Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Середа, 19.02.2020 20:11
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Понедельник, 10 февраля 2020

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1625,97+0,98%

Минулої п’ятниці індекс ПФТС зріс на 0,1%.

Своєму росту того дня індекс ПФТС завдячує зміні ціни акцій «Укрнафти». Ціна акцій цієї компанії по останній угоді минулої п’ятниці знизилась на 3,1% до 155 гривень за акцію. Проте ціна цих пайових паперів по трьом останнім угодам в останній торговий день минулого тижня підросла на 2,1% зі 150,66(6) до 154,33(3) гривень. А саме ця зміна згідно з методикою розрахунку індексу ПФТС береться до уваги.

В розрахунок двох останніх середніх цін увійшли ціни по трьом останнім угодам з акціями «Укрнафти», починаючи з 5-ого лютого 2020 року, а також угода 3 грудня 2019, як перша з кінця, що передує останнім, лютневим.

Також на ПФТС минулої п’ятниці вперше за тривалий час був сформований біржовий курс акцій «Укранфти» на ПФТС – 155 гривень.

 Минулої п’ятниці на біржі ПФТС були також зафіксовані адресні угоди з «індексними» акціями «Центренерго», «Донбасенерго» та «не індексними» акціями Миронівського хлібопродукту. Умовні ціни цих паперів по цим угодам склали відповідно: 8,82, 27,5 та 237,8 гривень за акцію. Ціни називаємо умовними, бо угоди були адресні.

Також на ПФТС того дня по безадресним заявкам пройшла одна угода з акціями «Індустріалбанку».

Обсяг угод з акціями на ПФТС минулої п’ятниці в грошовому вираженні: «Укрнафти» - 34,1 тисяча гривень; загальний обсяг чотирьох угод з «індексними» акціями українських бірж – майже 608 тисяч гривень.

Індекс Української біржі минулої п’ятниці підріс ще на 0,9% після хорошого росту попереднього дня відразу на 2,3%.

Індекс УБ зростає вже сім торгових днів підряд, з позаминулої середи, 29.01.2020. Його зростання за цей період склало 6,7%.

Для порівняння, з приблизної тої ж дати, свого локального мінімуму вівторка 28.01.2020, індекс ПФТС додав поки лише 2,4%. Це помітно, але набагато менше за зростання індексу Української біржі.

Своєму росту минулої п’ятниці індекс Української біржі завдячує позитивній зміні цін Райффайзен Банк Аваль та «Турбоатому». Інші акції на індикатор УБ того дня ніяк не вплинули.

Акції банку додали минулого п’ятниці в ціні доволі суттєвих 4,05%, зрісши до 0,385 гривень за акцію. Акції харківської машинобудівної компанії підросли минулої п’ятниці на 2,7% до 11,3 гривень за акцію.

Причина зростання акцій РБА – хороші результати банку за минулий рік та очікування виплати ним хороших дивідендів. Якщо очікувати, що банк може виплатити за результатами минулого року 5,2-5,4 гривень дивідендів на акцію (найбільш імовірний сценарій), то за ціною «закриття» минулої п’ятниці дивідендна дохідність акцій Райффайзен Банк Аваль наразі складає 13,5-14,0%, що на 3,5-4,0% вище, ніж поточна дохідність ОВДП при їх первинному розміщенні та й на ринку.

Також на Українській біржі минулої п’ятниці була зафіксована адресна угода з «індексними» акціями «Донбасенерго» і відбулись дві угоди по безадресним заявкам з акціями Миронівського хлібопродукту з ростом ціни цих паперів на 0,8% до 237,9 гривень за акцію та одна угода з однією акцією американської компанії Apple зі зменшенням ціни цих паперів на УБ на 4,6%.

Що стосується акцій Миронівського хлібопродукту, то на Лондонській фондовій біржі за минулий тиждень ціна цих акцій досягла вже майже 4-и річного мінімуму (мінімального значення з кінця березня 2016). Вона склала в минулий четвер 6-ого лютого 8,0 доларів за акцію. Минулої п’ятниці ціна акцій МХП підросла на ЛФБ до 8,30 доларів. З урахуванням офіційного курсу НБУ на сьогодні, 24,53 гривень за долар, це буде 203,6 гривень за акцію МХП або на 14,4% менше, за ціну цих паперів на Українській біржі. Або навпаки ціна акцій Миронівського хлібопродукту на УБ на 16,8% вища за поточну ціну цих акцій на фондовій біржі в Лондоні.

Умовна ціна акцій «Донбасенерго» за згаданою вище адресною угодою склала 26,75 гривень за акцію. Водночас на УБ минулої п’ятниці також значимим чином змінились котирування цих пайових паперів, зрісши відразу на 5,6% з 25,1 до 26,5 гривень на акцію. Однак останнє ніяким чином не вплинуло на значення індексу УБ.

Інших угод з акціями чи інших значимих змін котирувань акцій на Українській біржі, крім згаданих, минулої п’ятниці не було.

Кількість та обсяг угод з акціями на Українській біржі минулої п’ятниці: з «індексними» по безадресним заявкам -  6 угод на 398,7 тисяч гривень, «Донбасенерго» 1 угода – 146 тисяч гривень, угоди по безадресним заявкам з іншими акціями - 3 на загальну суму 55,5 тисяч гривень.

Значимих українських новин для фінансового сектору країни за минулу п’ятницю, минулі вихідні та станом на сьогоднішній ранок немає.

Проте все ж слід згадати, що Мінекономрозвитку України пропонує пакет антикризових заходів.

Нагадаємо, що темпи росту української економіки в четвертому кварталі 2019 року сповільнились до 2,2% рік до року, хоча при цьому НБУ очікує їх прискорення до 3,1% вже в першому кварталі 2020 і далі більше.

Певною проблемою для України також є значне падіння обсягів виробництва в українській промисловості в кінці 2019.

Світові ринки акцій.

Фондові індекси розвинутих західних країн після рекордів минулого четверга минулої п’ятниці помірковано коригувались донизу. За ними послідували і фондові індекси країн, які розвиваються.

Минулої п’ятниці  широкий фондовий індекс США S&P 500 знизився на 0,5% від свого історичного максимуму, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 просів на 0,3% теж від свого історичного максимуму, а композитний доларовий фондовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, втратив 1,0%.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові слабко знижуються; на американські зовсім мало, на європейські - сильніше. Згідно з IG, яка дає котирування фондових індексів, в тому числі і до початку біржових торгів, сьогодні німецький фондовий індекс DAX відразу після офіційного несильно втратить. Індекс MSCI EM зранку просідає на 0,3%.

Тема нового коронавірусу, здається, вже не так сильно турбує фінансові ринки.

Число тих хто захворів новою хворобою в Китаї за офіційними даними склало станом на кінець минулої неділі 40171 чоловік, а число тих, хто помер від цієї хвороби, досягло 908. З них двоє іноземців - з США та Японії. Поширення нової хвороби в Китаї сповільнилось. Однак Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я, ВОЗ, Тедрос Адханом Гебрейесус написав в Twitter, що можливо, нове захворювання є більш небезпечним, ніж вважається, через можливі канали зараження.

Вчені з усього світу дуже поспішають з виготовленням вакцини проти нового вірусу.

Минулої п’ятниці в США був опублікований хороший звіт по праці.

Ріст числа нових робочих місць в цій країні в минулому місяці склав 225 тисяч.

Рівень безробіття в США залишається на рівні 3,6% - найнижчому показнику за останні півстоліття.

Проте ріст погодинної оплати праці в США також на диво залишається низьким – 3,1% рік до року.

Якщо перші дві новини позитивні для фондового ринку, то остання, скоріше негативна.

В США продовжується публікація квартальних звітів корпорацій США. Станом на ранок понеділка цього тижня була опублікована звітність 322 компаній або 64% емітентів акцій з індексного кошику S&P 500. З них прибутки 71% компаній згідно з FactSet та Refinitiv перевищили навмисне суттєво занижені перед публікаціями відповідні показники очікувані аналітиками. Це за даними FactSet менше, ніж п’ятирічне середнє значення 72%, але краще за довгострокове середнє, 65%, згідно з Refinitiv та гірше, ніж за попередні чотири квартали – 74%. Саме перевищення згідно з FactSet менше за середнє.

За даними FactSet зміна «змішаних» прибутків рік до року, тобто фактичних опублікованих та очікуваних за даними  аналітиків, станом на кінець дня минулої п’ятниці складала +3,3%, що набагато краще, ніж о тій порі минулого тижня – мінус 0,3%. За даними Refinitiv очікуване зростання прибутків індексу S&P 500 в 4-ому кварталі 2019 наразі складає 2,3%; без енергетичного сектору ріст за очікуваннями покращується до 5,1%. (Якщо хтось хоче зрозуміти краще, йому слід усереднити дані FactSet та Refinitiv. Однак в принципі дані обох агентств  не сильно різняться, а причини різниці – це дещо різні вибірки численних галузевих аналітиків, які прогнозують фінансові результати компаній.)

Імовірний кінцевий результат для індексу S&P 500може знаходитись близько 3,8%.

За даними FactSet відношення ціна/прибуток, P/E, індексу S&P 500, де прибутки це чисті операційні прибутки за наступні 12 місяців станом на минулу п’ятницю складало 18,8. (Маються на увазі операційні чисті прибутки до надзвичайних статей – списань «репутації» і тому подібне). Це високе значення, вище за середнє значення за останні п’ять, десять, п’ятнадцять та двадцять років. Відповідні коефіцієнти: 16,7, 14,9, 14,5 та 15,5. Пікове значення за останні двадцять років – 24,4 було зафіксоване 24 березня 2000.

За даними FactSet очікуваний ріст прибутків компаній індексу S&P 500 рік до року в першому кварталі 2020 року наразі складає 2,5%, в другому - 5%.

За даними Refinitiv очікуваний ріст прибутків компаній індексу S&P 500 в першому кварталі 2020 року рік до року наразі складає 4,0%. Без енергетичного сектору показник знижується до 3,7%.

Як вже тільки-но зазначалось причини різниці в зведених оцінках – це дещо різні вибірки у FactSet та Refinitiv численних галузевих аналітиків, які прогнозують майбутні результати компаній.

Сьогодні зранку зовнішній фон для торгів акціями на українських біржах – слабко негативний.

Як будуть розвиватись торги на місцевому ринку акцій сьогодні побачимо.

Цікаво чи перерве сьогодні своє зростання індекс Української біржі та чи якось наблизиться до його зростання індекс ПФТС. Навряд.сайт "КІНТО"

  тел. (044) 246-73-50Настроение рынка на 10 февраля 2020
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналитический обзор рынка
Eavex Capital


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду