Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Понеділок, 30.03.2020 09:29
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Четверг, 5 марта 2020

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1578,91+1,46%

Вчора індекс ПФТС зріс на 0,2% після росту на 0,6% днем раніше.

Вчора на біржі ПФТС відбулась велика угода з акціями «Промінвестбанку». Адресна угода на суму 268 мільйонів 709,961 тисяч гривень (10 мільйонів 774,86149 тисяч доларів США в еквіваленті по вчорашньому курсу НБУ – чому наводиться еквівалент – дещо нижче) з 5 мільярдами 080 мільйонами 310 тисячами 373 акціями або 99,7726446% статутного фонду банку відбулась при ціні за акцію 0,05289243 гривень при номінальній вартості акцій 10 гривень.

Основним власником банку до вчорашнього дня була державна корпорація розвитку «ВЕБ.РФ» (Зовнішекономбанк), Російська Федерація, якій належать прямо і сукупно 99,772644% акцій банку. Інші акції належать громадянці Канади Ірині Матвієнко та ще 19 фізичним особам, громадянам України.

Таким чином, як видно з цього, за вчорашньої угодою на біржі ПФТС змінився основний власник контрольного пакету акцій банку.

За даними офіційної фінансової звітності «Промінвестбанку». станом на 30.09.2019 року власний капітал фінансової установи складав 3 мільярди 949,744 мільйонів гривень. Тож угода відбулась при коефіцієнті P/B 0,068.

Нагадаємо, що бізнес «Промінвестбанку» внаслідок заходів по відношенню до банків з російським державним капіталом значно скоротився, а банк мав намір здати банківську ліцензію.

Однак заплановані на 6 лютого, збори акціонерів «Промінвестбанку» не відбулися через неявку акціонерів і рішення про добровільну здачу ліцензії «Промінвестбанку», яке планували ухвалити на цьому засіданні, прийнято не було.

Нові збори акціонерів з цього питання призначені не були. Основний акціонер банку вирішив добровільно не відмовлятися від ліцензії «Промінвестбанку», оскільки на 11 лютого були призначені торги з продажу його частки в банку в рамках виконання судового рішення про стягнення з Російської Федерації 140 мільйонів доларів США за позовом компаній бізнесмена Ігоря Коломойського.

Українські суди вирішили, що стягнення можна здійснити за рахунок акцій дочірніх банків російських держструктур. В результаті акції «Промінвестбанку» були заарештовані і виставлені на торги на ПФТС 11 лютого вже в третій раз.

Добровільна здача ліцензії «Промінвестбанку» дозволила б Зовнішекономбанку, розрахувавшись за всіма зобов'язаннями, забрати залишки капіталу і закінчити розпродаж активів (банк збирався здати ліцензію, але не ліквідувати юридичну особу). Продаж акцій на торгах означає повну втрату інвестицій.

Що стосується вчорашній зміні індексу ПФТС, то індекс завдячує їй виключно двом угодам з акціями «Донбасенерго» на загальну суму 58,58 тисяч гривень. Ціна акцій енергетичної компанії по останній угоді за день зросла на 1,0 гривню до 28,0 гривень за акцію або на 3,7%.

Крім цього в сегменті акцій на біржі ПФТС вчора також відбулась угода з акціями банку «Південний».

З примітного вчора на ПФТС ще варто відзначити угоди з облігаціями трьох підприємств: АТ «ТАСКОМБАНК» (банк), ТОВ «ЕСКА КАПІТАЛ» (страхова компанія), ТОВ «ІЛТА» (продаж імпортованих автомобілів, має лізингову компанію). Також варто відзначити угоду з облігаціями зовнішньої позики України.

Індекс Української біржі вчора знизився на 0,9%.

Вчора внесли внесок в зміну індексу Української біржі акції трьох емітентів: «Укрнафти», Райфффайзен Банк Аваль та «Турбоатому». Ціни акцій «Укрнафти» та Райфффайзен Банк Аваль минулого дня на УБ знизились відповідно на 2,5% та 2,0% до 154,1 гривні та 0,3725 гривень за папір, а ціни акцій «Турбоатому» зросли на 0,9% до 11,2 гривень за акцію.

Всього минулого дня з «індексними» акціями на Українській біржі відбулось дев’ять угод з паперами чотирьох емітентів. З них чотири угоди були по безадресним заявкам і п’ять угод адресних.

Загальний обсяг цих угод по безадресним заявкам склав 36,6 тисячі гривень, адресних – 319,3 тисячі гривен.

Умовна середньозважена ціна акцій «Центренерго» по чотирьом вчорашнім адресним угодам на Українській біржі склала 9,0526 гривень за акцію менше, ніж аналогічна ціна 9,10 гривень днем раніше. (Ціну  називаємо умовною, бо угоди адресні.)

Вчора на Українській біржі відбулись також угоди по безадресним заявкам з акціями «Миколаївобленерго» (2 угоди, остання ціна 4,4 гривень за акцію, +17,3% ціни), Миронівського хлібопродукту (1 угода, ціна 219,9 гривень за акцію, +6,3%) та Крюківського вагонобудівного заводу (1 угода, ціна 24,0 гривень за акцію, +1,2%).

Загальних обсяг цих угод – 26,7 тисяч гривень в грошовому вираженні.

Ціна акцій МХП в Лондоні також відновилась з дуже багаторічного мінімуму 7,24 долара за акцію на 28 лютого до 8,02 доларів за акцію станом на 03.03.2020 та 7,78 доларів станом на вчора.

Ніяких інших значимих подій в сегменті акцій на Українській біржі, крім згаданих вище, вчора не було.

Українські політичні новини з економічними наслідками.

Вчора Верховна Рада України проголосувала відставку прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та за призначення міністра із розвитку громад та територій Дениса Шмигаля новим прем'єр-міністром України.

Шмигаль нове обличчя у великій українській політиці. Його президент Зеленський та екс-прем’єр міністр Гончарук характеризували, як людину фахову.

Зміна українського прем’єр-міністра та уряду знедавна видавалась неминучою та необхідною на фоні економічних невдач та падіння рейтингів діючої влади. Які будуть економічні та політичні наслідки зміни Кабінету Міністрів України – побачимо.

«Є різні причини, чому я зараз знаходжуся за цією трибуною. Це економічне падіння, це ризики бюджетної кризи, це стан промисловості, медицини, соціального захисту населення. Питання енергетичної безпеки, комунальних платежів і найголовніше – це рівень добробуту українських громадян», – сказав Дениса Шмигаль під час виступу вчора у Верховній Раді.

Його економічними тезами також стали:

укріплення гривні вдарило по експорту, але ніяк не відобразилося на добробуті звичайних українців,

переглянути державний бюджет на 2020 рік у частині збільшення виплат і пенсій для простих українців

Це дає приблизні орієнтири майбутньої економічної політки уряду: прагнення до менш жорсткої монетарної політики (тиск на НБУ, який за неї відповідає), а також, можливо, менше фінансової дисципліни та трохи більше популізму.

З іншої сторони, за його словами, уряд повинен зробити все, щоб не допустити економічну та бюджетну кризу у країні. (І тут ослаблення гривні може стати в пригоді).

Інші економічні тези:

зменшення видатків на посадовців;

виплата заборгованості шахтарям;

медичне забезпечення для виявлення та лікування коронавірусу;

посилення економічного блоку, а саме забезпечення зростання промисловості, аграрного сектору;

реформа децентралізації;

доступні кредити для малого і середнього бізнесу, іпотечні кредити для населення;

стратегія та перспективи економічного розвитку на майбутні роки та інші.

Новини українських емітентів.

ЄС зняв обмеження на імпорт птиці з України. Про це повідомив представник України при ЄС, посол Микола Точицький.

Новина та дія позитивні для Миронівського хлібопродукту і в цілому для економіки України.

Уряд України погодився з пропозицією Фонду держмайна про призначення екс-гендиректора компанії «ТехНова» (Чернігівська ТЕЦ) Олександра Корчинського виконуючим обов'язки генерального директора «Центренерго». Відповідне розпорядження Кабміну №205 від 26 лютого опубліковано на сайті уряду в середу.

28 лютого окружний адміністративний суд Києва заборонив Фонду держмайна здійснювати дії, спрямовані на зміну членів дирекції «Центренерго», зокрема в.о. гендиректора компанії Володимира Потапенко, і вносити відповідні зміни до держреєстру.

Позивачем, як зазначається, виступив один з двох членів наглядової ради «Центренерго», які були призначені 6 листопада минулого року акціонером компанії Ярославом Громко (або Михайло Горбань, або Михайло Столітній)

Однак на відміну від засобів масової інформації, можна все ж по іншому трактувати цю публікацію рішення Кабінету Міністрів. Вона ніяк не протирічить рішенню суду. Адже ФДМУ має більшість в Наглядовій Раді «Центренерго» і погодження уряду означає вказівку членам Наглядової Ради компанії відповідним чином ставити питання та голосувати за нього.

Нагадаємо, що в другій половині минулого року компанія «Центренерго» укладала вкрай невигідні угоди.

В оточенні екс-прем’єр-міністра Гончарука, однак говорять, що саме ротація кадрів в «Центренерго» та трьох державних стала тим останнім чинником, який привів до його відставки.

Чи будуть прийняті державою кадрові рішення для боротьби зі зловживаннями в державних компаніях побачимо.

Світові фінансові ринки.

Спочатку нагадаємо, що позавчора ФРС США на 50 базисних пунктів (0,5%) зменшила свою базову ставку в  до діапазону 1-1,25%.

Очікується, що ЄЦБ знизить базову ставку (по депозитам) на 10 базисних пунктів до мінус 0,50% на засідання на наступному тижні або ж надзвичайному порядку цього тижня (менш імовірно).

Прикладу ФРС, як очікується, послідує Банк Японії та, можливо, Банк Англії.

До цього базові ставки знизили центробанки Австралії та Канади.

Вчора світові фондові індекси зростали.

Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 вчора зріс ще на 1,4% (після росту на 1,4% днем раніше), широкий фондовий індекс США S&P 500 «підскочив» на 4,2% (після втрати 2,8% та росту на 4,6% у два попередні дні), а композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM додав 1,1% після росту на 0,9% та 1,1% у два попередні дні.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси знижуються. Індекс MSCI EM додає 0,9%.

Дохідність 10-и річних державних облігацій США підростає до 1% після зниження до 0,934%, показника небаченого в історії та раніше майже немислимого. І, хоча ФРС тут допомогла, зниження відбулось би і без неї. Інвестори тікали від ризиків.

Провідні світові трейдери  на фондових ринках в спільних зусиллях пробують зупинити чи сильно сповільнити зниження світових ринків акцій. Своїми узгодженими діями вони або піднімають або «тримають цінову планку», щоб уникнути панічних розпродажів на ринках. І низька дохідність боргових інструментів і низькі базові ставки тут у поміч.

Стабільний настрій на фінансових ринків має підтримати економіки розвинутих країн. Зараз через широке поширення накопичувальних пенсійних систем стан фінансових ринків він має значний, а іноді і вирішальний зворотній вплив на рівень споживання та інвестицій в розвинутих країнах, а отже і динаміку валового внутрішнього продукту.

Зовнішній фон для українського ринку акцій сьогодні змішаний.

Як будуть розвиватись торги на Українській біржі побачимо. Цінове зростання видається трохи більш імовірним.


сайт "КІНТО"

  тел. (044) 246-73-50Настроение рынка на 5 марта 2020
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду