Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Середа, 19.02.2020 18:37
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Среда, 5 февраля 2020

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Рост
Индекс UX по итогам дня: 1559,04+0,94%

Вчора індекс ПФТС не змінився, як і попереднього дня.

Вчора на цій біржі була зафіксована лише одна угода з акціями. І це була угода з «не індексними» пайовими паперами «ДТЕК Дніпровські електромережі». До того ж ця угода була адресною. Тож на індикатор ПФТС вона впливу не мала.

Умовна ціна розподільчої компанії електроенергетики по цій угоді склала 355 гривень за акцію. (Ціна умовна, бо угода адресна.) Що стосується ціни акцій, то вона невисока, однак вища, ніж о цій порі минулого року.

Якщо порівнювати цю ціну 355 гривень за акцію з цінами акцій, отриманими порівнянням з румунським та болгарським аналогами, можна сказати, що капіталізація підприємства «ДТЕК Дніпровські електромережі» при цій ціні в 2,5 рази нижче на довжину мережі за найближчі аналоги Південно-Східної Європи, а вартість підприємства, EV, десь нижча рази в 4 (2,9-5,5). Це пояснюється, в першу чергу більшими ризиками інвестування в Україну з урахуванням і ризиків країни, і якості корпоративного управління на наших підприємствах, в другу – дещо нижчими відносними прибутками, ніж у південно-східноєвропейських аналогів, наявністю в цих країнах стимулюючого регулювання, а також меншим розміром самої компанії та, не виключено, дещо гіршим технічним станом електромереж «ДТЕК Дніпровські електромережі».

Про порівняння з ціною польських компаній не варто й говорити. Там ціни істотно вищі незважаючи на більш, ніж дворазове їх зниження з IPO 2010 року. Проте в Польщі і фінансові показники компаній сектору істотно вищі.

Інших угод з акціями на ПФТС минулого дня не було.

Індекс Української біржі вчора підріс ще на 1,0% після росту попереднього дня 1,1% та росту минулої п’ятниці на 0,3%.

Зміна індикатору УБ минулого дня відбулась завдяки зростанню цін акцій Райффайзен Банк Аваль та «Укрнафти». Ріст ціни акцій банку на Українській біржі вчора склав помітних 2,9%, а нафтогазової компанії також помітних 2,1%. Ціна цих паперів зросла відповідно з 0,35 до 0,36 гривень за акцію та зі 140,0 до 143,0 гривень за акцію.

Причини росту цін цих пайових паперів об’єктивні.

За ростом ціни банку стоять хороші фінансові результати за останній рік, а також очікувані дивіденди, які можуть бути виплачені акціонерам в кінці травня – середині червня цього року.

Чистий неконсолідований прибуток банку за неаудованими даними склав 7,72 копійки на акцію. Минулого року банк виплатив 5,79 копійок дивідендів на одну акцію за результатами 2018. Тож по аналогії, враховуючи зниження прибутку банку в минулому році на 6,7%, можна очікувати виплати 5,2-5,4 гривень дивідендів на акцію цього року. Таким чином дивідендна дохідність акцій банку на сьогодні складає щось порядку 14-15%, що суттєво вище, ніж дохідність ОВДП при розміщенні, та й на ринку. Коефіцієнт ціна/прибуток, P/E, акцій банку наразі складає 4,7. Все це компенсує певне зниження прибутків банку в найближчі роки.

Що стосується акцій «Укрнафти», то тут продовжує відігруватись вчорашня новина про «майже» вирішення питання податкової заборгованості компанії. Якби компанія не мала цієї великої проблеми та працювала нормально, ціна б акцій «Укрнафти» складала б мінімально 250 гривень за папір, тобто була б як мінімум у 1,7-1,8 вищою за сьогоднішню.

Однак, Україна відома своєю непередбачуваністю. Оскільки, для вирішеня проблеми уряду необхідно заплатити ще відповідні значні суми НАК «Нафтогаз» чи зарахувати кредиторську заборгованість НАКУ, і тому подібне, а це все не є доконаним фактом, свідомі і досвідчені учасники місцевого ринку акцій (навчені ще й гірким досвідом) поки діють обережно.

З акціями Райффайзен Банк Аваль вчора на Українські біржі була одна угода по безадресним заявкам, з акціями «Укрнафти» - чотири. Загальних обсяг угод з «індексними» акціями УБ за минулий день – майже 490 тисяч гривень в грошовому вираженні, з них майже 400 тисяч гривень з акціями «Укрнафти».

З «індексними» акціями УБ: «Укрнафти», «Центренерго», Райффайзен Банк Аваль, «Донбасенерго», «Турбоатом» вчора на Українській біржі також було зафіксовано ще сім адресних угод загальним обсягом 2 мільйони 213 тисяч гривень. Умовні середньозважені ціни акцій по цим угодам акцій відповідно склали: 144,7,  9,13, 0,36, 27,0 та 11,0 гривень за акцію.

Що стосується «Центренерго», то відносно цього емітента є неприємна інформація про те, що господарський суд Києва в рамках справи повторно заборонив приватизацію «Центренерго» за позовом компанії Віталія Кропачова «Укрдонінвест».

Також варто відзначити вчорашні дві угоди на Українські біржі по безадресній та адресній заявкам з акціями Крюківського вагонобудівного заводу. Обидві угоди обсягом відповідно 1,8 та 153 тисячі гривень пройшли при ціні акцій машинобудівної компанії 18,0 гривень за акцію.

Якщо коментувати. Очікуваний прибуток КВБЗ за результатами минулого року складає десь близько 8,5 гривень на акцію. Тож коефіцієнт P/E при ціні акцій 18,0 гривні буде десь в діапазоні 2,0-2,2, а коефіцієнт EV/EBITDA - 1,1 («не науковий» P/EBITDA – 1,7), що дуже мало та менше «ринку».

Також на Українські біржі минулого дня відбулась невелика угода обсягом 100 акцій з акціями Миронівсього хлібопродукту. Ціна цих паперів по цій угоді знизилась на 0,8% до 236 гривен за акцію.

Ціна акцій МХП на Лондонській фондові біржі вчора на закритті склала 8,78 доларів США за акцію (218,18 гривень). Вона на днях зросла після того, як були опубліковані хороші виробничі та торгові результати компанії за минулий рік по обсягам продажів в натуральному вираженні. Однак на ЛФБ хтось хоче знову «продавити» ціну цих паперів вниз. І для цього теж є підстави - нижчі ціни реалізації курятини.

Ніяких інших угод з акціями чи значимої зміни котирувань акцій минулого дня  на Українській біржі не було. Але поки й цього достатньо. Як бачимо, активність на УБ зростає.

Учасникам фондового ринку України слід також враховувати, що сьогодні початок лютого. І українські компанії могли вже підготувати фінансову звітність за минулий рік. «Першою ластівкою» була оборотно-сальдова відомість Райффайзен Банк Аваль станом на 01.01.2020. Тож учасникам ринку слід слідкувати за інформаційними повідомленнями і за поведінкою цін акцій емітентів на ринку (раптом хтось щось узнав першим).

Українські фінансові новини.

Вчора відбулись первинні аукціони Міністерства фінансів України з продажу ОВДП.

Незважаючи на суттєве зниження облікової ставки НБУ (відразу на 2,5%), зниження дохідностей ОВДП на вчорашніх первинних аукціонах Мінфіну було відносно незначним. Так, дохідності стали меншими за 10% і середньозважені були цього вівторка в діапазоні 9,60%-9,84%. Проте встановлений рівень дохідностей («ставки відсікання») перевищив по всім трьом запропонованим випускам державних паперів 10,0% і знизився з попереднього аукціону незначно. Сума ж залучених в бюджет коштів була невеликою і склала 2,328 мільярдів гривень при сумарному попиті 4,161 мільярд, що небагато.

Інвестори втрачають інтерес до ОВДП.

Світові ринки акцій.

Вчора після розпродажу минулої п’ятниці і стабілізації в понеділок світові фондові індексів суттєво зросли.

Вчора широкий фондовий індекс США S&P 500 зріс на 1,5%, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 додав 1,6%, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, «підскочив» на 2,4% після «провалу» минулої п’ятниці на 2,25%.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси помітно зростають. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індексів, в тому числі і до початку біржових торгів, сьогодні німецький фондовий індекс DAX відразу після офіційного початку торгів зросте. Індекс MSCI EM зранку додає 0,3-0,4%.

Тема нового коронавірусу, здається, вже не турбує фінансові ринки. А, можливо, вона була лише приводом, щоб реалізувати раніше придуманий торговий план по стримуванню ринків або ж збити «накал» ринків акцій, які стали занадто дорогими навіть по сьогоднішнім міркам.

МВФ також заспокоїв фінансові ринки повідомивши, що очікує стабільного економічного розвитку Китаю в умовах нового коронавірусу.

Фондовий індекс китайської біржі в Шанхаї, яка в понеділок почала роботу після тижневої перерви в зв’язку зі святкуванням Нового року сьогодні зростає ще на 1,3%, як і вчора частково відновлюючись після втрати минулого дня у 7,7%.

А між тим, число тих хто захворів новою хворобою в Китаї за офіційними даними склало станом на кінець дня цього вівторка 24438 чоловік; число тих, хто помер від цієї хвороби, досягло 490.

В США продовжується публікація квартальних звітів найбільших корпорацій США. Станом на ранок понеділка цього тижня була опублікована звітність 226 компаній або 45% емітентів акцій з індексного кошику S&P 500 (з 503 корпорацій). З них прибутки 69% компаній згідно з FactSet та 69,5% згідно з Refinitiv перевищили навмисне суттєво занижені перед публікаціями відповідні показники очікувані аналітиками. Це за даними FactSet менше, ніж п’ятирічне середнє значення 72%, але краще за довгострокове середнє, 65%, згідно з Refinitiv.

За даними FactSet зміна змішаних прибутків рік до року, фактичних опублікованих та очікуваних за даними  аналітиків, станом на кінець дня минулої п’ятниці складала  мінус 0,3%, що набагато краще, ніж о тій порі минулого тижня – мінус 1,8%. За даними Refinitiv очікуване зниження прибутків індексу S&P 500 в 4-ому кварталі 2019 наразі складає 1,1%; без енергетичного сектору ріст за очікуваннями складає 3,9%.

Враховуючи навмисне занижені очікування аналітиків перед публікаціями звітності, з великою імовірністю кінцевий результат у змінах прибутків індексу S&P 500 буде позитивним. Якщо брати досвід попередніх трьох кварталів 2019 року, імовірний результат може знаходитись в діапазоні +0,8-+3,0% і ближче до верхньої границі. Таким він бачиться, якщо додавати різницю між фактичним результатом та прогнозованим безпосередньо перед початком публікацій. Про це вже писалось в минулих оглядах і в одному з них з ілюстрацією цієї тези на графіку.

За даними FactSet відношення ціна/прибуток, P/E, індексу S&P 500, де прибутки це чисті операційні прибутки за наступні 12 місяців станом на минулу п’ятницю складало 18,4. (Маються на увазі операційні чисті прибутки до надзвичайних статей – списань «репутації» і тому подібне). Це високе значення, вище за середнє значення за останні п’ять, десять, п’ятнадцять та двадцять років. Відповідні коефіцієнти: 16,7, 14,9, 14,5 та 15,5. Пікове значення за останні двадцять років – 24,4 було зафіксоване 24 березня 2000.

За даними Refinitiv очікуваний ріст прибутків компаній індексу S&P 500 в першому кварталі 2020 року рік до року наразі складає 5,4%. Без енергетичного сектору показник знижується до 4,8%.

Сьогодні зранку зовнішній фон для торгів акціями на українських біржах, позитивний.

Як будуть розвиватись торги на місцевому ринку акцій сьогодні побачимо.

Позитивний зовнішній фон, хороші фінансові показники Райффайзен Банк Аваль та очікування непоганих дивідендів від банку, дуже позитивний розвиток подій коло «Укрнафти», можливо дії уряду по нормалізації ситуації в «Центренерго» та ріст ціни електроенергії в Україні підштовхнуть трейдерів діяти на випередження та придбавати акції цих емітентів по більш високій ціні. Так само і позитивні очікування по показникам Крюківського вагонобудівного заводу та низькі ринкові коефіцієнти можуть  сприяти подальшому зростанню цін цих акцій.

Однак, слід також бути до певної міри і обережним з тої точки зору, що фінансові показники більшості емітентів, акції яких представлені на українських біржах, за минулий рік будуть не кращими за показники 2018 року. Ця ситуація, звичайно, принаймні частково виправиться в поточному році. Однак, після публікацій звітних показників до зборів акціонерів може бути певний невеликий негативний психологічний тиск на учасників місцевого ринку акцій.


сайт "КІНТО"

  тел. (044) 246-73-50


Настроение рынка на 5 февраля 2020
Падение
0 1
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринкуРост
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду