій.

Світові фондові індекси після досягнення чергових максимумів позавчора минулого дня рухались з різною динамікою. Фондові індекси західних країн вчора мало змінювались. У ряду фондових індикаторів рахунок змін пішов на соті та тисячні долі процента.

Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600, який за два дні до вчора різко і потужно підріс на 2,5% і досяг на днях свого нового історичного максимуму вперше за чотири роки, вчора знизився на 0,005% (5 тисячних! процента).

Широкий фондовий індекс США S&P 500, який оновив позавчора четвертий день поспіль свій історичний максимум завдяки росту лише на 0,03%, вчора знизився на 0,04%.

А от композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, вчора підріс на 0,6% і оновив свій восьмимісячний максимум.

Вчора Палата представників Конгресу США проголосувала за імпічмент президента США Дональда Трампа. За це рішення висловились 230 членів палати з 435, проти – 197. Тепер справа буде передана в Сенат, де відбудеться суд. Для того, щоб рішення про імпічмент набрало силу за нього мають висловитись не менше двох третин членів Сенату (не менше 67 чоловік). Це практично неможливо. Палату представників контролюють демократи, Сенат – представники республіканської партії, яка підтримує президента. Імпічмент президента Трампа – це більше політична гра двох найбільших партій США, ніж процес, який має юридичні наслідки.

Однак ця подія мало вплинула на учасників американського та інших крупних регіональних ринків акцій. Подія була очікувана і вона не затьмарила оптимізму учасників фінансових ринків після узгодження торгівельної угоди між США та Китаєм минулої п’ятниці.

Саме результати цих переговорів і є причиною росту світових фондових індексів з середини минулого тижня. Ці результати і на сьогодні залишаються новиною номер один для фінансових ринків. Сторонам наразі залишилось узгодити лише певні незначні технічні деталі у договорі. Торговий представник США Роберт Лайтхайзер розраховує, що угода буде підписана на початку січня наступного року.

Зрозуміло, що новина позитивна не тільки для фондових ринків, але й для світової економіки, включаючи й українську.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси мало змінюються. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індексів, в тому числі і до початку біржових торгів, сьогодні німецький фондовий індекс DAX відразу після офіційного початку торгів майже не зміниться. Сьогодні зранку фондовий індекс MSCI EM після сильного росту на 5,7% з минулого вівторка, втрачає близько 0,3%.

Сьогодні зранку, зовнішній фон для торгів акціями на українських біржах нейтральний.

Публікація квартальної звітності українських емітентів за третій квартал 2019 року виявилась в більшій мірі розчаруванням. Та зниження цін окремих місцевих «індексних» акцій було незначним. Імовірно, причина полягає в тому, що місцеві фондові індикатори вже суттєво знизились за останній рік. Та й фінансова звітність, яка була опублікована, лише підтвердила не позитивну динаміку фінансових показників ряду українських емітентів за попередні два квартали і незначно відрізнялась від звітності другого кварталу поточного року.

Жаль, що ситуацію на місцевому фондовому ринку поки не підправили ні значне зменшення відсоткових ставок в Україні, ні хороший ціновий ріст на світових фондових ринках, який відбувся, в тому числі і в останні дні.

Причиною цього (крім вже згаданого зниження прибутків місцевих емітентів акцій), як і значною перепоною для позитивного порівняння дохідності інвестицій в місцеві акції з дохідністю боргових інструментів в Україні також служить слабка абсолютна довгострокова дохідність інвестицій в місцеві українські акції. Остання є наслідком як малого free-float і слабкої ліквідності, так і в більшій мірі слабких вільних грошових потоків місцевих емітентів. Також  відсутня їх більш-менш прийнятна передбачуваність. Як наслідок, є лише невеликі, також погано передбачувані дивіденди. Це, окрім іншого, суттєво заважає оцінювати місцеві акції. І все це має місце за відсутності росту бізнесу місцевих емітентів акцій та відносно непоганій дохідності українських боргових фінансових інструментів.

Поки що надії на ціновий ріст на українському ринку акцій не виправдовуються, незважаючи на сполучення доволі позитивних для місцевого ринку акцій новин (ріст на світових ринках акцій, зниження дохідності боргових інструментів України).


сайт "КІНТО"

  тел. (044) 246-73-50


Настроение рынка на 19 декабря 2019
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду