Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Середа, 19.02.2020 18:19
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Пятница, 7 февраля 2020

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1610,13+0,92%

Вчора індекс ПФТС підріс на 1,15%.

Причиною такого зростання став вчорашній ріст ціни акцій «Укрнафти». Ціна пайових паперів нафтогазової компанії вчора додала 8,1% зрісши за минулий день зі 148 гривень до 160 гривень за акцію після росту цих паперів попереднього дня на 2,8% з відмітки у 144 гривень Біржовий курс акцій «Укрнафти» на ПФТС вчора не сформувався, як і днем раніше.

Як ми вже писали в минулому огляді, нинішня ситуація з акціями «Укрнафти» з великою точністю повторює минулорічну. Тоді так само і на тій же інформації по врегулювання податкової заборгованості нафтогазової компанії ціна цих паперів зростала тим же самим швидким темпом від тієї самої відмітки.

Минулого року з вирішенням проблеми великої податкової заборгованості «Укрнафти» нічого не вийшло. Сьогодні ситуація видається начебто кращою. Побачимо, як буде в дійсності.

Вчора з акціями «Укрнафти» на біржі ПФТС відбулось три угоди – всі по безадресним заявкам. Загальний обсяг цих угод 740 пайових паперів компанії або трохи  більше 117 тисяч гривень в грошовому вираженні.

Крім цього на ПФТС минулого дня відбулась одна угода з акціями «Індустріалбанку» та ще одна зовсім крихітна за обсягом угода з акціями Ясинівського коксохіму - лише на 852 гривні. Нагадаємо, що Ясинівський КХЗ знаходиться на неконтрольованій урядом України території в місті Макіївці, зараз фактично Донецькій агломерації тобто є пригородом Донецька.

Інших угод з акціями на біржі ПФТС минулого дня не було.

Індекс Української біржі вчора «підскочив» відразу на 2,3%.

До цього індекс зростав в кожний з попередніх п’яти торгових днів, календарний тиждень, і його зростання за цей період склало 3,3%.

Як і у випадку індексу ПФТС, зміна індикатору УБ минулого дня відбулась виключно завдяки зростанню ціни акцій «Укрнафти».

За вчорашній день ціна акцій «Укрнафти» на Українській біржі додала відразу 10,0%, підрісши зі 150 до 165 гривень за папір.

Про причини цього росту згадувалось тільки-но вище.

З акціями «Укрнафти» вчора на Українській біржі відбулась лише одна угода по безадресним заявкам обсягом 500 акцій або 82,5 тисячі гривень в грошовому вираженні.

Зате по адресним заявкам цього четверга на УБ було зафіксовано чотири угоди загальним обсягом аж 25 тисяч паперів або 4 мільйони 31 тисяча гривень (слово «аж» вжито враховуючи не надто сильну активність на місцевому ринку акцій в останні роки).

4 мільйони гривень - це багато по нинішнім міркам.

Середньозважена умовна ціна, і в даному випадку мабуть її можна вважати абсолютно ринковою ціною, цих паперів по адресним угодам склала минулого дня на УБ 161,24 гривень за акцію. (Вчорашня середньозважена ціна акцій «Укрнафти» на ПФТС була 158,41 гривні за папір.)

Нечисленні учасники місцевого ринку акцій настільки захопились торгами паперами нафтогазової компанії, що майже залишили інші пайові папери плоза увагою. Майже, але не зовсім.

Вчора на Українській біржі відбулась ще й одна адресна угода з акціями «Центренерго» загальним обсягом в грошовому вираженні трохи більше 504 тисяч гривень. Умовна ціна акцій цієї компанії електричної генерації вчора на УБ склала 9,20 гривень.

Інших угод з акціями на Українській біржі вчора не було.

Проте крім цього, значимим чином на Українській біржі за вчорашній день змінились котирування акцій «Донбасенерго»  (+0,4%) та «Укртелекому» (-5,5%).

Значимих українських новин для фінансового сектору країни за вчора та станом на сьогоднішній ранок немає.

Світові ринки акцій.

Вчора фондові індекси розвинутих західних країн продовжили ставити рекорди.

Вчора широкий фондовий індекс США S&P 500 зріс ще на 0,3% і оновив свій історичний максимум, досягнутий днем раніше, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 додав ще 0,4% і теж оновив свій історичний максимум від 17 січня поточного року, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, зріс на 1,2%.

Вузький американський індекс Dow Jones теж вчора вийшов на новий історичний максимум.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси після вчорашніх рекордів слабко знижуються. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індексів, в тому числі і до початку біржових торгів, сьогодні німецький фондовий індекс DAX відразу після офіційного несильно знизиться. Індекс MSCI EM зранку втрачає 0,6%.

Тема нового коронавірусу, здається, вже мало турбує фінансові ринки.

А між тим, число тих хто захворів новою хворобою в Китаї за офіційними даними склало станом на кінець минулого дня 31161 чоловік, а число тих, хто помер від цієї хвороби, досягло 636.

Вчені з усього світу дуже поспішають з виготовленням вакцини проти нового вірусу.

Сьогодні основною подією для світових фондових бірж буде публікація чергового місячного звіту по праці в США.

В США продовжується публікація квартальних звітів найбільших корпорацій США. Станом на ранок понеділка цього тижня була опублікована звітність 226 компаній або 45% емітентів акцій з індексного кошику S&P 500 (з 503 корпорацій). З них прибутки 69% компаній згідно з FactSet та 69,5% згідно з Refinitiv перевищили навмисне суттєво занижені перед публікаціями відповідні показники очікувані аналітиками. Це за даними FactSet менше, ніж п’ятирічне середнє значення 72%, але краще за довгострокове середнє, 65%, згідно з Refinitiv.

За даними FactSet зміна змішаних прибутків рік до року, фактичних опублікованих та очікуваних за даними  аналітиків, станом на кінець дня минулої п’ятниці складала  мінус 0,3%, що набагато краще, ніж о тій порі минулого тижня – мінус 1,8%. За даними Refinitiv очікуване зниження прибутків індексу S&P 500 в 4-ому кварталі 2019 наразі складає 1,1%; без енергетичного сектору ріст за очікуваннями складає 3,9%.

Враховуючи навмисне занижені очікування аналітиків перед публікаціями звітності, з великою імовірністю кінцевий результат у змінах прибутків індексу S&P 500 буде позитивним. Якщо брати досвід попередніх трьох кварталів 2019 року, імовірний результат може знаходитись в діапазоні +0,8-+3,0% і ближче до верхньої границі. Таким він бачиться, якщо додавати різницю між фактичним результатом та прогнозованим безпосередньо перед початком публікацій. Про це вже писалось в минулих оглядах і в одному з них з ілюстрацією цієї тези на графіку.

За даними FactSet відношення ціна/прибуток, P/E, індексу S&P 500, де прибутки це чисті операційні прибутки за наступні 12 місяців станом на минулу п’ятницю складало 18,4. (Маються на увазі операційні чисті прибутки до надзвичайних статей – списань «репутації» і тому подібне). Це високе значення, вище за середнє значення за останні п’ять, десять, п’ятнадцять та двадцять років. Відповідні коефіцієнти: 16,7, 14,9, 14,5 та 15,5. Пікове значення за останні двадцять років – 24,4 було зафіксоване 24 березня 2000.

За даними Refinitiv очікуваний ріст прибутків компаній індексу S&P 500 в першому кварталі 2020 року рік до року наразі складає 5,4%. Без енергетичного сектору показник знижується до 4,8%.

Сьогодні зранку зовнішній фон для торгів акціями на українських біржах - нейтральний.

Як будуть розвиватись торги на місцевому ринку акцій сьогодні побачимо.

Можливо ріст цін акцій «Укрнафти» продовжиться. А хороші фінансові показники Райффайзен Банк Аваль та очікування непоганих дивідендів від банку, так само і позитивні очікування фінансових показників Крюківського вагонобудівного заводу та низькі ринкові коефіцієнти пайових паперів КВБЗ можуть  сприяти подальшому зростанню цін і цих акцій.

Однак, слід також бути до певної міри і обережним з тої точки зору, що фінансові показники більшості емітентів, акції яких представлені на українських біржах, за минулий рік будуть не кращими за показники 2018 року. Ця ситуація, звичайно, принаймні частково виправиться в поточному році. Однак, після публікацій звітних показників до зборів акціонерів може бути певний невеликий негативний психологічний тиск на учасників місцевого ринку акцій.сайт "КІНТО"

  тел. (044) 246-73-50Настроение рынка на 7 февраля 2020
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду