Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Понеділок, 30.03.2020 10:01
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Среда, 11 марта 2020

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1518,55-0,93%

Вчора, як і попереднього дня, було багато цікавих і важливих фінансових новин. На фондовому ринку США та ринку нафти було справжнє дійство. Та про це трохи нижче. Спочатку до того, що відбулось минулого дня на зовсім крихітному місцевому ринку акцій.

Вчора індекс ПФТС знизився на 0,7%.

На біржі ПФТС минулого дня відбулось п’ять угод з акціями чотирьох емітентів з індексних кошиків українських бірж і всі по безадресним заявкам.

Ціни «індексних» акцій та їх зміна за цінами останніх за день угод на біржі ПФТС представлені нижче в Таблиці 1.

Таблиця 1.

Компанія

Ціна останньої угоди

Зміна

Укрнафта

150,50

-2,9%

Райффайзен Банк Аваль

0,365

-5,2%

Турбоатом

11,00

4,8%

Донбасенерго

26,50

-5,4%

Біржовий курс жодного з цих паперів на ПФТС вчора не був сформований.

Загальний обсяг вчорашніх угод з «індексними» акціями на біржі ПФТС склав 271 тисячу гривень в грошовому вираженні.

Крім цього в сегменті акцій на біржі ПФТС вчора відбулись дві угоди з «не індексними» акціями банку «Південний» та «Індустріалбанку».

Індекс Української біржі вчора знизився на 1,1% після втрати 1,9% минулої п’ятниці.

Вчора внесок в зміну індексу Української біржі внесли акції двох емітентів: «Укрнафти» та Райффайзен Банк Аваль.

Ціни цих паперів, біржовий курс та їх зміна за цінами останніх за день угод на Українській біржі представлені нижче в Таблиці 2.

Таблиця 2.

Компанія

Ціна останньої угоди

Зміна

Біржовий курс

Зміна

Укрнафта

144,00

-5,9%

142,7471

-6,8%

Райффайзен Банк Аваль

0,379

+1,6%

-

-

Як видно з порівняння цін в Таблицях 1 та 2, вчора на українських біржах по одним і тим же емітентам на різних українських біржах були доволі різні ціни.

Всього з індексними паперами на УБ минулого жня відбулось п’ять угод з акціями двох згаданих вище емітентів і всі також по безадресним заявкам.

Загальний обсяг цих угод склав 56 тисяч гривень в грошовому вираженні.

Крім цього, минулого дня на Українській біржі також відбулись дві угоди по безадресним заявкам з акціями Миронівського хлібопродукту без зміни ціни цих паперів, 219,9 гривень за акцію, загальним обсягом 4,4 тисячі гривень в грошовому вираженні.

Вчора ціна акцій МХП на Лондонській фондовій біржі склала 6,14 доларів за акцію. Вчора вона дещо підросла від багаторічного мінімуму, більш, ніж п’ятирічного чи десятирічного, досягнутого днем раніше. Ціна цих паперів різко знизилась з п’ятого березня на фоні розпродажу на світових фондових ринках. Низька ціна акцій Миронівського хлібопродукту також пояснюється відносно невисокими, як для цієї компанії, прибутками внаслідок дуже швидкого нарощування експорту та майже повного усунення державних пільг.

При сьогоднішньому курсі НБУ 25,3135 гривень за долар США ціна акцій МХП в Лондоні на 29,3% нижча за ціну цих паперів в Україні. Відповідно ціна цих паперів в Україні на 41,5% вища за їх ціну в Лондоні. Можливий, сказати б, «не слабенький» арбітраж. Звичайно це більше жарт, враховуючи ліквідність на ринку акцій в нашій країні.

До речі що стосується курсу гривні, за долар США сьогодні по НБУ треба платити на 39,2 копійки або на 1,6% більше, ніж учора. Про це трохи нижче.

Ніяких інших значимих подій в сегменті акцій на Українській біржі, крім згаданих вище, вчора не було.

Українські новини.

Їх вчора було чимало.Спочатку політичні і фінансові.

Продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом важливе для України не лише з точки зору отримання чергового траншу, а й для підтримки довіри міжнародних інвесторів, заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Bloomberg.

Президент України зазначив в інтерв'ю, що наразі триває робота над підготовкою законопроекту про функціонування банківської системи, який унеможливить повернення банків їхнім колишнім власникам, зазначає прес-служба президента.

За словами Зеленського, новий міністр фінансів України Ігор Уманський виступає за якнайшвидше підписання меморандуму з МВФ, і вже найближчим часом разом із прем'єр-міністром Денисом Шмигалем вони планують вирушити на зустріч до США.

Українські фінансові новини.

Вчора Міністерство фінансів скасувало первинні аукціони з розміщення ОВДП. Причина, як повідомило саме Міністерство, висока волатильність на глобальних ринках капіталу. Однак, імовірною причиною є, скоріше наслідок згаданої волатильністі і зростання ринкової дохідності ОВДП. Відповідно виникла необхідність розміщувати облігації внутрішньої державної позики при більш високих дохідностях. Цього не хотілось робити. Тому Мінфін взяв паузу, надіючись на кращі умови. Побачимо.

Українські економічні новини.

До новини вище.

Інфляція в Україні за підсумками лютого знизилася до 2,4% у річному вимірі – повідомила вчора Державна служба статистики.

Це порівняно з 3,2% за підсумками січня 2020, 4,1% - за підсумками 2019 року і цільовим рівнем Національного банку - 5%.

Споживчі ціни в Україні після збільшення на 0,1% у січні 2020 в лютому цього року знизилися на 0,3%, тоді як у лютому-2019 їх зростання становило 0,5%.

Згідно з даними Держстату, базова інфляція в лютому цього року третій місяць поспіль залишалася на від’ємному рівні - мінус 0,1%. В результаті базова інфляція в річному вимірі також знизилася з 3,3% до 3,0%.

Ось тут би взяти і понизити дохідності при розміщенні ОВДП. А проте поки не вдається.

Вчора зранку курс обміну твердої валюти в обмінниках різко зріс. Так само зранку відчувався і ажіотаж на міжбанку. В результаті НБУ вже зрання на міжбанку продавав валюту.

«…  з огляду на високий попит на валюту на міжбанківському ринку в післясвяткові дні, що підживлюється нервовими настроями учасників ринку, Національний банк вийшов з інтервенцією з продажу валюти, і станом на 13:00 продав 250 млн дол. США», повідомив вчора Нацбанк.

«Ситуація на грошово-кредитному ринку залишається стабільною, і банківська система має достатньо високий рівень ліквідності. Гривнева ліквідність наразі становить близько 230 млрд грн, валютна ліквідність - понад 8 млрд дол. США. Таким чином, банки мають достатньо ресурсів для безперебійної діяльності навіть в умовах погіршення настроїв населення та бізнесу під впливом негативних новин зі світових ринків. Водночас Національний банк готовий підтримати банківський ринок ліквідністю за потреби». Це з тексту вчорашнього повідомлення українського центробанку.

Додатково певну нервозність на ринок валюти приносять чутки про наступну скору зміну керівництва НБУ. Про це за посиланням на інформовані джерела в Офісі президента, середовищі банкірів та з посиланням на відомого парламентаря Олександра Дубинського повідомляють окремі засоби масової інформації.

Ці перестановки можуть викликати і певні додаткові складнощі в переговорах України з МВФ.

«Національний банк України відтермінував на рік впровадження ваг ризику для державних цінних паперів України в іноземній валюті. Новий підхід мав бути запроваджений поетапно з 31 березня 2020 року, однак Національний банк відтермінував на рік його введення.

Таке рішення обумовлене негативними настроями на світових ринках капіталу».

Це ще одне повідомлення Нацбанку.

Нагадаємо, що НБУ задумав окрім «ідейної чистоти» розрахунку ризиків по цінним паперів банку цим кроком «витіснити» банки та населення з твердої валюти і «перемістити» в гривню. Однак, цілком очевидно, що зараз для цього не кращий час. З різних міркувань.

Представник України при МВФ Владислав Рашкован закликав фахівців України в галузі економіки обговорити стратегію країни.

«Думаю, було б непогано зібрати разом фахівців із макроекономіки й обговорити подальшу стратегію країни. Переконаний, новому уряду буде корисний такий аналіз», - написав він у Facebook у вівторок.

Світові фінансові ринки.

Спочатку нагадаємо, що на минулому тижні ФРС США на 50 базисних пунктів (0,5%) зменшила свою базову ставку до діапазону 1-1,25%.

Однак учасники фінансового ринку США очікують від центробанку США більшого: зниження ще на 50 базисних пунктів в березні (з середи наступного тижня) та на 50 базисних пунктів в квітні.

Про це, наприклад, написав Ян Харціус (Jan Hatzius) головний економіст банку Goldman Sachs у позавчорашньому звіті надісланому інвесторам. Про це говорять і інші учасники фінансового ринку США.

Що ж стосується динаміки ринку акцій.

Вчора провідні світові трейдери спробували «підняти» західні фондові індекси. Їм варто було б відіграти хоча б половину великого зниження попереднього торгового дня. Та, враховуючи настрій на ринках, а також їх витрати грошових коштів попередніх торгових днів і вже їх певні складнощі з ліквідністю, робити це було нелегко.

Якщо спроби, які робились на європейському ринку акцій, не вдались, то зібравшись, провідним гравцям вдалось це яскраво зробити на фондових біржах США. Хоча, на початку торгів і в Америці після того як початковий ріст «здувся», здавалось, їх очікувала невдача. Та в силу якихось обставин ситуація радикально змінилась ближче до середини дня по Східному часу США. І впливові учасники ринку акцій повністю виконали свій план. Відіграш – більше 50% втрат попереднього дня.

До речі, ціна нафти вчора також значно зросла, майже на 10%, після падіння більш, ніж на 20% днем раніше.

І так. Вчора широкий фондовий індекс США S&P 500 підріс на 4,9% після втрати 7,6% днем раніше, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 знизився на 0,75% після зниження на 7,4% цього понеділка та на 3,7% минулої п’ятниці, а композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM вчора підріс на 1,75% після «падіння» на 6,3% днем раніше і зниження на 2,3% минулої п’ятниці. До цього індекс MSCI EM чотири попередніх дні несильно зростав.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси рухаються різноспрямовано. Ф’ючерси на фондові індекси США знижуються в межах 1,7-1,9%, а ф’ючерси на європейські фондові індекси переважно підростають в межах 1,2-2,5%. Таким чином ліквідується дуже велика різниця в результатах вчорашніх торгів в Європі та США. Хоча, далеко не всі ф’ючерси на європейські фондові індекси зростають. Є такі, що й знижуються. Індекс MSCI EM зранку втрачає 0,4-0,5%.

Як видно з усього, провідні світові трейдери на фондових ринках в спільних зусиллях пробують зупинити чи сильно сповільнити зниження світових ринків акцій. Своїми узгодженими діями вони «тримають цінову планку», щоб уникнути панічного розпродажу на цих ринках.

Всі, хто хоч якось близький до ринків акцій, розуміють, що вчорашній ріст на фондовому ринку США «дутий». Та, проте, це все одно всіх тішить. Більше того, незважаючи на всю штучність процесу і результату, це має суттєвий позитивний матеріальний ефект як для ринків акцій, так і для економік розвинутих країн. Останнє через зворотній вплив ринку акцій на економіку через споживчі настрої та не тільки споживчі. Однак, для подібних «шоу» доводиться витрачати кошти, і якщо робити це на високих цінових рівнях, вони навряд чи швидко повернуться.

Як будуть розвиватись торги на Українській біржі сьогодні побачимо. Як вже писалось в попередньому огляді, малий ринок рятує від великого зниження. Ще одним чинником стабільності на місцевому ринку акцій виступають дуже низькі ціни місцевих пайових паперів.

Звичайно, зниження світових фондових ринків має вплив і на місцевий ринок акцій. Зниження цін на нафту має цілком матеріальний і значний вплив на «Укрнафту». Однак, є і інші чинники, які стабілізують ціни місцевих акцій. Наприклад, перспектива вирішення проблеми боргу тої ж таки «Укрнафти».

Чи буде цього достатньо? І як поведе себе місцевий ринок пайових паперів при таких великих коливаннях на зовнішніх ринках акцій? Ось в чому питання.

Може відповідь - в більш слабких коливаннях місцевого ринку?


сайт "КІНТО"

тел. (044) 246-73-50Настроение рынка на 11 марта 2020
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду