Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Середа, 19.02.2020 19:35
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Понедельник, 3 февраля 2020

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1529,36+1,11%

Минулої п’ятниці індекс ПФТС підріс на 0,8%.

Крім вже традиційної однієї угоди з однією тисячею акцій «Донбасенерго» минулої п’ятниці на ПФТС відбулась також одна угода з 250 тисячами акцій Райффайзен Банк Аваль. Угода пройшла по ціні 0,35 гривень за акцію на загальну суму 87,5 тисяч гривень. Власне ріст ціни акцій Райффайзен Банк Аваль і став причиною зростання індексу ПФТС.

Ціна акцій банку минулої п’ятниці зросла по останній угоді на 13,6% з 0,308 до 0,350 гривень за акцію. Остання угода з цими паперами на ПФТС до минулої п’ятниці датована аж 01 листопада минулого року, коли торги акціями на біржі ПФТС були помітно активнішими, ніж сьогодні.

По трьом останнім угодам ціна акцій Райффайзен Банк Аваль в останній торговий день минулого тижня зросла на 4,8% з 0,306 до 0,321 гривні за акцію, а відповідна ціна акцій «Донбасенерго» знизилась на 1,6%.

Інших угод з акціями на ПФТС минулої п’ятниці не було.

Невідомо, що саме стало причиною угоди з акціями РБА на ПФТС. Можливо це була публікація оборотно-сальдової відомості банку станом на 01.01.2020 року. З неї слідує, що минулого року банк отримав чистий прибуток 4 мільярди 749 мільйонів гривень. Це дані неаудовані та неконсолідовані, без дочірніх підприємств банку (страхової та лізингової компаній).

В позаминулому 2018 році банк отримав неконсолідованого прибутку  5 мільярдів 88 мільйонів гривень або на 7,1% більше, ніж минулого року, а в 2017 році - 4 мільярди 469 мільйона гривень, на 5,9% менше.

В принципі результат Райффайзен Банк Аваль дуже хороший, але гірший, ніж минулого року. Результат очікуваний, оскільки сам банк і Національний банк України регулярно на місячній основі публікують оборотно-сальдову відомість банку (НБУ всіх банків України). Також відомі результати Райффайзен Банк Аваль  поквартально за перші три квартали 2019. Вони були коротко проаналізовані та прокоментовані в наших попередніх щоденних оглядах в минулому році відразу після публікацій звітності.

Банк може виплатити за результатами минулого року непогані дивіденди.

Однак, при цьому слід враховувати зниження прибутків банку в наступних періодах через суттєве зниження відсоткових ставок в Україні, а також зростання обсягів кредитування, для чого необхідне підтримання певного рівня достатності власного капіталу банку.

Індекс Української біржі минулої п’ятниці підріс на 0,3%.

Зміна індикатору УБ того дня відбулась виключно завдяки зростанню ціни акцій Райффайзен Банк Аваль. Ріст ціни акцій банку на Українській біржі минулої п’ятниці склав 0,9% з 0,347 до 0,350 гривень за акцію. При цьому середня ціна акцій банку між пропозиціями на продаж та купівлю змістилась уверх до 0,355 гривень за акцію з діапазону 0,347/0,350 до діапазону 0,350/0,360.

З акціями банку минулої п’ятниці на Українській біржі відбулось дві угоди по безадресним заявкам загальним обсягом 520 тисяч штук або рівно 182 тисячі гривень в грошовому вираженні. І це всі угоди по безадресним заявкам з «індексними» паперами біржі на УБ того дня.

З акціями «Центренерго» минулої п’ятниці на Українській біржі була зафіксована угода по безадресним заявкам обсягом дещо більшим за 149,5 тисяч гривень в грошовому вираженні. Умовна ціна акцій «Центренерго» по цій угоді склала рівно  9,2 гривні за акцію.

Того дня на Українській біржі також пройшла одна угода по безадресним заявкам з акціями Миронівського хлібопродукту з ростом їх ціни на 1,15% до 237,8 гривень за акцію. Обсяг цієї угоди 40 паперів або трохи більше 9,5 тисяч гривень.

Ніяких інших угод з акціями чи значимої зміни котирувань акцій того дня  на Українській біржі не було.

Новини українських емітентів.

Певною новиною для місцевого ринку акцій стала публікація оборотно-сальдової відомості Райффайзен Банк Аваль. Ця новина коментувалась вище на початку цього огляду.

Інша новина.

Суд заморозив 50,3% Полтавського ГЗК по «справі Живаго». Новина може певним чином вплинути на ціну акцій Ferrexpo, але ймовірно незначно.

Українські фінансові новини.

ОЕСР покращила оцінку ризиків в Україні, перевівши нашу країну з 7-ої (гіршої) групи  ризиків в 6-у (дещо кращу) групу.

Новина позитивна, зрозуміла та очікувана. Хоча варто зазначити, що 6-а група ризиків, не є «хорошою».

Світові ринки акцій.

На них минулої п’ятниці домінував розпродаж.

Минулої п’ятниці широкий фондовий індекс США S&P 500 знизився на 1,8%, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 втратив ще 1,1% після свого зниження на 1,0% днем раніше, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, знизився ще на 1,0% після «провалу» попереднього дня на 2,25%.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси непогано зростають. Однак згідно з IG, яка дає котирування фондових індексів, в тому числі і до початку біржових торгів, сьогодні німецький фондовий індекс DAX відразу після офіційного початку торгів підросте не дуже суттєво, хоча це все ж таки ріст. Індекс MSCI EM зранку втрачає ще 0,6%.

Тема нового коронавірусу продовжує затьмарювати тему квартальної корпоративної звітності в США та інших країнах, а також інші фінансові новини. Число тих хто захворів цією хворобою в Китаї за офіційними даними станом на кінець цієї неділі склало вже 17205 чоловік; число тих, хто помер від цієї хвороби, досягло 316. Однак при цьому Китай звинуватив США в поширенні панічних настроїв в світі.

Приблизно для половини працівників Китаю минулі тижневі вихідні з приводу святкування Нового року за Місячним календарем продовжені.

Фондовий індекс китайської біржі в Шанхаї, яка почала роботу після тижневої перерви в зв’язку зі святкуванням Нового року, наразі знижується на 7,7%.

В США продовжується публікація квартальних звітів найбільших корпорацій США. Станом на ранок цього понеділка була опублікована звітність 226 компаній або 45% емітентів акцій з індексного кошику S&P 500 (з 503 корпорацій). З них прибутки 69% компаній згідно з FactSet та 69,5% згідно з Refinitiv перевищили навмисне суттєво занижені перед публікаціями відповідні показники очікувані аналітиками. Це за даними FactSet менше, ніж п’ятирічне середнє значення, але краще за довгострокове, 65%, згідно з Refinitiv.

За даними FactSet зміна змішаних прибутків рік до року, фактичних опублікованих та очікуваних за даними  аналітиків, станом на кінець дня минулої п’ятниці складала -0,3%, що набагато краще, ніж о тій порі минулого тижня – мінус 1,8%. За даними Refinitiv очікуване зниження прибутків індексу S&P 500 в 4-ому кварталі 2019 наразі складає 1,1%; без енергетичного сектору ріст за очікуваннями складає 3,9%.

Враховуючи навмисне занижені очікування аналітиків перед публікаціями звітності, з великою імовірністю кінцевий результат у змінах прибутків індексу S&P 500 буде позитивним. Якщо брати досвід попередніх трьох кварталів 2019 року, імовірний результат може знаходитись в діапазоні +0,8-+3,0% і ближче до верхньої границі. Таким він бачиться, якщо додавати різницю між фактичним результатом та прогнозованим безпосередньо перед початком публікацій. Про це вже писалось в минулих оглядах і в одному з них з ілюстрацією цієї тези на графіку.

За даними FactSet відношення ціна/прибуток, P/E, індексу S&P 500, де прибутки це чисті операційні прибутки за наступні 12 місяців станом на минулу п’ятницю складало 18,4. (Маються на увазі операційні чисті прибутки до надзвичайних статей – списань «репутації» і тому подібне). Це високе значення, вище за середнє значення за останні п’ять, десять, п’ятнадцять та двадцять років. Відповідні коефіцієнти: 16,7, 14,9, 14,5 та 15,5. Пікове значення за останні двадцять років – 24,4 було зафіксоване 24 березня 2000.

За даними Refinitiv очікуваний ріст прибутків компаній індексу S&P 500 в першому кварталі 2020 року рік до року наразі складає 5,4%. Без енергетичного сектору показник знижується до 4,8%.

Сьогодні зранку зовнішній фон для торгів акціями на українських біржах, враховуючи зниження світових фондових індексів минулої п’ятниці, більше негативний.

Як будуть розвиватись торги на місцевому ринку акцій сьогодні побачимо. Значимих місцевих новин, які б вплинули на ці торги немає. «Уханський» вірус та розвиток подій на світових ринках акцій цілком можуть тиснути на ціни місцевих акцій вниз. Поки міністр економіки України заявляє про мінімальний вплив нового коронавірусу на українську економіку. Хотілось би вірити, що ситуація буде саме такою. Однак, негативний психологічний тиск може відчуватись на фінансовому ринку країни і зараз і в найближчій перспективі.

З іншої сторони, хороші показники Райффайзен Банк Аваль та очікування непоганих дивідендів, можливо дії уряду по нормалізації ситуації в «Центренерго» та ріст ціни електроенергії в Україні підштовхнуть трейдерів діяти на випередження та придбавати акції цих емітентів по більш високій ціні. Так само і позитивні очікування по показникам Крюківського вагонобудівного заводу можуть теоретично сприяти подальшому зростанню котирувань цих акцій.


сайт "КІНТО"

  тел. (044) 246-73-50Настроение рынка на 3 февраля 2020
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналитический обзор рынка
Eavex Capital


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду