Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Понеділок, 30.03.2020 09:31
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Четверг, 12 марта 2020

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Падение
Индекс UX по итогам дня: 1508,83-0,64%

Вчора, як і попереднього дня, було багато важливих фінансових і коло фінансових новин, які мають та матимуть суттєвий вплив на фінансові ринки. Про це трохи нижче. Спочатку ; до того, що відбулось минулого дня на зовсім крихітному місцевому ринку акцій.

Вчора індекс ПФТС знову в черговий раз не змінився. Це сталось після його зниження на 0,7% в попередній день. Знову – островок стабільності в нинішньому буремному світовому морі ринків акцій.

Минулого дня на біржі ПФТС угод з акціями емітентів з індексних кошиків українських бірж не було.

В сегменті акцій на біржі ПФТС вчора відбулись дві угоди з «не індексними» акціями банку «Південний» та «Індустріалбанку».

Індекс Української біржі вчора знизився ще на 0,9% після втрати 1,1% у вівторок та 1,9% минулої п’ятниці. Хоча на початку торгів індикатор слабко підростав.

Вчора внесок в зміну індексу Української біржі внесли акції трьох емітентів: Райффайзен Банк Аваль, «Турбоатому» та «Укрнафти» - і всі зі знаком «мінус».

Ціни цих паперів по останнім за день угодам, біржовий курс та їх зміни на Українській біржі представлені нижче в Таблиці 1.

Таблиця 1.

Компанія

Ціна останньої угоди

Зміна

Біржовий курс

Зміна

Райффайзен Банк Аваль

0,370

-2,4%

0,3800

+2,4%

Турбоатом

10,70

-4,5%

-

-

Укрнафта

143,2941

-0,5%

143,2941

+0,4%

Всього з «індексними» паперами на УБ минулого дня відбулось вісім угод з акціями чотирьох емітентів. Сім угод по безадресним заявкам відбулось з пайовими паперами трьох зазначених вище компаній. Також була зафіксована одна адресна угода з акціями «Центренерго».

Умовна середньозважена ціна акцій «Центренерго» по цій угоді склала рівно 8,8 гривень за папір, вище ніж «офіційна» ціна цих акцій на УБ – 8,40 гривень за акцію. (Ціну називаємо умовною, бо угода адресна і вона може відхилятись по різним обставинам від рівноважної ціни всіх учасників ринку.)

Загальний обсяг цих угод в грошовому вираженні склав: 259 тисяч гривень по безадресними заявкам і 49,8 тисяч гривень - адресної.

Крім цього, минулого дня на Українській біржі також відбулась угоди по безадресним заявкам з акціями Крюківського вагонобудівного заводу загальним обсягом 2,5 тисячі гривень в грошовому вираженні. Ціна цих паперів по цій угоді підросла на 2,9% до 24,7 гривень за акцію.

Ніяких інших значимих подій в сегменті акцій на Українській біржі, крім згаданих вище, вчора не було.

Українські фінансові новини.

Національний банк України на 12 березня 2020 року встановив офіційний курс на рівні 25,62 (25,6240) гривень за долар, що на 31 (31,05) копійку вище в порівнянні з попереднім банківським днем. За день валюта США додала по курсу 1,2%.

Днем раніше долар США по відношенню до гривні по НБУ подорожчав на 39,2 копійки або на 1,6%.

Вчора Національний банк на міжбанку продав близько 350 мільйонів доларів США, повідомив вчора Нацбанк. Це після продажу 250 мільйонів доларів США днем раніше.

На чорному готівковому ринку купівля продаж доларів здійснюється по курсу 26,50/26,96.

Ряд фахівців вважає, що НБУ вдасться утримати гривню по відношенню до долара США нижче чи на відмітці 26 (офіційний курс, міжбанк).

Українські банкіри вважають, що Національний банк на засіданні комітету по монетарній політиці та засіданні Правління з питань монетарної політики, яке проводиться сьогодні, імовірно прийме рішення про збереження облікової ставки – базової відсоткової в Україні на рівні 11%. Причина – зростання ризиків на світових фінансових ринках та втрата інтересу нерезидентів до ОВДП, ріст дохідності ОВДП та євробондів.

Україна раніше ніж за місяць виконає решту умов для отримання траншу від Міжнародного валютного фонду.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на брифінгу в Києві в середу.

«З восьми параметрів, які МВФ просив виконати, у нас залишається два, і ми розраховуємо їх виконати протягом двох, максимум - трьох тижнів. Тобто, у нас прогрес у цьому напрямку», - сказав він, - «У нас досить позитивний діалог з МВФ, вчора у нас був конференц-кол з керівництвом МВФ...»

Нагадаємо, що на днях президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Bloomberg заявив, що продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом важливе для України не лише з точки зору отримання чергового траншу, а й для підтримки довіри міжнародних інвесторів.

Все це дуже важливо в світлі того, що світові ринки запозичень можуть проблемними для України цього року, року пікових виплат країни за зовнішнім боргом

А між тим дохідність ОВДП ще більше зросла. За минулий день ріст склав більше 2%.

Наразі вона складає 14,3% для річних ОВДП, 18,0% для дворічних паперів та 17,5% для трирічних.

Дохідність українських єврооблігацій також суттєво виросла. Станом на вчора на кінець дня за різними розрахунками (в залежності від того, яка ціна в спреді для них бралась) по самим «довгим» паперам з погашенням 1 листопада 2028 року та 25 серпня 2032 року вона складала відповідно 9,4% чи 9,9% та 9,0% чи 9,1%.

Світові фінансові ринки.

Спочатку нагадаємо, що на минулому тижні ФРС США на 50 базисних пунктів (0,5%) зменшила свою базову ставку до діапазону 1-1,25%.

Вчора подібну дію здійснив і Банк Англії знизивши свою базову ставку теж на 0,5% до 0,25%.

Однак учасники фінансового ринку США очікують від центробанку США більшого: зниження ще на 50 базисних пунктів в березні (з середи наступного тижня) та на 50 базисних пунктів в квітні.

Що ж стосується динаміки ринку акцій.

Як і варто було очікувати після доволі штучного ралі на американському ринку акцій вчора фондові індекси США доволі суттєво знизились. Це зниження під кінець робочого дня не дало вчора зрости і європейським фондовим індексам, які пробували зростати на початку минулого дня.

І так. Вчора широкий фондовий індекс США S&P 500 знизився на 4,9% після росту на ту ж величину на 4,9% днем раніше і після втрати 7,6% ще днем раніше. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 цієї середи знизився на 1,1% після зниження на 0,75% та на 7,4% у два попередні торгові дні. А композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM вчора втратив 1,9% після росту на 1,75% днем раніше та «падіння» на 6,3% цього понеділка.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси суттєво знижуються. Ф’ючерси на фондові індекси США знижуються в межах 4%. Індекс MSCI EM зранку втрачає 4%.

Вчора був потік новин, які стосуються фінансів зі світових фондових ринків. І майже всі вони так чи інакше стосувались нового коронавірусу.

Та почати необхідно з того, що Всесвітня організація охорони здоров’я об’явила пандемію коронавірусу. Це задало не дуже добрий тон для торгів на ринках акцій.

Що стосується власне статистики по коронавірусу.

Інформацію про кількість тих, хто захворів новим коронавірусом в режимі реального часу (по мірі надходження інформації) можна знайти за посиланням https://www.worldometers.info/coronavirus/. На сайт можна також вийти з пошукових систем за словосполученнями «corovirus live» та «coronavirus live».  Інформація на сайті змінюється доволі часто протягом дня.

Сайт дає інформацію по світу та в розрізі кожної з країн, де є випадки захворювання: кількість тих хто захворів, одужав, помер від хвороби, тих, хто ще хворіє, з них в легкому стані та важному стані, нові випадки відсотки, дає графічне відображення випадків по країнам на 1 мільйон населення.

Станом на сьогодні на 10-10 по Києву в світі було зареєстровано офіційно 126 483 випадки захворювання. Кількість померлих від захворювання становила 4636 випадків (6%). Кількість тих, хто одужав – 72951 чоловік (94%). 47825 (89%) чоловік хворих перебувало в легкому стані, 5707 (11%) – у важкому або критичному. Поступово, по мірі того, як діагностика поширюється, відсоток хворих у важкому стані зменшується.

Повертаючись до фінансових новин.

Банк Goldman Sachs в особі Головного стратега по акціям США Девіда Костіна заявив про тимчасове зниження фондових індексів ще на 11% від значення вчорашнього закриття. Про це було повідомлено в записці розісланій вчора інвесторам.  Значення індексу S&P 500 згідно з прогнозом Костіна складе 2450 пунктів на середину поточного року. Однак Костін вважає, що індекс S&P 500 зросте до 3200 пунктів на кінець 2020 року або на 17% від поточного рівня.

Костін вважає, що прибутки американських корпорацій знизяться на річній основі у другому та третьому кварталах поточного року. На це вплине в тому числі зниження цін на нафту, яке понизить прибутки енергокомпаній та низькі відсоткові ставки, які негативно вплинуть на прибутковість банківського сектору.

Технічні фактори підтримують думку Костіна. Вчора на середину дня не було яскравих ознак так званої «капітуляції» ринку акцій США, які, як правило, передують росту ринку. Серед таких, наприклад, є співвідношення «биків» та «ведмедів», позиціонування хедж-фондів, тощо.

Однак банк JPMorgan (Головний стратег по акціям СШАt Dubravko Lakos-Bujas) притримується думки, що страхи ринку перебільшені. Подібної думки притримується відома фінансова компанія Morningstar. Аналітики компанії вважають, що зниження ринків акцій на початку поширення на хвороби більш, ніж на 10% це занадто. Ці звіти, щоправда, були опубліковані днем раніше, 11 березня.

Компанія Morningstar, при цьому вважає, що в результаті від коронавірусу в світі помре близько 8 мільйонів чоловік, з них в США - 200 тисяч. Для порівняння під час від грипу в США вмирає від грипу до 61 тисяч чоловік по верхній границі оцінки.

За оцінкою CDC (Centers for Disease Control and Prevention), Центру з контролю та профілактики захворювань в США — федерального агентства міністерства охорони здоров'я США, з 1 жовтня 2019 року по 29 лютого 2020 року в США від грипу померло в межах 20-52 тисяч чоловік (неточність зумовлена в тому числі неточністю класифікації причин смерті). Захворіло в країні в цей період на грип 34-49 мільйонів чоловік, відвідали лікарів з приводу цього захворювання 16-23 мільйонів разів, було госпіталізовано 350-620 тисяч чоловік. Посилання https://www.cdc.gov/flu/about/burden/preliminary-in-season-estimates.htm

«Сезон грипу» (визначення самої CDC) однак ще не закінчився.

В США проживає 330,4 мільйонів чоловік. І за рівнем медицини – це далеко не остання країна в світі.

Тож компанія Morningstar класифікувала коронавірус, як «спалах серйозного, проте керованого грипу».

Вплив на світовий ВВП компанія Morningstar оцінила в базовому сценарії в 2020 році у 1,5% і лише у 0,2% в довгостроковій перспективі; на ВВП США в 2020 році у 1,25% в базовому сценарії. (Щоправда 5,0% в песимістичному; 0,1% - оптимістичному), Рис. 1 в кінці огляду, аналітик Престон Кардвелл (Preston Caldwell).

Якщо послуговуватись графіком Morningstar відсотка тих помре від хвороби в світі, в базовому сценарії компанії – 0,5% (Рис. 2 в кінці огляду) та оцінкою кількісною 8 мільйонів, це означає, що Morningstar вважає, що перехворіти в світі може 1 мільярд 600 мільйонів чоловік з 7,77 мільярдів, які зараз живуть на Землі. (Компанія вважає, що високий поточний рівень смертності від хвороби є просто наслідком недосконалої системи її діагностики – точніше в переважній більшості випадків її відсутності, а рівень захворюваності значно заниженим.)

Однак аналітики деяких інших провідних компаній США не настільки оптимістичні стосовно впливу коронавірусу на економіку цієї країни та світу.

Одна з найбільших КУА світу Pimco на початку тижня повідомила, що очікує технічну рецесію в США в першій половині цього року, відома TS Lombard прогнозує світову рецесію, а Bank of America Global Research понизив ріст світового ВВП до 2,2% цього року, що в світовому вимірі також є рецесією. Це все зі звітів та записок компаній розісланих на початку цього тижня.

Однак, як вже писалось в цих оглядах поки (неофіційно) ФРС США та Мінпраці США базуючись на оперативних даних очікують, що ріст ВВП в США в першому кварталі складе в річному вимірі 1,5-1,7%. Це набагато краще, ніж 1,1-1,2%, які очікує багато хто на Уолл-Стріт.

Під час телефонної конференції з лідерами Євросоюзу Крістін Лагард, голова Європейського центрального банку, заявила, що в разі відсутності координованих дій у відповідь на поширення коронавірусу в Європі можливий сценарій «який нагадає багатьом фінансову кризу 2008 року».

За словами Лагард, ЄЦБ зі свого боку готовий вжити необхідних заходів вже на цьому тижні.

Також керівник ЄЦБ додала, що шок ймовірно буде короткочасним, якщо європейські країни правильно і своєчасно на нього відреагують.

В ЄЦБ очікують від урядів країн ЄС заходів, спрямованих на підтримку кредитування бізнесу в регіонах, які постраждали від коронавірусу.

Уряди Сполученого Королівства та Італії повідомили про пакети фіскальних заходів на суму відповідно 30 мільярдів фунтів стерлінгів та 25 мільярдів євро США для боротьби з економічними наслідками коронавірусу. Перший пакет у 12,5 мільярдів євро в Італії буде схвалено до п’ятниці.

Президент США Дональд Трамп вчора заявив про заходи з пом'якшення фінансової ситуації в країні, викликаної спалахом кронавірусу. Йдеться, серед іншого, про збільшену допомогу працівникам, які хворіють, перебувають на карантині чи доглядають за хворими.

«Я дав доручення органам, відповідальним за діяльність малого бізнесу, в рамках наявних у них можливостей забезпечити надання капіталу і ліквідності для компаній, які постраждали від коронавірусу», — сказав Трамп у зверненні до нації в прямому ефірі з Овального кабінету.

Він зазначив, що «влада буде надавати позики під низький відсоток, щоб дозволити компаніям у постраждалих штатах подолати тимчасові економічні труднощі, викликані вірусом».

«Я прошу Конгрес збільшити фінансування цієї програми на додаткові $50 млрд»,

Він підкреслив, що «дасть доручення федеральному казначейству припинити збір податків без справляння наступних неустойок з окремих груп громадян і приватних підприємств».

Вчора Сполучені Штати для запобігання поширенню нового коронавірусу заявили, що призупиняють транспортне сполучення з Європою, починаючи з 00:00 п'ятниці 13 березня, терміном на 30 днів. Виняток робитимуть для американців, що повертаються додому й пройшли перевірку на вірус, а також для Великої Британії.

До нафти.

Середня ціна нафти марки Brent в 2020 році складе 43 долара США за барель і 55 доларів в 2021 повідомило в черговому щомісячному звіті управління інформації Міненерго США (EIA).

Саудівська Аравія разом з тим заявила, що планує підняти видобуток вуглеводнів до 13 мільйонів барелів на добу, а не 12 мільйонів, як заявлялось раніше.

Це спричинить додатковий тиск на ринок нафти, який і так далекий від рівноваги.

Як будуть розвиватись торги на Українській біржі сьогодні побачимо. Як вже писалось в попередніх оглядах, малий ринок рятує від великого зниження. Ще одним чинником стабільності на місцевому ринку акцій виступають дуже низькі ціни місцевих пайових паперів.

Звичайно, зниження світових фондових ринків має вплив і на місцевий ринок акцій. Зниження цін на нафту має цілком матеріальний і значний вплив на «Укрнафту».

Та варто зазначити, що індекс УБ до цього вже три знижувався.

Звичайно такий великий негативний чинник ззовні може спричинити зниження індикатору Української біржі і сьогодні. Але при цьому слід враховувати, що через те, що період зниження зростає, імовірність позитивної перерви також суттєво зростає.
Рис.1
Рис.1Рис.2

Рис.2сайт "КІНТО"

тел. (044) 246-73-50
Настроение рынка на 12 марта 2020
Падение
1 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринкуПадение
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду